Aistė Vareikytė

Ką liaudies daina pasakoja apie šeimą?

Apie liaudies dainų kultūrą, brolio ir sesers ryšį, teisę sėstis prie bendro stalo ir pagarbą tėvams kalbamės su Brone Stundžiene, dirbančia Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

Anksti kėlęs, jaunas vedęs nesigailėsi (I)

Apie patarlėse ir priežodžiuose atsispindintį lietuvių požiūrį į šeimos kūrimą, vienišius ir gyvenimo draugo paieškas – pokalbis su G. Bufiene, Lietuvių patarlių ir priežodžių sąvado rengėja.

Rūtos simbolinės prasmės mūsų tradicinėje kultūroje ir šeimos gyvenime2

Rūta – neatsiejamas mūsų folkloro, piršlybų, mergvakarių ir vestuvių simbolis, neretai vienaip ar kitaip vis dar dalyvaujantis tuoktuvių apeigose...

Žemynėle, žiedkėle, žydėk

Žemyna – tarsi didžiulės kosminės įsčios, kuriose užgimsta ir skleidžiasi visos gyvybės formos.

Už ko aš ištekėsiu? (III) Vestuvės1

Pasidžiaugę gražiomis ir prasmingomis lietuviškų piršlybų, bernvakarių ir mergvakarių tradicijomis, tęsiame interviu su  Gražina Kadžyte.

Už ko aš ištekėsiu? (II): Iš kur atjos piršliai?2

Tęsiame interviu su tautosakininke, etnologe, žurnaliste, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tautosakos archyvo skyriaus mokslo darbuotoja Gražina Kadžyte.

Tautosaka – atgyvena ar būtinybė? (II)

Vienas svarbiausių ugdymo folkloru privalumų – sinkretinis jo pobūdis. Mažųjų žaidinimams būdingi judesiai lavina motoriką, koordinaciją, ritmo pojūtį, pratina prie kalbos.

Senosios civilizacijos: keletas šeimos gyvenimo aspektų

Tęsiame „Šeimos instituto“ parengtų straipsnių ciklą „Šeima kultūroje ir kultūra šeimoje“. Tai - antrasis projekto tekstas.