Aistė Vareikytė LMC

Kaip pasirinkti sutuoktinį: XVIII a. įžvalgos ir patarimai7

Apie Šeiminio gyvenimo vadovą, sutuoktinio paieškas, amžiaus skirtumą ir šeimos narių pareigas – pokalbis su G. Džiaugyte, VU absolvente, apgynusia magistro darbą apie katalikiškos santuokos sudarymą XVII a. II pusėje – XVIII a. Vilniuje.

Ko trokšta pasakų herojai? (II)

Šeima, kaip viena didžiausių vertybių, būdinga ir tikram herojui, ir dar tik svajojančiam apie didžius darbus... Dėl jos kovojama, aukojamasi, jos siekiama.

Ko trokšta pasakų herojai? (I)1

Apie stebuklinių pasakų herojus, moralės kodeksus ir nelauktus išbandymus kalbamės su G. Kazlauskiene – humanitarinių mokslų daktare, profesore, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros studijų ir etnologijos katedros dėstytoja.

Ar santuokai užtenka dviejų?3

Net kalbėdami apie santuoką ar lyčių santykius neretai nukrypstame į smulkmenas ir pamirštame tai, kas svarbiausia. Detalės ir formos yra laikinos ir keičiasi, o esmė – pastovi. 

Ar jaunimui svarbios šeimos šventės?

Apie šeimos šventes, jų tradicijas ir kaitą kalbamės su Rasa Paukštyte-Šakniene – humanitarinių mokslų daktare, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyriausiąja mokslo darbuotoja.

Nežiūrėkit šulnin, ba maumas intrauks!

Vaikų gąsdinimai anuomet buvo kasdienė praktika ir niekas nesvarstė apie ilgalaikes jų pasekmes ar galimą žalą. Kita vertus, juose puikiai juntama lietuvių pasaulėvoka ir auklėjimo principai.

Anksti kėlęs, jaunas vedęs nesigailėsi (II)

Pasisėmę išminties iš vaizdingų ir šmaikščių posakių apie šeimos kūrimą bei gyvenimo draugo paieškas, tęsiame pokalbį su Giedre Bufiene.