Labai greitai prabėgo metai nuo skaudžios Leonido Donskio netekties. Vis dar sunku su tuo susitaikyti, pripažinti tai kaip faktą, kurio jau nebepakeisi. L. Donskis visada buvo tas žmogus, kuris praturtindavo viešąją erdvę aktualiais komentarais, visada stojusiais ginti tų, kurių teisės pažeidžiamos, kurių balsas nuslopinamas, kurių atminimą siekiama ištrinti. Šiandien tęsti šią užduotį tenka jo bičiuliams, kurie šiame dialoge dalijasi atsiminimais apie savo draugą ir bendražygį.

Popiežiaus bendroji audiencija: „Gyvenk, mylėk, svajok, tikėk“
vatikano radijas

Visada drąsiai sakyk tiesą, tačiau atsimink, kad nesi už kitus pranašesnis. Net jei tu būtum paskutinis žmogus, kuris tiki tiesa, neatmesk bendrystės su kitais žmonėmis.

Filmas „Už saulės ribų“ pristatytas išankstinėje premjeroje Vatikane

Popiežius Pranciškus pirmą kartą pasirodo tokio pobūdžio kino juostoje.

Tęsiasi „Vatilykso“ rebusas: kiek toli siekia E. Orlandi istorijos gijos3

Finansinė ataskaita apie beveik pusę milijardo lirų, kurias Šventasis Sostas neva išleido, padengdamas 1983-iaisiais paslaptingai dingusios paauglės Emanuelos Orlandi buvimo užsienyje išlaidas, kelia daug klausimų.

Jaunimo teatras sezoną pasitinka E. Nekrošiaus sugrįžimu ir naujo identiteto paieškomis

Jaunimo teatras šį sezoną išgyvena renesansą. Premjeros, kurių autoriai – nusipelnę kūrėjai, E. Nekrošiaus sugrįžimas, teatro architektūra, formuojanti naują identitetą. Ir jokio socialinio falšo.

Dokumentikos festivalį atidaro filmas apie armėnų kino genijų

Šiandien – Tarptautinio Vilniaus dokumentinio filmų festivalio atidarymas. Festivalyje kartu su kitomis programomis bus parodyta armėnų kino režisieriaus Artavazdo Pelešiano filmų retrospektyva.

„Sirenos“ kviečia kalbėti(s) ne komentaruose

Šiemet festivalis „Sirenos“ kviečia pamiršti, koks „turi“ būti teatras, ir susipažinti su šiuolaikinių Europos menininkų kūryba. Tebūnie tai depresija, priklausomybė, tebūnie atskirtis, lytiškumas, tapatybė.

Vilniaus konferencijos kontekstas ir pamokos
Simonas Jazavita - Pro Patria

Vilniaus konferencija, prasidėjusi lygiai prieš šimtą metų – labai reikšmingas įvykis Lietuvos istorijoje. Būtent joje išsigrynino mintis, kad Lietuvos nepriklausomybės reikia ne tik siekti, bet tai bus padaryta, ir jau pakankamai greitai.

Meilė be atsako46

Gyvenime jis, mano galva, mylėjo tris dalykus – savo katytę Tytę, žmoną Jolantą ir Lietuvą. Ir jis visada tikėjo, kad vienintelė laiminga meilė be atsako yra meilė Tėvynei. 

A. Ambrulaitytė: „Žurnalistas turi pasverti ir įrodyti kiekvieną žodį"1

Algimantė Ambrulaitytė yra Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakulteto antro kurso studentė, jau šiandien kurianti ateities žurnalistiką Lietuvoje.

Psichologė G. Bačienė apie bendravimą su vaikais: „Jausmais reikia dalintis“

Vaikų ir paauglių psichologė Goda Bačienė pasakoja apie tai, kas nutinka, kai slepiami jausmai, ir kaip galima padėti vaikams suvaldyti emocijų antplūdį.

Kai nėštumas reiškia didelę nelaimę: iš krizės išsikapanoti padeda specialus centras
lrt

Krizę išgyvenančioms netikėtai pastojusioms moterims padėti pasiryžęs prieš ketverius metus įsteigtas Krizinio nėštumo centras.

Seimas nesutiko didinti išmokų tėvų alimentų negaunantiems vaikams1
bns

Parlamentarai antradienį nesutiko padidinti išmokų vieno iš tėvų išlaikymo nesulaukiantiems vaikams.

Kaip užkariauti pasaulį, jeigu rašai lietuviškai?
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

Kaip skatinti lietuvių literatūros vertimus į užsienio kalbas? Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė V. Smaleckaitė sako, kad dažnai leidėjai prioritetą skiria charizmatiškiems, komunikabiliems rašytojams, mokantiems kelias kalbas.

Knygos ir žmonės. A. Dementavičienė apie postmodernizmą3
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantė Augustė Dementavičienė pristato serbų rašytojo Danilo Kišo knygą „Boriso Davidovičiaus kapas“.

A. J. Greimas – šimtmečio žmogus, pripažinęs sau kultūrinę šizofreniją

Režisierius Saulius Beržinis, kuriantis filmą apie A. J. Greimą, kalba, kad A. J. Greimas buvo mokytojas, kuris savo mokinius pirmiausia paversdavo bendražygiais.