Velykų sekmadienį, balandžio 16-ąją, popiežiui emeritui Benediktui XVI suėjo 90 metų. Tyloje ir maldoje gyvenantis vienas svarbiausių mūsų laikų teologų viešai pasirodo ar pasisako labai retai, tačiau praėjusiais metais jo įžvalgos su nauja jėga sugrįžo į pokalbių temas ir žiniasklaidos akiratį. Išleista interviu su vokiečių žurnalistu P. Seewaldu knyga „Paskutiniai pokalbiai“, kurią dabar jau galima skaityti ir lietuviškai.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Keliaujant su Benediktu XVI 3Rosita Garškaitė
Popiežiaus žinia Lenkijos primui: Perduoti Evangelijos žinią moderniajam pasauliui3
vatikano radijas

Gniezne ir Varšuvoje šį savaitgalį vyksta jubiliejaus minėjimai, primenantys primystės šimtametę istoriją, išaugusią iš Lenkijos Bažnyčios ir valstybės tūkstantmetės istorijos.

Arkivysk. B. Auza: „Nėra kito priešnuodžio neapykantai kaip dialogas“
vatikano radijas

Kultūros paveldo apsauga turi būti suvokiama kaip esminis naujas žingsnis saugant žmonių teises.

Apie Dievo Gailestingumą. 17 tiesų, kurias Jėzus atskleidė šv. Faustinai51

Benediktas XVI yra sakęs: „Tai centrinė, mūsų dienų pasauliui skirta, žinia: Gailestingumas – kaip Dievo galia, kaip dieviškoji riba prieš pasaulio blogį.“

Poilsis – integralaus gyvenimo Dieve sąlyga12
Kun. Vytenis Vaškelis

„Dievas mums dovanoja miegą, kad mums primintų, jog mes nesame Jis.“

„Vieni iš mūsų“. Carlo Bertagnin: kaip menininkas tapo pranciškonu
Monika Midverytė OFS,Gediminas Šulcas - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Italas pranciškonas Carlo Bertagnin yra visų galų meistras – ikonografas, scenografas, puikus kulinaras, dar turintis ir išlavintą muzikinę klausą bei mokantis tvarkyti vienuolyno finansus.

„Mažoji studija“: pokalbis su režisieriumi Jonu Vaitkumi
Kun. Arūnas Peškaitis OFM - Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ kun. Arūnas Peškaitis kalbina Lietuvos teatro ir kino režisierių Joną Vaitkų.

„Misija Sibiras“ kviečia pasivaikščioti Igarkoje

Valstybės pažinimo centre atidaryta unikali paroda „Pasivaikščiojimas Sibire“, kurios metu įžengę pro salės duris lankytojai pasijunta lyg esantys už 5000 km nuo Lietuvos, Šiaurės Sibire.

Kodėl Lietuvoje trūksta drąsių recenzijų2
Birutė Rutkauskaitė - lrt

„Manau, kad visame pasaulyje knygų recenzijos nėra labai gerai skaitomos. Jos ir nebus gerai skaitomos, nes kultūra nėra kriminalai, politika ar verslo naujienos, kurios rūpi kiekvienam žmogui“, – sako Audrius Ožalas.

Baltijos jūros choro repertuare – ryškiausi šio krašto kūriniai
Asta Banionytė

Netrukus koncertinį turą pradės Baltijos jūros choras, į kurį susibūrę Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos dainininkai supažindins klausytojus su ryškiausiais savo šalių šiuolaikinių kompozitorių kūriniais.

Apie architektūros komunikacines funkcijas ir policijos pastato Giraitės g. 3 atvejį
Justinas Dūdėnas

Architektūra beveik visada yra politiška. Bet kokia architektūra organizuoja ir kontroliuoja mūsų veiksmus – ji valdo, kaip mes judame, kaip orientuojamės, prie ko galime prieiti ir kas nuo mūsų paslepiama.

Laimi tie, kurie duoda
Rasa Baškienė

„Duodantysis laimi“, – sako naujasis ciklo „Gyvi žmonės“ herojus Gintaras Ignatavičius, vadovavęs, o šiuo metu atsakingas už mentorystę BNI (Business Network International) Vilniaus Amber skyriuje.

E. Macronas laimi pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture1
Lukas Kivita - lrt

Pirminiai Prancūzijos prezidento rinkimų rezultatai rodo, kad antrajame ture susirungs centristas Emmanuelis Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen. 

Prancūzijos prezidento rinkimai – radikalėjimo lakmuso popierėlis 4
Gintas Karalius

Po 2016 metais stebėto radikalių partijų stiprėjimo pasaulyje rinkimai Prancūzijoje yra it lakmuso popierėlis, parodysiantis, ar ši tendencija tęsis, ar bus sustabdyta.

Lietuviai – ne žydšaudžių tauta16

Žinomo Lietuvos publicisto ir žydų kilmės aktoriaus Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas Lenkų diskusijų klube virto atviru pokalbiu apie Holokaustą, aukas ir budelius bei kolektyvinę atsakomybę.

Socialinis teisingumas užtikrinamas bendromis visų piliečių pastangomis
Kęstutis D. Rimkevičius - „Apžvalga“

Dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė teigia, jog socialinis saugumas užtikrinamas bendromis visų piliečių pastangomis

Maži stebuklai – tikros istorijos vaikų palatose

Iš saugios namų aplinkos patekę į griežtą ligoninės erdvę, vaikai dažniausiai jaučiasi nejaukiai. Tokiais atvejais padeda gydytojai klounai, kurių dovanojamas juokas praskaidrina ligoninės kasdienybę.

Globos namų auklėtiniai: mums nereikia dovanų, mums reikia šeimos!

Turime gražias sienas, modernų kiemą, galimybes mokytis, tačiau mums stinga pasitikėjimo savimi ir kitais, žinojimo, kad esame kam nors reikalingi.

Vaistai atpigs trečdaliu3

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje galima aptikti daug klaidinančios informacijos, teigiančios, kad Sveikatos apsaugos ministerija priima sprendimus, dėl kurių gali sumažėti vaistų pasiūla, o kai kurių būtinų vaistų gali nebelikti.

Sudėtingi reikalai?9
Antanas Saulaitis SJ - Artuma

JAV leidžiamas žurnalas kunigams „The Priest“ atliko kunigų apklausą, po kurios paaiškėjo, kad iš visų Mišių, laidotuvių, krikštynų, atlaidų ir kitų apeigų „sudėtingiausios“ yra Santuokos – jos mažiausiai mėgstamos.

Panikos atakos – nuslopintų emocijų proveržis

Pasiruošti nėra kaip, o jam prasidėjus, kyla tik vienas noras – išsigelbėti. Nė vienas nesame apsaugotas nuo panikos priepuolių. Amžiaus limito taip pat nėra.

Intymi trijų žmonių drama mirties akivaizdoje

„Tik išgirdę vėžio diagnozę suprantame, koks trapus yra mūsų pasaulis – nublanksta kelionių, atostogų džiaugsmai, į antrą planą pasitraukia artimieji, draugai, pažįstami“, – teigia debiutinį romaną „Netikėta pažintis“ parašiusi keramikė D. Jazgevičiūtė.

Česlovas Skaržinskas „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“2
Česlovas Skaržinskas

Sekmadienio skaitiniams – ištrauka iš Česlovo Skaržinsko knygos „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“.

Tarp Bazilisko, Amerikos ir Sirijaus1
Živilė Nedzinskaitė - Naujasis židinys

Tačiau kad ir kiek mažų utėliukų rastum ir užtrėkštum tekste, Sabaliauskaitė kol kas be konkurencijos liks savo valdų karalienė. Istorinis-nuotykinis romanas labai patikimose ir talentingose rankose. 

Kova su judošiumi

„Taigi kaip tik tais metais, apie kuriuos pasakoju, kai jau atėjo tas „judošiaus išvarymas“, staiga nuo bažnyčios sienų ataidėjo neįprastas barškėjimas, įvairiabalsis riksmas ir šaižus cypimas.

Priminimas apie žmogėdriško raudonojo režimo niekšybes1

Britų istoriko R. Conquesto knyga „Sielvarto derlius“ atskleidžia vieną iš pačių siaubingiausių XX a. žmonijos tragedijų – 1929–1933 m. Sovietų Sąjungos regionuose milijonus gyvybių nusinešusį badą.