Aistė Paulina Virbickaitė

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: patirtys

Šią savaitę – apie dvi jaunų moterų tapybos parodas. Įdomu tai, kad abi neapsėjo be asmeninių gilių, tačiau kardinaliai skirtingų – mirties ir gimimo – patirčių.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: nugalėtojai

Šią savaitę oficialiai paskelbta, jog pradedama dirbti ties studija dėl Guggenheimo muziejaus statybos Helsinkyje (Suomija). Garbinga komisija iki metų galo žada paskelbti tyrimų rezultatus.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: 2010-ieji

Metų pradžia – geras laikas lengvai atminties mankštai. Kalbant apie praėjusius metus Vilniaus galerijose galima paminėti tik vieną tendenciją, šiek tiek pakeitusią net galerijų žemėlapį.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: šventės

Vilniuje šventinį maratoną praeitą penktadienį pradėjo Vilniaus grafikos meno centras „Kairė dešinė“: buvo švenčiamas jo penkiolikos metų gimtadienis, kurį grafikos centre kuriantys ir centrui artimi menininkai pažymėjo paroda „Latako g. 3“.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: Niujorkas – Latvija – Vilnius

Senamiesčio menininkų galerijoje-dirbtuvėje atidaryta Latvijos menininkų tapybos paroda. Penki latvių menininkai, dar gana jauni, kad šiaip ne taip tiktų „jaunųjų“ kategorijai, bet ir pakankamai subrendę, kad turėtų savo susiformavusį braižą.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: Kostas Gaitanži

Šios savaitės „galerijų dienas“ skyriau vieno menininko personalinei parodai. Kodėl? Nes jei man reiktų rinkti įdomesnių šiandienių lietuvių menininkų dvidešimtuką, jis ten patektų.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: nugalėtojai

Vilniuje šiuo metu galima apžiūrėti net dviejų jaunų menininkų, konkursų nugalėtojų parodas.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: vyresni

Girdėjau pamąstymų, kad gal net sunkiau nei jauniesiems yra vyresnio amžiaus menininkams – neva šiems sunkiau surengti parodas, patekti į rezidencijas ar gauti stipendijas. Ta proga – šios savaitės vyresnieji Vilniaus galerijose.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: kelias į žvaigždes

Lietuvoje šiuo metu vyksta rodos garsiausias lietuviškas kultūrinis konkursas „Jaunojo tapytojo prizas“. Šiais metais konkursui buvo pateikti 46 kūriniai. Iš jų komisija atrinko 10, visus juos šiuo metu galima pamatyti Pamėnkalnio galerijoje.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: ramybė

Galerijoje „Vartai“ tęsiama „Artscape“ parodų serija šį kartą skiriama Lenkijai. Pastarojoje dalyvauja Lenkiją atstovaujantis Rafałas Bujnowskis ir Lietuvai parodoje atstovaujantis Amerikoje gyvenantis Ray Bartkus.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: keturi Šapokos tankistai

Čia nevyksta nieko įdomaus tol, kol Kęstutis Šapoka nesurengia kokios parodos. Kęstutis Šapoka – dailėtyrininkas, kandus ir atviras, įvedęs į mergaitiškai jautrios dailėtyros pievas riebių keiksmažodžių.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: klasika

Pastaruoju metu vis išgirstu kalbant apie pamažu Lietuvoje augančią madą kolekcionuoti lietuvių klasikų paveikslus. Esą paklausa, kaip ir kainos nuolat kyla, o susidomėjimas – auga.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: akvarelė

Keliose Vilniaus galerijose tyliai ramiai vyksta jau trečioji tarptautinė akvarelės bienalė kukliu pavadinimu „Baltijos tiltai“.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: kaime

Plenerai – nepažintas ir nuostabus pasaulis. Jo paviršiaus fragmentus pamatysime ataskaitinėse parodose rudenį. Tokios parodos pasižymi šiltais šurmuliuojančiais atidarymais ir ne pačiais geriausiais net ir gerų menininkų kūriniais.

Aistė Paulina Virbickaitė. Kai kultūrai trūksta sekso1

Šis tekstas – apie Klaipėdos parodų rūmuose vykstančią parodą „PostEvoliucija“. Paroda sudaryta iš dviejų dalių: lietuviškosios ir lenkiškosios. Abi jos pristato kuratorių požiūrį į šiuolaikinę tapybą.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: dvi geriausios šios vasaros parodos mieste?

Šią savaitę – dvi puikios parodos. Prie jų nebus eilių – tokie jau mūsų papročiai. Nepaisant to, abi jos tikrai vertos apsilankymo.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: artimas tolimas užsienis

Šią savaitę keiksnoju pasirinktą „galerijų dienų“ formatą, liepiantį rašyti tik apie galerijų renginius. Nes akivaizdu, kad labiausiai apsilankymo vertos parodos šiuo metu rodomos ne galerijose.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: neišvengiamas grožis

Akivaizdu, kad šokiruojančio, tiesmuko, verčiančio piktintis ir abejoti viskuo meno pamokas, kurias išmoko Vakarų Europos žiūrovai, lietuviai praleido. Geroji naujiena – nagingų, dekoratyvių ir lyriškų mes turime!

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: jauni2

Šią savaitę aplenkime galerijas. Jokių kainų ir vertinimų. Tarkime taip: pažiūrėkime ir pamėginkime įsivaizduoti, ką rodys galerijos po dešimties metų.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: mišrainė

Pastaruoju metu Vilniuje kas kelis mėnesius atsidaro po naują galeriją ar ekspozicinę erdvę. Nuostabiausia tai, kad kol kas nė viena neužsidarė, nors atidarymo kalbų pažadai smarkiai veikti, veikti ir keisti situaciją dažniausiai pasimiršta po pirmų kelių mėnesių.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: optimistiškai?

Šios poros parodos išsiskiria dekoratyvumu. Ryškios lokalios spalvos, paprasti ir aiškūs siužetai, žaismingos figūros bei formos. Optimistinį lengvumą pabrėžia ir darbų pavadinimai bei pati kūrėjų laikysena.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: jaunos iliuzijos

„Vartų“ galerijoje šiuo metu vyksta trijų Baltijos šalių jaunų menininkų paroda „ILLUSION OF INCLUSION / INCLUSION OF ILLUSION“. Parodoje dalyvauja penkiolika jaunų Estijos, Latvijos ir Lietuvos menininkų.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: kas nukals antrą vamzdį?

Kadangi galerijose ir meniniame gyvenime apskritai skulptorių beveik nematyti, Šv. Jono gatvės galerijoje šiuo metu vykstanti paroda – reta galimybė susipažinti su esama situacija iš arčiau.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: šventė

Visas jas vienija grožio ir negrožio dvilypumas, feministinė tema, menininkės gebėjimas kalbėti apibendrintai ir taikliai.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: išpjautų medžių fone

Prisipažinsiu, šias dienas man daug labiau rūpi Sereikiškių parke begėdiškai išpjauti medžiai nei parodėlės Vilniaus galerijose.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: pakraščiai

Šiuo metu Vilniuje vyksta gan daug įdomių parodų: ŠMC sklidinas lietuvių autorių, nederėtų praleisti Jono Meno vizualiųjų menų centre veikiančios parodos, „Vartuose“ aukciono laukia darbai „Iš menininkų dirbtuvių“.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: apie kokybę

Pavasarį parodų gyvenimas visada kiek atgyja. Ne išimtis ir šis pavasaris. Įdomių parodų siūlo ne tik muziejai, bet ir galerijos – smagu, kai galima rinktis ir yra kuo pasidžiaugti.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: įvairiai

Šios savaitės galerijų dienoms parinkau labai skirtingas parodas. Juk kontrasto principas kartais puikiai padeda susivokti, kas yra vertinga, o kas – lėkšta.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: žavesys ir kūryba

Šią savaitę Vilniuje atsidarė dvi personalinės parodos, kurių bene didžiausia intriga – patys autoriai.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: būdai sušilti3

Šios savaitės „Galerijose“ – dvi stipriai, gal net kardinaliai priešingos parodos. Pirmoji – menininkių grupės „Baltos kandys“ paroda – instaliacija „Miškan“ akimirksniu visiškai atpirko išėjimą iš namų į šaltį.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: Estampas`09 – prizai, siurprizai ir viltys1

Kiekvienais metais, iškart po švenčių, galerijoje „Kairė–dešinė“ rengiama paroda „Estampas`09“ jau kuris laikas yra įvykis ne tik grafikų, bet ir apskritai lietuviškosios dailės gyvenime.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos

Šie metai galerijų gyvenime prasideda tyliai ir liūdnokai – užsidaro Jonų gatvės galerija.

Aistė Paulina Virbickaitė. Fotoreportažai stebuklų tema
Aistė Paulina Virbickaitė - Literatūra ir menas

Liaukis žaisti su savimi, ateik, pažaisk su manim – tokia galėtų būti įžanga į Algio Griškevičiaus fotografijų albumą „Mikališkių stebuklai“.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: metams baigiantis

Baigiantis 2009-iesiems, Europos kultūros sostinės metams, ne vienas su kultūra susijęs žmogus atsidūsta – pagaliau baigėsi.

Aistė Paulina Virbickaitė. Nekilnojamasis turtas III

Butas – kaip iš Boriso Viano romano „Dienų puta”. Pirmojoje knygos dalyje, iki tos nelemtos lelijos, užaugusios jos plautyje. Ką pasakytum apie tokį buto nuomos skelbimą?

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: šiltai

Šis mėnuo Vilniuje turtingas gerų personalinių parodų. Ne išimtis ir ši savaitė. Nuoširdžiai rekomenduočiau dvi – jauno grafiko Tado Gindrėno ir puikiai žinomo tapytojo Algio Griškevičiaus – parodas.

Aistė Paulina Virbickaitė Šešios galerijų dienos: dailiai vyriškai

Šią savaitę Vilniuje atsidarė dvi personalinės parodos. Vilmantas Marcinkevičius ir Antanas Obcarskas – abu žymūs ir brandūs tapytojai, tad nenuostabu – abi parodos skirtingos ir neabejotinai vertos dėmesio.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: ekstremalus sportas

Ketvirtadienį „Lietuvos aido“ galerijoje atsidariusi personalinė Žygimanto Augustino paroda „Ekstremalus sportas 3000/metinės“ buvo netikėta, įdomi ir smagi – toks derinys retai pasitaiko personalinėse parodose.

Aistė Paulina Virbickaitė. Kritikos maršrutai: Vilnius – Panevėžys

Menotyrininkų Aistės Virbickaitės ir Igno Kazakevičiaus inicijuotas projektas „Kritikos maršrutai“ – iššūkis rašantiems kultūros temomis bei naujos informacijos galimybė ja besidomintiems.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: sumeistrauta

Šią savaitę – apie tris parodas, kurias sujungti galėtų nebent žodis „meistrystė“. Juvelyrika, lino skulptūros ir industrinis dizainas – keistoka trejybė.

Kritikos maršrutai: Vilnius – Klaipėda1

Menotyrininkų Aistės Virbickaitės ir Igno Kazakevičiaus inicijuotas projektas „Kritikos maršrutai“ – iššūkis rašantiesiems kultūros temomis bei naujos informacijos galimybė ja besidomintiems.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: aukštyn-žemyn

Šią savaitę aplankiusi Vilniaus rotušėje vykstančią parodą „Turbulencija – trys požiūriai“ daug galvojau apie pinigus ir tai, ką už juos gauni.

Jaunojo tapytojo prizas 2009 – Andriui Zakarauskui

Be didelių fanfarų, bet su perspektyva – pirmasis konkursas „Jaunojo tapytojo prizas 2009“ įvyko. Netgi – pavyko.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: knygų šventė

Ketvirtoje “Arkos” galerijos salėje, beveik kartu su manim visą parodą apžiūrinėjęs žmogus pratrūko: „Betgi kokia stipri ta mūsų grafika!

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: emalis

Galerijoje „Meno niša“ veikia viena įdomiausių šios savaitės parodų – trečioji tarptautinė emalio meno bienalė, kurios tema – „Emalis be ribų“.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: kontrastai

Pastaruoju metu bene karščiausia tema Vilniaus meno pasaulyje – E. Janso tapyba.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: iššūkis savaitgaliui

Parodiniame galerijų gyvenime šią  savaitę rodos nevyksta nieko, ko nebūtų galima praleisti. Ir gerai, nes šiuo metu mieste gausu įdomių parodų, vykstančių ne galerijose.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: populiariai

Daug (pakeliamos) skulptūros lengvybės, šiek tiek išsiblaškiusios tapybos ir kaip reta susikaupusios mados – toks šios savaitės „Šešių galerijų dienų“ maršrutas tikiuosi, neprailgs.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: tekstilė

Galbūt reiktų rašyti – vėl tekstilė. Nesunku susidaryti įspūdį, kad tekstilės Lietuvoje labai daug.

Aistė Paulina Virbickaitė. Šešios galerijų dienos: dailiai

Šiandien (penktadienį, rugsėjo 4 d.) Vilniuje svečiuosis Redas Diržys – menininkas ir aktyvistas, politinių sanklodų kritikas, straipsnių ir manifestų autorius.