Šiandien prasideda iki pat sekmadienio truksianti Vilniaus knygų mugė. Kunigas Algirdas Toliatas kviečia į didžiuosius knygų atlaidus ir siūlo pokalbį apie tai, ko šiemet Knygų mugėje praleisti nevalia. Savo rekomendacijomis dalijasi ir Bernardinai.lt redakcijos nariai, kurių dauguma nuo šiandien ir kraustosi darbuotis į knygų sostine tapusius „Litexpo“ parodų rūmus. Iki susitikimo.

Katalikiška žiniasklaida Vilniaus knygų mugėje – po „Kronikos stogu“

Fondas „Bažnyčios kronika“ savo stende Vilniaus knygų mugės 3-ioje salėje sujungs 13 katalikiškos žiniasklaidos atstovų.

Šv. apaštalo Petro Sostas

Šią dieną Katalikų Bažnyčia švenčia šv. Petro Sosto šventę, pagerbdama ir paminėdama pirmąjį popiežių ir visus jo įpėdinius.

Mirė žymus protestantų pamokslininkas Billy Graham (papildyta)

Eidamas šimtuosius metus mirė garsus amerikiečių pamokslininkas Billy Graham, laikomas teleevangelizmo tėvu. Jis mirė savo namuose Šiaurės Karolinos valstijoje.

Baltos spalvos ilgesys

Kad ir kaip atrodytų balta mano siela, bet su Dievu ji tampa dar baltesnė.

Popiežius Paulius VI bus paskelbtas šventuoju
vatikano radijas

Paulius VI, popiežius, užbaigęs Vatikano II Susirinkimo darbą ir pradėjęs naują Bažnyčios atsinaujinimo procesą Susirinkimo dvasia, buvo paskelbtas palaimintuoju tik prieš kiek daugiau nei trejus metus.

Sostinės Literatų gatvėje įamžintas rašytojas Vladas Braziūnas

Vieną Vilniaus senamiesčio Literatų gatvės sienų papuošė paminklinė plokštelė, skirta poetui, vertėjui, eseistui Vladui Braziūnui.

Apdovanotos meniškiausios praėjusių metų knygos

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson tarptautinėje Vilnius knygų mugėje apdovanojo 2017 metais išleistų meniškiausių knygų konkurso nugalėtojus.

„Kino pavasario“ lietuviškas uždarymo filmas ir geriausio metų Lietuvos kino aktoriaus bei aktorės nominantai

Pristatyta „Kino pavasario“ festivalio lietuvių filmų programa ir pretendentai tapti geriausiu metų Lietuvos kino aktoriumi ir aktore.

2017-ųjų #Metų žodis ir #Metų posakis – jau išrinkti

Paaiškėjo pirmą kartą Lietuvoje surengtų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų rezultatai. Interneto balsavime daugiausia balsų gavo žodis švaistuomenė ir posakis LAIKAUSI KAIP… GEDIMINO KALNAS.

E. Martynenko: skausmas kūrybai nebūtinas – taip tik mistifikuojami menininkai

„Kiekvienas sutiktas žmogus gali būti autoritetu. Ne tik gali, bet ir yra. Man norisi linkti prie kraštutinumų, kad autoritetai yra arba visi, arba niekas“, – kalba poetas ir prozininkas Marius Povilas Elijas Martynenko.

Korupcijos suvokimo indekse Lietuvos pozicija nepakito

2017 m. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 180 šalių sąraše.

JAV suimta Neringa Venckienė

Generalinė prokuratūra pranešė, kad Lietuvos prašymu Jungtinėse Amerikos Valstijose suimta buvusi teisėja ir buvusi Seimo narė Neringa Venckienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Esame knygą gerbianti ir mylinti tauta“

„Per visą šimtmetį knyga buvo ir yra svarbi visuomenės gyvenimo dalyvė, įprasminanti įvykius, sauganti laiko dvasią, skleidžianti laisvės žinią“, – sako prezidentė D. Grybauskaitė.

„Era po tiesos“: kaip veikia dezinformacija viešojoje terpėje

Kaip laikui bėgant keitėsi dezinformacijos ir propagandos formos? Kodėl istorija tampa manipuliacijų ir dezinformacijos taikiniu? Kaip melagingų naujienų („fake news“) fenomenas keičia žiniasklaidos erdvę.

Pluoštelis Šveicarijos išeivių prisiminimų

Atsiradome mūsų išsvajotame krašte. Vokietija karą pralaimėjo. Šveicarija buvo su laimėtojais ir džiaugsmingai sutiko taikos paskelbimą. Mes likome pralaimėtojų gretose ir jau gerai buvome pažinę laimėtojus.

Kaip gyvenamoji vieta lemia mūsų sveikatą?

Žaluma aplink namus, atstumas iki parko, oro užterštumas, geriamojo vandens kokybė turi įtakos ir vaikų, ir suaugusiųjų fizinei bei emocinei sveikatai.

Laiškas sūnui
Artuma

Dalydamasi laišku sūnui, Jolita tikisi, kad jų patirtis padės ir kitam stebuklui ateiti į šį pasaulį.

Gender Stambulo konvencijoje: vertimo ar suvokimo problema?
Ramūnas Aušrotas - Laisvos visuomenės institutas

Kaip reikėtų suprasti konvencijoje vartojamą sąvoką gender? Ar kaip sociokultūrinę lyties raišką, ar kaip socialinę lytį? Ar tai tik tinkamo vertimo problema?

Savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc.

Lietuviai vis dažniau lankosi pas psichologus, o savižudybių mastas Lietuvoje mažėja, rodo statistika.

Kodėl vaikams būtinos pasakos
lrt

Pasakos yra būdas vaikams sužinoti apie pasaulio sandarą, apie gyvenimą, likimą, gėrio ir blogio priešpriešą.

Mariaus Ivaškevičiaus „Žali“ – romanas, dar aktualesnis nei anksčiau

„Žali“ – antrasis Mariaus Ivaškevičiaus romanas. Autorius, nelauktai savo kartos atstovui, aprašo Lietuvos pokario metus, mini partizaninio pogrindžio karių pavardes ir istorinius faktus.

Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje

Minint 2018-uosius – jubiliejinius Tėvo Stanislovo – metus, „Baltų lankųׅ“ leidykla perleidžia Vitos Morkūnienės knygą „Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje“.

Nauja Sigito Parulskio knyga – stingstančios dabarties veidrodis

„Stingstančio laiko kasyklos“ balansuoja ties esė, novelės ir apysakos riba. O tiems, kurie skaitė prieš porą metų pasirodžiusį Sigito Parulskio romaną „Nutylėtų lelijų miestas“, naujasis tekstas gali kelti netikėtų asociacijų.

Liudas Mažylis: „Kad užbaigčiau knygą, teko peržengti visas baimes“

„Tai pirmoji mano literatūrinė knyga, tačiau tikrai ne paskutinė – esu suplanavęs ir toliau rašyti šiuo stiliumi“, – savo knygos atsiradimo istoriją pasakoja prof. L. Mažylis.

Jūsų pamėgtos leidyklos Knygų mugėje. Renginių atmintinė

Leidyklų „Baltos lankos“, „Tyto alba“, „Aukso žuvys“, „Sofoklis“, „Vaga“ knygos ir renginiai Knygų mugėje.