Šiandien

Sekmadienio homilija. Aklojo pagydymasKun. Aušvydas Belickas - Bernardinai.TV

Antradienį minėtos Tarptautinės poezijos dienos proga – pokalbiai apie lietuviškos poezijos vertimus ir sklaidą pasaulyje. Literatūros kritikas Marius Burokas ir Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Rūta Mėlynė sako, kad poezijos vertimų pakanka, jie geri. Taigi vertime nesame pasiklydę. O ir lietuvių poetų bendruomenė, nors maža, bet įvairi ir turėtų dominti užsienio skaitytojus. Taip teigia lietuviškos poezijos vertėjas į anglų kalbą Rimas Užgiris.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Nepasiklydę vertimeRosita Garškaitė
Popiežius Europai priminė jos krikščioniškas ištakas
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus penktadienio, kovo 24-sios pavakare audiencijoje priėmė Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovus, dalyvaujančius Romos sutarties šešiasdešimtmečio iškilmėse Romoje.

Julián Carrón: „Kiti problemų nesukelia, kiti leidžia suvokti mūsų pačių turimas problemas“ (III)1

Mačiau, kad tam tikrų dalykų, kuriuos buvau gavęs ir kurių nuoširdžiai laikiausi seminarijos laikotarpiu, nepakako tam, kad pasitikčiau tuos iššūkius, kurie manęs laukė.

Naujasis Jėzaus trimitininkas1
Kun. Vytenis Vaškelis

Buvęs aklas žmogus, nebūtų visiškai išgijęs, jei, malonės įkvėptas, nebūtų į akis rėžęs tiesą.

Karo kapelionai – ėriukai vilko kailyje? (II)22
Kun. Mindaugas Sabonis

Uniformuoto, ginkluoto ir kareivinių režimu gyvenančio katalikų dvasininko tema tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti paprasta ir vienalytė. 

Karo kapelionai – ėriukai vilko kailyje? (I)35
Kun. Mindaugas Sabonis

Karinė tarnyba, karyba, gyvenimas kareivinėse ilgą laiką buvo traktuojami kaip nelabai tinkantys krikščionims apskritai, ypač pavojingi dvasininkams.

Atgijęs „Žvaigždžių sėjikas“ Kaune atveria naujų meno perspektyvų

Kaune vėl atgijo „Sėjiko“ skulptūra. Tamsiu paros metu valstietis vėl sės mažus stebuklus. Šį kartą – granitines žvaigždes.

Žmogus, įkvėpęs erą, arba in memoriam Chuckui Berry2
Domantas Razauskas

Aiškiai žinau, kad praėjusią savaitę iš šio pasaulio iškeliavo vienas įtakingiausių visų laikų muzikantų. Galima sakyti traukinys, vardu XX amžius, su šia mirtimi beveik galutinai išnyko už horizonto.

R. Kazlas: nesu dainininkas, bet dainuoju1

Šeštadienio vakarą Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pradėjo baigiamąjį albumo „Toks“ pristatymo turą.

„Kaunas Jazz 2017“: pasaulinio garso žvaigždės ir 40 tūkst. gerbėjų

„Kaunas Jazz 2017“ šiemet žada labai daug: instrumentinės muzikos virtuoziškumą, pasaulinio garso vokalus, daugybę nemokamų renginių ir išskirtinius koncertus.

„Kino pavasaryje“ pristatyti septyni naujausi lietuvių filmai

Penktadienio vakarą „Kino pavasario“ žiūrovai pirmieji išvydo ilgai lauktas lietuvių filmų premjeras – režisieriaus Andriaus Blaževičiaus pilnametražį debiutą „Šventasis“ ir šešis trumpametražius filmus.

Apie ES. Ir ne tik…6
Arūnas Peškaitis

Jau minėjau – Lietuvos (vienos iš ES šalių) radijas gan abejingai kalbėjo apie 200 tolėliau gyvenančių žmonių žūtį. Jie antrarūšiai? Jų gyvybė ne tiek verta? O gal mes – ES piliečiai – esame rasistai? Tiesiog... Pastebime tik tai, kas arti mūsų.

5 faktai, kuriuos reikia žinoti apie 1957 m. kovo 25-ąją
Ieva Galkytė

Jei esate save gerbiantis euroskeptikas ar eurofilas, ši data jums neturėtų kelti klausimų. 

Žmogiškųjų išteklių administravimas. Tada ir dabar3
Donatas Puslys

Lietuva susiduria su skaudžia emigracijos, kurią dalis įvardija tiesiog kaip evakuaciją, problema. Dėl to ginčytis neverta. Verta ginčytis dėl šios problemos priežasčių, nes negalavimą galima pagydyti tik teisingai nustačius jo priežastis. 

Keturi valdančiosios koalicijos likimo scenarijai: kuris labiausiai tikėtinas1
Vytenis Radžiūnas - lrt

Valdančiosios koalicijos partneriai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir Socialdemokratų partija – greičiausiai ir toliau liks dirbti kartu, nors jų santykiai banguos.

Ar trukdymas eksploatuoti Astravo AE yra kliūtis jos statybai?
Justinas Juozaitis,Giedrius Česnakas - VDU

Pastaruoju metu daugelio Seimo narių retorika Astravo atominės elektrinės (AE) atžvilgiu tapo itin kovinga, o kai kurie visuomenės veikėjai buvusių vyriausybių neveiklumą prilygino valstybės išdavystei.

Pirmieji 12 kūdikio mėnesių lemia visą likusį jo gyvenimą
lrt

Kas yra pasaulis? Kas esu aš jame? Kokie yra santykiai? Kas apskritai yra žmogiški santykiai? Gydytojo psichiatro Eugenijaus Laurinaičio teigimu, visa tai mes atsinešame iš pirmųjų gyvenimo metų.

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“3

Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis?
Gabija Vitkevičiūtė

Ar turėtų sunerimti tėvai matydami, kad vaikai užuot draugavę vėl paskelbė vienas kitam karą? Apie taiką ir karą namuose kalbamės su psichologe Ieva Šuipe.

Depresija: pagalbos reikia ir sergančiajam, ir jo artimiesiems27
Vytautas Raškauskas

Psichologinė pagalba reikalinga ne tik depresija sergantiems, bet ir jų artimiesiems, kuriems svarbu žinoti, ar depresija yra liga, kokia tai liga, kaip elgtis ir kaip bendrauti su sergančiu artimu žmogumi.

Psichologė: valdžia turėtų suprasti, kad šalies stiprybės pamatas – laimingi žmonės1

Naujausiame laimės indekse, vertinančiame viso pasaulio šalis pagal gyventojų laimingumą, Lietuva užėmė 51 vietą.

Arvydo Anušausko „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“

Reikia kalbėti apie markuliškus nesipriešinimo okupantui teiginius, nes išdavysčių aukos, kovojusieji ir žuvusieji yra mūsų tikrieji herojai, sako istorikas ir politikas dr. A. Anušauskas.

Kviečia į knygos apie priverstines Lietuvos gyventojų migracijas XXa. pristatymą

Atskleidžiama, kaip Antrojo pasaulinio karo ir pokario gyventojų perkėlimai siejasi su Pirmojo pasaulinio karo priverstinių migracijų banga.

Ideologiniai „Lietuvių kalbos ideologijos“ pagrindai1
Artūras Judžentis

Atsiliepime apie knygą „Lietuvių kalbos ideologija. Norminimo idėjų ir galios istorija“ teigiama, kad pateiktos analizės daugeliu atvejų prieštarauja tautos, jos kalbos, tautinės valstybės idėjai.

Robert Seethaler „Visas gyvenimas“3

Skaidrus pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą, jo stiprų ryšį su gamta ir gebėjimą susitaikyti su vienatve, joje atrandant paguodą ir gyvenimo grožį.

Reikšmingas J. Lelewelio veikalas atgimsta lietuviškai2
lrt

Netrukus pasirodys Joachimo Lelewelio veikalas „Dvejetas bibliografinių knygų“ (3 tomai, 2011‒2016).