Kartu su „Artuma“ svarstome, kas yra Šventoji Dvasia. Jaukūs kunigo Antano Saulaičio SJ prisiminimai ir šiek tiek provokuojantys pamąstymai apie Šventosios Dvasios simbolius. Į klausimus, ką reiškia krikščioniui gyventi laisvėje ir kokią įtaką mūsų vidinei laisvei turi Šventoji Dvasia, atsako kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas.

Meditacija apie „troškulio mokslą“
vatikano radijas

Šią savaitę popiežius Pranciškus dalyvauja kasmetinėse Gavėnios rekolekcijose, kurioms šį kartą vadovauja portugalas teologas ir poetas kun. José Tolentino de Mendonça.

Kenebunko vienuolynas – tarp 10 svarbiausių lietuviškų vietų JAV rytinėje pakrantėje
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

70 metų jubiliejų atšventęs Kenebunko Šv. Antano pranciškonų vienuolynas pateko tarp 10 svarbiausių lietuviškų vietų JAV Naujosios Anglijos ir Vidurio Atlanto regionuose.

Vatikanas laukia priešsinodinio jaunimo susitikimo
vatikano radijas

Artėjantį spalį vyks Vyskupų sinodas, tema: „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo įžvelgimas“, o jau kovo 19-24 Vatikane rengiamas priešsinodinis jaunimo susitikimas, kuriame dalyvaus apie trys šimtai jaunimo atstovų iš viso pasaulio.

Gavėnia – atgaila, bet ne gedulas
vatikano radijas

Pirmąjį gavėnios sekmadienio vidudienį popiežius Pranciškus susitiko su tikinčiaisiais.

Vilniaus vyskupo sostas sulaukė marijonų generolo kun. Jurgio Matulaičio

2018-ieji taip pat paskelbti 1918 m. popiežiaus Benedikto XV nominuoto ir Kauno katedroje konsekruoto Vilniaus vyskupo palaimintojo Jurgio Matulaičio metais.

Pokalbis su dokumentinio spektaklio apie Šalčininkus dramaturgais

Jaunieji kūrėjai rengia premjerą „Nežinoma žemė. Šalčia“, kurios dėmesys sutelktas į Šalčininkų regiono bendruomenę. Pokalbis su spektaklio dramaturgais.

Su O. Koršunovo „Ugnies veidu“ atsisveikinantis G. Ivanauskas: „Išaugome šiuos vaidmenis“

„Jau esu palaidojęs kone visus senuosius savo vaidmenis. Žvelgiu į tai labai realistiškai. Be abejo, kažkur giliai viduje virpa jautrumo gysla – vis dėlto praėjo labai daug metų, daug meilės“, – kalba G. Ivanauskas.

Jurgos Ivanauskaitės premija – rašytojai Gabijai Grušaitei

Dešimtąja Jurgos Ivanauskaitės premijos laureate tapo rašytoja Gabija Grušaitė.

Kūrybingiausių 2017 metų knygų dvyliktukas – margas ir jaunatviškas

Literatūros mokslininkų išrinktame kūrybingiausių praėjusių metų knygų dvyliktuke – net du komiksai ir dvi elektroninės knygos. 

Fotografas T. Kazakevičius: „Mūsų šalyje matau beprotišką norą keistis“

„Laikas uždeda savo žymę fotografijoje, jis ją subrandina, suteikia naujų simbolių ar kaip tik ją pakeičia“, – sako fotografas T. Kazakevičius.

Nebekalbėkime apie „lenkų tautą“

„Tauta“ yra burtas, kuris nesmurtaujančius žmones paverčia žudikais be skrupulų, įsitikinusiais savo teisumu. Rašo naująjį Lenkijos įstatymą kritikuojantys du istorijos mokytojai iš Varšuvos. 

Kova už laisvę dar nesibaigė

Kadangi ne tik politikai, bet ir kiti visuomenės veikėjai tampa taikiniais, svarbu galvoti ir apie tai, kaip stiprinti kritinį mąstymą, gebėjimus atskirti propagandą ir identifikuoti grėsmes. Šių namų darbų dar vis nepadarėme.

Steigiama asociacija „Savarankiškas gyvenimas“

Per mėnesį susibūrę neįgalių žmonių teisių aktyvistai iš įvairių Lietuvos miestų siekia įsteigti asociaciją „Savarankiškas gyvenimas“. 

E. Raila: Lietuva bus iš tiesų laisva, jei Vilnius nebus lituanizuotas

Lenkų diskusijų klubo (PKD) surengtame Vasario 16-osios minėjime diskutavo istorikas dr. Eligijus Raila ir rašytojas Herkus Kunčius.

(De)Šimtmečio kartotė: tautybė, patriotizmas ir lietuvių tautos pašaukimas

Kaip ir visur, taip ir pas mus Lietuvoje, kraštutinis nacionalizmas ir populizmas yra radęs taip pat šiokių tokių atbalsių, kurie gviešiasi privatizuoti Lietuvos meilę tik sau.

Savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc.

Lietuviai vis dažniau lankosi pas psichologus, o savižudybių mastas Lietuvoje mažėja, rodo statistika.

Kodėl vaikams būtinos pasakos
lrt

Pasakos yra būdas vaikams sužinoti apie pasaulio sandarą, apie gyvenimą, likimą, gėrio ir blogio priešpriešą.

Šimtametė Elena stebina gyvenimo džiaugsmu ir pataria, kaip sulaukti 100 metų

Valstybės atkūrimo šimtmetis skatina susimąstyti, kiek daug visko valstybėje įvyko ir pasikeitė per 100 metų. O ką šimtmetis reiškia žmogui?

Šimtmečio knygos vaikams

Kiekvieną savaitę „Bernardinai.lt“ kviečia skaityti knygų vaikams apžvalgas.

Kaip įveikti stresą?

Patarimais, kaip kovoti su stresu, dalijasi gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė.

 
„Optimizmo architektūra“ – knyga apie žaviojo tarpukario Kauno gimimą

Nauja Marijos Drėmaitės sudaryta knyga „Optimizmo architektūra“ pasakoja apie tarpukario Kauno, iki tol provincialaus miesto, spartų virsmą modernia europietiška sostine.

Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename

Vilniaus knygų mugėje knyga „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“ bus pristatoma vasario 23 dieną, penktadienį, 18 val. 

Sensacingos Knygų mugės naujienos

Naujos knygos, kurių verta pasižvalgyti šiųmetėje Knygų mugėje.

Dvi dienos iki Knygų mugės: rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir nieko nepraleisti

Jei vis dar neradote laiko atsiversti Knygų mugės programos ir išsirinkti to, kas įdomiausia, visada gelbsti rekomendacijos.

Sigitas Geda: didis poetas, gyvenimo diletantas

Geriausiuose S. Gedos eilėraščiuose pasiekta pati poezijos esmė – lietuvių kalba dar niekad nebuvo pražydusi taip prašmatniai ir dosniai.