Kėdainiai yra miestas, apipintas daugeliu stereotipų. Tačiau, žvelgiant giliau, aiškėja itin istoriškai ir kultūriškai turtingo miesto vaizdas. Tai praeitis, kuria pagrįstai galima didžiuotis, tačiau ar ją pažįstame? Pristatome du vaizdo pasakojimus apie daugiakultūrių Kėdainių paveldą.

Popiežius Pranciškus kitąmet lankysis Lietuvoje (papildyta)18
bns

Šventasis Tėvas kitąmet rudenį lankysis Lietuvoje. 

„Šventadienio mintys“ apie kurčiuosius Bažnyčioje. Laida su vertimu į gestų kalbą

Šio sekmadienio LRT laidoje „Šventadienio mintys“ kūrybinė grupė  domėjosi, kokios neprigirdinčiųjų ir kurčiųjų galimybės dalyvauti Bažnyčios gyvenime.

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio popiežius lankysis Mianmare
vatikano radijas

Dvidešimt pirmoji popiežiaus Pranciškaus apaštališkoji kelionė susideda iš dviejų etapų – keturios dienos skiriamos Mianmarui, kitos dvi – Bangladešui.

Viešoji erdvė – nuosprendžio vieta. Pokalbis su Bažnyčios žiniasklaidos ekspertu J. Ehrat SJ

Bažnyčioje yra ir šventoji Motina Teresė, ir piktnaudžiautojai – taigi, visko: nuo monstrų iki šventųjų, o tai, kas yra per vidurį, žmones menkai tedomina.

Kinijos krikščionims liepta Jėzaus atvaizdus keisti prezidento portretais13

Tūkstančiams Kinijos kaimo gyventojų liepta pašalinti visus su krikščionybe susijusius simbolius, rašo Christianity Today. 

Paviešintas Pauliaus Širvio laiškas A. Sniečkui

Lietuvos komunistų partijos centro komiteto fonde Nr. 1771 saugomas laiškas atspindi tuometę situaciją, liudija apie sovietų valdžios vykdytos rusifikacinės politikos pasekmes, akiplėšišką lietuvių kalbą ignoravusių sovietinių įstaigų darbuotojų elgesį.

Lietuvos partizanams – menininkės J. Vaitkutės instaliacija

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė sukūrė meninę instaliaciją „Miško broliai“. 

Muzika – reginys – muzika

Pastaraisiais metais didžiausia mano dvasinė puota – iš Metropoliteno operos transliuojamų spektaklių stebėjimas. Kodėl? Čia matau geriausius atlikėjus iš arti, stebiu jų veidų, emocijų kaitą, rūbų formas, ornamentiką, dekoracijų originalumą.

G. Kanovičius: Gera knyga visada yra gyvenimo mokytoja4

Aš stengiausi išsaugoti atminimą apie tuos žmones, nenuslėpdamas jų ydų. Kaip mėgdavo sakyti mano senelė Rocha, tapusi viena pagrindinių „Miestelio romanso“ herojų, „stenkis gyvenime prisiminti gėrį ir rečiau prisimink blogį“.

Lietuvos „Sengirė“ sužavėjo reikliąją Amsterdamo publiką1

Didžiausiame pasaulio tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje IDFA, Amsterdame, įvyko režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ (angl. „The Ancient Woods“) pasaulinė premjera.

Blunkančių ribų iššūkiai
Edward Lucas - bns

Prisimenate pasaulį, suskirstytą į aiškias kategorijas? Pasaulis buvo arba kapitalistinis, arba komunistinis. Karai turėjo aiškias pradžias ir pabaigas. 

Biurokratija, per amžius, taškas

Biurokratija išvešėjusi smulkmenose, kai tiesiog tuščiai gaišinamas žmonių laikas.

Dienos centro vadovė: mūsų darbas – nuolatinė kova dėl išlikimo5

Per dešimtmetį sukaupta patirtis Kretingos Šv. Antano vaikų dienos centro direktorę skatina atskleisti socialinės sistemos spragas Lietuvoje.

Postmodernizmas: politinis korektiškumas kaip politinė strategija16

Jeigu žmogus yra ne toks gabus kaip kiti, tai tik todėl, kad tie protingieji verčia juos jaustis kvailais ir žemina juos.

Vatikanas, branduoliniai ginklai ir šuolis į mėnulį7

Praėjusią savaitę Vatikane susirinkę Nobelio taikos premijos laureatai, Jungtinių Tautų ir NATO atstovai diskutavo apie branduolinį nusiginklavimą.

Miestas, kuriame negęsta šviesos: vaikų ligoninės kasdienybė

Pristatome režisierės Raimondos Katiliūtės filmą, skirtą Vaikų ligoninės, VUL Santaros klinikų filialo, paramos fondui.

Globėja Lina: „Mes su šiais vaikais tarsi sulipome“

Globotinius Lina priima su meile – šypsosi pasakodama apie jaukų vaikų prisiglaudimą ir su jais besimezgantį šiltą ryšį.

Moters kūne, esi stipruolis1
Milda Kukulskienė - Švelni tėvystė

Tai, kaip santykis su mūsų kūnu reikšis, turės didelės įtakos mūsų dukterų santykiui su savuoju kūnu.

Supermamos, pasaulio gelbėtojai ir kiti perfekcionistai: kaip perdegimas išgydo puikybę

Vilnietė Eglė jau antrus metus tris savo atžalas moko namuose.

Tėvystės klaidos: kodėl pavojinga vaikus lyginti su kitais

Blogiausia, kad netinkamus tikslus vaikams kelia tėvai, neatsižvelgdami į atžalų gebėjimus, norus ir polinkius.

Vaikai vaikams: knygelė, plečianti kūrybiškumo ribas

Knygelės pavadinimas „Kaip Sidas kosmoso džiunglėse pamestos šypsenos ieškojo“ išduoda, kad joje slepiasi ne tik užduotys, bet ir fantastinė istorija, žadinanti vaiko vaizduotę ir plečianti kūrybinio mąstymo ribas.

Pasirodys iliustruota knyga apie Sokrato gyvenimą vaikams

Gruodžio pradžioje Lietuvos skaitytojus pasieks pirmoji vaikams skirtos Mažųjų Platonų serijos knyga „Dieviškojo Sokrato mirtis“.

Naujoje J. Erlicko knygoje – aktualijos su absurdu ir graudžia ironija

Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Pasižvalgymai dirbtuvėse, pokalbiai namuose (knygų apžvalga)

Poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas pristato dvi knygas – Vido Poškaus „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ ir Rūtos Oginskaitės  „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“. 

Nepatogus Vilniaus krašto kronikininkas1

Videopasakojimas apie žymų lenkų rašytoją, tikrą vilnietį, tragiškų XX a. įvykių liudininką, gyvenusį Vilniuje ir Juodšiliuose.