Aistė Rakauskaitė

Mokėti mokytis: kaip?

Kaip nugalėti pagundą atlikti namų darbus tik pažiūrėjus visus filmukus bei ruoštis kontroliniam darbui paskutinę dieną?

Birutė Liuorytė – Gambus: „Svarbiausia – neprarasti krikščioniškos ašies“1

Apie meilę Dievui, tėvynei ir muzikai kalbamės su Paryžiuje gyvenančia kompozitore Birute Liuoryte – Gambus.

LJD savanoriai: „Gera patirti bendrystę tarp jaunimo“1

Jau dvi dienos, kai Vilniuje daug smalsių, draugiškų ir gerai nusiteikusių savanorių. LJD komunikacijos savanorės Indrė ir Aistė pakalbino septynis jaunus žmones, kurie stengsis sukurti šventę visiems.

Mintautas Kriščiūnas: „Menu liudyti savo gyvenimą“1

Kaip derinti meną ir tikėjimą? Ar tai dera apskritai? Patarimais ir patirtimi dalijasi muzikantas, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro altininkas Mintautas Kriščiūnas.

Paryžiaus yra daug: „Je ne Parle pas croissant!“6

Paryžiaus yra daug. Tačiau bene daugiausia jo prancūzų lūpose, nepažinusiose jokios kitos kalbos – tik prancūzų. Taip, tai tiesa – atvykęs į Paryžių turi mokėti prancūzų kalbą. 

PARYŽIAUS YRA DAUG: „BIENVENUE!“2

Sveiki. Esu Aistė. Ais-tė. Aha. Na, panašiai kaip šalta arbata (ice tea) – taip lengviau prisiminti. Esu iš Lietuvos. Ne, ne Latvijos, Lietuvos. Europos šiaurėje, taip taip. Ryga yra Latvijoje, o Lietuvoje yra Vilnius. Aha, nemenkas kelias, nemenkas... 

Harvardo studentas Justinas Jarusevičius: „Būkite drąsūs!“2

Teisės mokslus kremtančiam Justinui Jarusevičiui šis rugsėjis buvo ypatingas. Mokslo metų pradžia lietuviui atvėrė Harvardo universiteto duris... Vaikinas dalijasi patirtimi, kaip pavyko pasiekti savo svajonę.

Visa pažinti, bet ne visa pripažinti. Realizmas ir idealizmas ateitininko gyvenime

Jis lekia it laukinis žirgas. Laisvas! Joks balnas jo nevaržo. Nevaržomi judesiai leidžia jam pasiekti didžiulį greitį, išvysti neregėtus tolius, pašokti, atsispirti nuo žemės.

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Vysk. A. Poniškaitis: tikintiesiems svarbiausias lobis yra Amžinybė

Po Alytuje vykusių Lietuvos jaunimo dienų su vyskupu A. Poniškaičiu, atsakingu už jaunimo pastoraciją, kalbėjomės apie lobio paieškas, Bažnyčios veidą ir jaunam žmogui kylančius iššūkius ieškant Dievo ir savojo pašaukimo.