Akvilė Adomaitytė

Artūras Deltuva: „Atostogos gali būti rimtas signalas kažką savo gyvenime keisti“3

Per atostogas gali nuskambėti rimtų signalų, kad kažką savo gyvenime reikia keisti – ilsėdamasis turiu galimybę pažvelgti į save iš šalies ir suprasti, kad galbūt gyvenime užsiimu visai ne tuo, kuo norėčiau.

Akvilė Adomaitytė. Melomaniškas pavasaris

Bernardinai.lt skaitytojams – naujausių pavasario muzikinių albumų apžvalga. Šįsyk – nuo visiems gerai pažįstamų vardų, kaip Norah Jones ar „Sigur Ros“, iki švelniais pavasariniais eksperimentais dvelkiančių scenos naujokų Cold Specks ir Sarah Jaffe.

Akvilė Adomaitytė. Pietų Turkija, arba Tingaus poilsiautojo rojus3

Alanija – Pietų Turkijos kurortinis miestas, priklausantis Antalijos provincijai, kurį iš vienos pusės skalauja Viduržemio jūros vanduo, iš kitos užstoja visai nemaži, apie poros kilometrų aukščio Tauro kalnai.

Savaitės pokalbis. Aistė Smilgevičiūtė: „Yra kitokių žmonių. Jiems ir kuriame“1

Apie grįžimą į muzikinį pasaulį, apie šįmet minimą grupės „Skylė“ 20-ies metų jubiliejų bei jau tradicija tapusius pavasario lygiadienio koncertus kalbamės su Aiste Smilgevičiūte.

Akvilė Adomaitytė. Melomaniškas žiemos miegas1

Kokie albumai šią žiemą sukosi melomanų grotuvuose? „Bernardinai.lt“ skaitytojų dėmesiui – subjektyvi muzikos įrašų apžvalga, galbūt nauju skambesiu padėsianti papildyti žiemos miego muzikinę fonoteką.

Laura Fernandez: „Mirtis mano klounui – tik dar vienas nuotykis“1
Akvilė Adomaitytė - Kelionė

Socialiniai klounai – grupelė talentingų ir jautrių klounų, reguliariai besilankančių ligoninėse ir siekiančių praskaidrinti ligonių kasdienybę juoku ir teigiamomis emocijomis.

Savaitės pokalbis. Austė Zdančiūtė: „Žiemos ekranai“ – kino iliuzijos, padedančios gyventi1

„Žiemos ekranai“ – jau septintus metus vyksiantis prancūziško kino festivalis. Tradiciškai bene didžiausią dėmesį frankofoniškiems filmams skiriantis renginys šiemet žada ir naujovių, ir įprastai jaukią šio palyginti nedidelio festivalio atmosferą.

Akvilė Adomaitytė. Mėgėjiškas žvilgsnis į 2011-ųjų Europos kino ekranus2

Bernardinai.lt skaitytojams siūlome gana subjektyvią įsimintiniausių 2011-aisiais sukurtų filmų sąrašą, galbūt padėsiantį „nepražiopsoti“ įdomesnės juostos. Šįkart nuošalyje palikę Balkanų kiną, žiūrime, ką rodė Skandinavijos bei Vakarų Europos kino ekranai.

Akvilė Adomaitytė. Melomaniška rudens apžvalga2

Kokį „derlių“ ruduo atnešė melomanams? Siūlome trumpą šį rudenį išleistų užsienio albumų apžvalgą muzikos mėgėjams – nuo jau visiems puikiai pažįstamų atlikėjų kaip Bjork ar ekscentriškojo Tomo Waitso iki galbūt dar ne visiems žinomų kūrėjų.

Inni: islandai „Sigur Ros“ vakariečio akimis

Keistuoliai iš Islandijos rokeriai „Sigur Ros“ į muzikos pasaulį grįžta su jau antruoju muzikiniu filmu „Inni“ bei užuominomis apie kuriamą naują albumą.

Apokalipsės juosta „Melancholija“ – ne apie pasaulio pabaigą1

Nepaisant savotiško sąmyšio ir nesusikalbėjimo tarp režisieriaus, filmo prodiuserių ir kino kritikų, negailinčių nei kandžių pastabų, nei liaupsių naujausiam Triero darbui, jis sėkmingai keliauja per viso pasaulio kino ekranus ir skina laurus kino festivaliuose.

Savaitės pokalbis. Milda Bliumenzonienė: „Išėjusiųjų į laisvę integracija neįmanoma be pagalbos rankos“

Ko reikia, kad žmonės, užvėrę kalėjimo vartus, ten nebegrįžtų? Apie į laisvę išėjusių asmenų integraciją kalbamės su Kalinių globos draugijos socialinio centro vadove Milda Bliumenzoniene.

Laura Marling. Mano muzika nėra „graži“

Laura Marling, 21-erių britų folk-indie atlikėja pranešė, kad naujausias jos albumas „A Creature I Don't Know“ (liet. Būtybė, kurios nepažįstu) pasirodys rugsėjo 12-tąją.

Savaitės pokalbis. Jonas Stašinskas: „Esame vieninteliai ES, vis dar neįteisinę probacijos“2

Visuomenė turės suprasti, kad ji pati, parodydama humaniškumą, priimdama buvusį nusikaltėlį, padėdama jam adaptuotis, save apsaugos nuo blogio.

Akvilė Adomaitytė. Gal iš tų mūsų pasikartojančių patirčių kažkas klostosi3

Nesu tikra keliautoja. Bet ką reiškia įveikti kilometrai, aplankytų šalių ar žemynų sąrašas? Mane labiau neramina mintis: gal iš tų mano ir visų mūsų patirčių kažkas klostosi.

Redas Diržys. Ugdymas, paremtas baudimu už klaidą, – be ateities

Menininkas ir pedagogas Redas Diržys gyvena ir kuria Alytuje, kur  inicijuoja ne tik alternatyvią meninės, bet ir pedagoginės veiklos erdvę – jau 16 metų vadovauja Alytaus dailės mokyklai.

Akvilė Adomaitytė. Apie jaukiausią Europos sostinę – Liublianą 2

Keistas dalykas yra su tokiom nykštukėm – vykdamas į šalį nežinai, ko tikėtis, nes, pripažinkim, įnikę į savo šalies vidaus reikalus, nedaug ir težinome apie mažesnes ES kaimynes.

Eglė Špokaitė. Jei berniukų nevaržytų kompleksai ir baletas nebūtų apipintas stereotipais4

Apie galimybę 7-10 m. berniukams vienus metus nemokamai mokytis baleto meno pasakoja balerina Eglė Špokaitė.

Gintarė Liočienė. Nėra to naujo, kas nevirstų į sena1

Apie knygyną „Keista“ pasakoja įkūrėja ir savininkė Gintarė Liočienė.

Visi keliai veda į... Rūdninkų knygyną2

Bernardinai.lt, tęsdami straipsnių ciklą apie netradicinius Vilniaus knygynus, kalbina Rūdninkų knygyno įkūrėją ir savininkę Margaritą Vainilkienę.

Vieta, kur gali pasiimti didelį puodelį arbatos, naminio pyrago ir ramiai pasėdėti su knyga4

Nepaisant sunkmečio, Vilniuje viena po kitos kuriasi naujos kepyklėlės, parduotuvėlės bei knygynai, taip pagyvindami senamiestį ir džiugindami vilniečius. Apie skaitytų knygų knygyną „Mint Vinetu“ pasakoja viena iš idėjos autorių ir įkūrėjų Jurga Raguckaitė.

Indrė Moncevičiūtė. Paciento patikėtinio programa – pastanga keisti tendencijas Lietuvos psichiatrijoje7

Apie paciento patikėtinio programą kalbamės su dvejus metus šioje srityje dirbusia socialine darbuotoja Indre Moncevičiūte.