Pasklidus žiniai apie vyskupo ir kankinio Teofiliaus Matulionio beatifikaciją, Bažnyčia inicijavo palaimintojo Teofiliaus kanoninio sakralinio paveikslo nutapymą – ir Lietuvoje, ir užsienyje. Pasirinktas ir iškilmėse Vilniaus Katedros aikštėje atidengtas Krokuvoje profesoriaus Czesławo Dźwigajaus meno dirbtuvėse dailininko Zbigniewo Gierczako bendradarbiaujant su Kaišiadorių vyskupijos atstovais nutapytas paveikslas. Bernardinai.lt dialogo rubrikoje Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė, menotyrininkė, tapytoja dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė ir dailininkas, žurnalistas Vaidotas Žukas aptaria, kaip, jų nuomone, derėtų vertinti šį naujojo palaimintojo atvaizdą.

Chuan Moreno. Šv. Jokūbo kelias: sieloieška ir komercija

Dar visai neseniai tik nedaugelis ryždavosi piligriminei kelionei į Santjago de Kompostelą Ispanijoje. Šiandien daugiau nei 200 tūkstančių piligrimų per metus praleidžia po keletą varginančių savaičių šiame kelyje.

Tautų vystymasis – tikras ir tariamas47

Pal. popiežiaus Pauliaus VI enciklika „Populorum progressio“ apie tautų vystymąsi šiandien tokia pat aktuali, kaip ir prieš penkiasdešimt metų. 

Žemaičių vyskupystės įsteigimas – tvirtas žingsnis į Europos tautų šeimą16

Vyskupo Kęstučio Kėvalo sveikinimas Žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejaus proga. 

Šiuolaikinio šokio dėstytojas M. Tomášikas: į sceną grįžta fizinis šokis

Pokalbis apie šiuolaikinio šokio kalbos tarptautiškumą, skirtumus ir panašumus su dėstytoju, šokėju bei choreografu Milanu Tomášiku.

Lietuvoje – legendinės spaudos fotografijos iš Vokietijos

Kauno fotografijos galerijoje – dviejų pasaulyje pripažintų fotografų – 1944 m. mirusio Ericho Salomono ir 1936 m. gimusios Barbaros Klemm – spaudos/reportažinių fotografijų paroda.

Fado atlikėja Mara Pedro: su malonumu čia gyvenčiau

„Fado yra ypatingos dainos, turinčios gilią prasmę, jos ateina iš fado atlikėjų širdies gelmių ir pasiekia klausytojų širdis“, – sako atlikėja, netrukus koncertą surengsianti ir Lietuvoje.

J. Augutis: mokykla nesugeba parengti daugiau aukštojo mokslo galinčių siekti abiturientų

Pradeda drastiškai mažėti skaičius abiturientų, galinčių įgyti aukštąjį mokslą, nes mokykla nesugeba jų perengti taip, kad šie peržengtų universitetų nustatytą kartelę.

Ar (vis dar) egzistuoja socialinės klasės?
Doxa

Komentuoja filosofai G. Mažeikis ir A. Žukauskaitė, medijų specialistė A. Raščiūtė ir Kūrybinės agentūros NEW! strategas M. Ratkevičius.

Kokia Lietuva būtų saugesnė? 26
Liudvika Pociūnienė - Naujienos.lt

Turtinga, nes kiekvienas pilietis joje socialiai saugus, o teisingas ir teisėtas uždarbis gerbiamas. 

Psichiatras: vaikai turi kelti rūpesčių, o ne ramiai naršyti internete
lrt

Jaunajai kartais vis sunkiau sutelkti dėmesį, daugėja hiperaktyvumo atvejų. 

Priimk mane tokį1

Vidutinis amžius, kai pirmą kartą išsivysto didžioji depresija – 25–29 metai.  Kaip jaučiasi depresija susirgę žmonės, kaip atpažinti ligos simptomus ir kas gali sukelti ligą?

Gerkite į sveikatą2
Vytis Žemaitis - Artuma

Nuo to, kiek ir kokio vandens geriame, priklauso mūsų sveikata.

Kai kiekviena diena veda į paslaptingą praeitį

„Savaitė Paryžiuje“ – jaudinantis romanas apie motiną ir dukterį, apie karą, tamsias šeimos paslaptis ir meilę, kuri rusena dešimtmečius, laukdama, kol ją suras.

M. Burokas: apie laimę, mirtį ir kalbos funkcijas (knygų apžvalga)
lrt

Poetas ir vertėjas Marius Burokas pristato įdomesnes negrožinės, dokumentinės ir mokslinės literatūros knygas bei knygas, kurios dar tik pasirodys iki šių metų pabaigos.

Su meile, paslapčiai. Keith Stuart knygos „Kaladėlių berniukas“ recenzija

„Kaladėlių berniukas“ – pasakojimas apie autistą berniuką, kitokį, todėl nepatogų ir atstumiantį vadinamuosius normaliuosius. Knygą apžvelgia K. Petraitytė.