Kaip ateities kartoms išsaugoti ir perduoti turtingą litvakų paveldą? Apie tai – pokalbis su Dingusio štetlo muziejų Šeduvoje kuriančiu Šeduvos žydų memorialinio fondo steigėju Sergejumi Kanovičiumi. Antrasis pokalbis, kurio dėmesio centre Danielius Lupshitzas, jau kalba apie šiandieną ir šiandieninius lietuvių bei žydų santykius. „Noriu, kad mes – lietuviai, žydai, Lietuvos žydai – kartu mokytumėmės savo istorijos ir kultūros“, – Gintarei Kubiliūtei teigia pašnekovas.

Ekstravagantiška šventoji Marija Magdalietė15
s. Renata Vanagaitė - Mažoji studija

Jėzaus Kristaus artimųjų ir bičiulių ratas iš tiesų ekstravagantiškas. Tarp šių žmonių beveik nerasime to meto inteligentų ir šviesuolių, filosofų, teologų, aukštuomenės pažibų.

Visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose pradedamas rodyti filmas „Audrys“8

„Audrys“ – filmas apie vienintelį šiuo metu kardinolą Lietuvoje. Audrys Juozas Bačkis, nepaveiktas sovietmečio, laisvas, todėl dažnai čia nesuprastas, kitoks. 

Šv. Jonų šventovė ir jos bendruomenė: istorijos fragmentai2
Liudas Jovaiša - Laiškai bičiuliams

Vilniaus šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono Evangelisto bažnyčios atsiradimas skęsta nežinios ūkanose.

In memoriam Eglė Patiejūnienė2

2017 m. liepos 20 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė žinoma senosios Lietuvos literatūros tyrėja ir vertėja, knygų, straipsnių, vadovėlių, populiarinimo tekstų autorė humanitarinių mokslų daktarė Eglė Patiejūnienė.

Choreografas Martynas Rimeikis: „Jaučiuosi kaip didelio laivo kapitonas“

Pokalbis su šokėju ir choreografu Martynu Rimeikiu, kuris debiutuoja kaip savarankiško ilgo metro spektaklio kūrėjas.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvą2

Š. Bartas, bene ryškiausias lietuviško kino ambasadorius pasaulyje, „Šerkšną“ pristatė 70-ojo Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“.

Kur glūdi tikroji pajamų nelygybė 5

Progresinis pajamų mokesčio tarifas – norma, egzistuojanti visose civilizuotose šalyse, ir tiesioginis įrankis pajamų nelygybei mažinti, portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto profesorius ekonomistas Romas Lazutka.

Saugus eismas madingas? Žinoma!

„Jausk atsakomybę už kitus“ – taip skamba dešimtasis, paskutinis Vairuotojo dekalogo įsakymas, kurį aptaria kunigas Algirdas Toliatas.

Šešeri metai po Arabų pavasario. Pokalbis su tunisiečiu

Mohamedas Chérifas El Kadhi gyvena Tuniso sostinėje ir dirba skaidrumo organizacijos „I WATCH Organization“ komunikacijos vadybininku. Pasak jo, svarbiausia žmonėms suteikti vilties, kad šalyje bus įveikta korupcija. 

Specialistai: vaikai tampa vis silpnesni, juos sudominti sportu – iššūkis
lrt

Prieš dešimtmetį vaikų fizinis išsivystymas ir sugebėjimai buvo geresni, o dabar regresuoja, sako specialistai. Tam, kad vaikai nuspręstų, kokiu sportu užsiimti, jiems siūloma išbandyti kuo daugiau būrelių.

Psichiatras: ši karta turės labai didelių problemų1

Dėl nuolatinio buvimo on-line ir socialinių tinklų naršymo jaunų žmonių smegenys nepailsi, ir tai turės rimtų pasekmių psichikos sveikatai, perspėja psichiatras Martynas Marcinkevičius. 

Pyktis – geras dalykas, arba Tiesa apie šeimynines aistras

Ką daryti, kad liūdesys ir pyktis netaptų mūsų priešais, bet, atvirkščiai, būtų mūsų sąjungininkais, pasakoja šeimų konsultantė Nijolė Liobikienė.

Įtraukianti fantastika net nemėgstantiems fantastikos

„Baltosios žynės“ autorę nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje.

„Kvėpavimas į marmurą“ – šaltas savo turiniu, tačiau užrašytas švelnia, turtinga kalba

J. Dižavičius pristato Lauros Sintijos Černiauskaitės knygą „Kvėpavimas į marmurą“.

Knyga apie Lietuvą Pirmojo pasaulinio karo metais

Leidykla „Briedis“ pradeda leisti naują knygų seriją „I pasaulinis karas“ ir pristato pirmąją šios serijos knygą „Kaizerio kareivis Lietuvoje: Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai“.