Okupacijos sąlygomis su lietuvių kalbai dėl rusinimo ir dvikalbystės kilusia grėsme kovojo kalbininkai. Šiandien kalbame kur kas taisyklingiau, tačiau kyla klausimas dėl perteklinio kalbininkų kišimosi į mūsų kalbos reikalus. Ar jaučiamės esą autoritetingi kalbėtojai? O gal esame įsibaiminę, kad nemokame savo gimtosios kalbos?

Donatas PuslysDonatas Puslys
Mama Bažnyčioje, arba „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane“19
Viktorija Kuodė

Kalbantis su kitomis katalikėmis mamomis ima aiškėti toks, kartais nebylus, o kartais visai nedrąsus, troškimas būti Bažnyčioje visavertėmis jos narėmis ir nejausti kaltės.

Žmogaus prigimtis ir katalikybės prigimtis60
Povilas Aleksandravičius - Mažoji studija

Kas yra žmogus? Turėtume saugotis aiškių, tiesmukų, galutinių atsakymų į šį klausimą. Tokių atsakymų rasime ir buitiniuose žmonių pokalbiuose, ir prastoje filosofijoje bei teologijoje.

Nepilnamečių apsaugos komisija baigė susitikimą
vatikano radijas

Paskelbtas pareiškimas apie Popiežiškosios nepilnamečių apsaugos komisijos narių suvažiavimo sprendimus, priimtus po diskusijų kovo 24 – 26 dienomis.

Mirė kunigas Kazys Meilius4

Velionio kūnas bus pašarvotas Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje nuo kovo 28 d. 19 val. Gedulingos šv. Mišios – trečiadienį, kovo 29 d. 19 val. Karstas išnešamas kovo 30 d. 10 val.

Tiesos siekimas26
Giedrius Saulytis

Teologo Giedriaus Saulyčio tekstas apie tiesos siekimą kaip aukščiausią tikėjimo teiginį ir pareigą jį ginti. 

E. Baranauskas: „Domino“ teatras jau sukurtas. Toks, kokį ir įsivaizdavau“

10-metį švenčiančio komedijos teatro „Domino“ įkūrėjas Egidijus Baranauskas sako, kad vis daugiau jaunų žmonių pažintį su teatru pradeda būtent nuo „Domino“ teatro.

„Raudona ZOOna“ kviečia poetus prie katilo
Audrius Griškauskas

Pokalbis su eksperimentinio vyksmo „Poezijos katilas“ koordinatore Vilma Kilinskiene.

Ar iš kruvino pėdsako gali gimti utopija?3
Donatas Puslys

Filmas pačioje Lenkijoje sukėlė gausybę diskusijų, ir valdančiosios „Teisės ir teisingumo“ partijos, jos šalininkų, ir nemažos dalies katalikų buvo sutiktas kaip priešiška kritika, antibažnytinė manifestacija. Į visa tai verta pažvelgti giliau.

Kirilo Serebrenikovo filmas „Mokinys“: neteisk ir nebūsi teisiamas
Lukas Bukauskas

„Kino pavasario“ recenzijos: šįkart – apie Rusijos režisieriaus Kirilo Serebrenikovo juostą „Mokinys“ (2016).

Audronis Liuga: „Stengiuosi eiti paieškos keliu“
Jurgita Jačėnaitė

Audronis Liuga – Valstybinio jaunimo teatro vadovas, buvęs Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas – sako, kad šiandien teatre svarbiausia kalbėti, kas iš tiesų esame patys sau, ir ieškoti gaivių būdų išjudinti kūrybinę mintį.

Epochos atradimas ar paprastas neišmanymas?
Maciej Korkuć

Eldoradas Butrimas, inspiruotas Lenkijoje išleistos nelabai didelės apimties kito žurnalisto, kažkokio Mareko Łuszczynos, knygos, „Lietuvos ryte“ paskelbė tekstą „Gėdingos praeities užkaboriai vėl neduoda ramybės Lenkijai“.

Prasidėjo pirmosios Europos skyrybos: kaip sureagavo finansų rinkos?1
Karolis Indrulėnas

Prasidėjo pirmosios ilgai aptarinėtos Europos skyrybos – Jungtinė Karalystė oficialiai kreipėsi dėl išstojimo iš Europos Sąjungos.

Vasario 16-osios akto originalą radęs L. Mažylis apie premiją: nenorėčiau būti su tuo siejamas1
lrt

Istorikas Algimantas Kasparavičius teigia, kad sakralinę reišmę lietuviams turinčio dokumento suradimas yra didžiausiais paminklas Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Berlyne rastas Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba 7
Vaidotas Beniušis - bns

Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne trečiadienį rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba. Tai BNS patvirtino dokumentą radęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Apie karą, šprotus, haubicas ir žaliai papuoštus balkonus5
Matas Baltrukevičius

Vieną vasario vakarą iš turbūt vieno apolitiškiausių savo aplinkos žmonių gaunu SMS su klausimu: „Ar vyksta karas Lietuvoje?“

Tyrimas: neformaliojo švietimo įtaka jaunų žmonių gerovei

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Mykolo Romerio universitetu atliko tyrimą „Neformaliojo švietimo patirčių įtaka asmens gerovei“. 

Įsivaikinę tėvai dvejus metus gaus išmokas, galės eiti atostogų
bns

Seimas ketvirtadienį su tam tikrais pakeitimais priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą įstatymų pataisų paketą.

„Giliajame internete“ – „tonos gigabaitų“ pedopornografinės medžiagos
vatikano radijas

Per 2016 metus asociacija surinko duomenis apie beveik dešimt tūkstančių nuotraukų ir beveik tris tūkstančius vaizdo įrašų, kuriuose prievartaujami ir kitaip lytiškai išnaudojami vaikai iki trejų metų amžiaus.

Iš kur tie žiaurūs nusikaltimai Lietuvoje?8
lrt

Žmonės neretai savyje kaupia nesuvoktą, neišreikštą įniršį, o šis gimsta iš daugelį metų slopinto pykčio, sako psichoterapeutas Olegas Lapinas, vertindamas Egidijaus Anupraičio, įtariamo iššaudžius savo artimuosius, elgesį.

Ne mūsų vaikai, ne mūsų pupos?3
Inga Mitunevičiūtė

Esminis dalykas – žmonijos santykis su vaikyste apskritai. Ir čia neužtenka vien politinių manifestų ar teisinių apsaugos modelių, nes jie yra tik šio filosofinio, psichologinio, kultūrinio, istorinio santykio išorinės apraiškos.

Išleista knyga Lietuvos žvalgybos ir saugumo pareigūnams atminti

Ši knyga yra skirta nepriklausomos Lietuvos žvalgybos ir saugumo institucijų pareigūnams atminti, joje gausu archyvinių dokumentų, istorikų darbų, mokslinių ir žurnalistinių tyrimų.

Liepsnojanti anarchija1
Paulius Aleksandravičius

Pasibelskime į naujosios Valdo Papievio knygos „Žiebtuvėliai anarchistai“ pasaulį ir pažiūrėkime, ką apšviečia, ką šildo ir ką uždega V. Papievio žiebtuvėlių ugnis.

D. Walliamso „Blogiausi pasaulio vaikai“ – ne tik neklusniems ir nemandagiems

Susipažinkite su Žliumbike Berta, Krapštuku Piteriu, Rimtuoliu Ernestu, Sofija Sofa ir kitais. O gal ir jūs pažįstate blogiukų? Pasiūlykite jiems šią knygą!

Penkios knygos paaugliams
Gabija Karpauskaitė

Neabejoju, kad paėmę į rankas bent vieną iš šių kūrinių paaugliai atras skaitymo džiaugsmą ir susimąstys apie tai, kokios vertybės jiems svarbios.

Vilniaus vyskupai ir jų portretai

Istoriko doc. dr. Liudo Jovaišos knyga pristatomi tiek septintą šimtmetį skaičiuojančios vietinės Bažnyčios ganytojai, tiek vienas seniausių Lietuvoje paveikslų rinkinių – Vilniaus vyskupų portretų galerija.