Aldona Žemaitytė-Petrauskienė

Tapytojos Filomenos Vilniaus pavasariai

Vilnius visais metų laikais įdomus, mistiškas miestas, ir dailininkė Filomena pasineria į tą mistišką nuotaiką.

Kryžiai laikų kaitoje

Solidžioje knygoje „Tarp žemės ir dangaus“ rikiuojasi dzūkų kryžiai kaip atminties ženklai. Atmintis paskui juos seka ne tik kapinėse, bet ir pakelėse, prie sodybų, netgi pievose ir miškuose...

Stanislovo Kuzmos triumfo valanda

Stanislovas Kuzma buvo tikintis menininkas. Jo santykis su Absoliutu pagrįstas ne mechanišku tikėjimo išpažinimu, o giliu filosofiniu turiniu.

Paveikslų šviesa virš Marijampolės1

2014 m. gegužės 31 dieną, Marijampolėje buvo atidaryta Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, kuriai mecenatė Beatričė atidavė per kelis dešimtmečius sukauptus meno lobius.

Koks yra mūsų veidas?15

Sauka prisiėmė visą moralinę atsakomybę, paskolindamas savo veidą ištvirkėliui, smurtautojui, budeliui, savižudžiui, kekšyno moterims su nukarusiomis, numelžtomis krūtimis.

Savito, atsakingo ir prasmingo žodžio meistrė1

Rašytoja Vytautė Žilinskaitė šių metų gruodžio 13-ąją atšventė savo 85-metų jubiliejų. Rodos, taip neseniai ją, karūnuotą vaikų literatūros karalienę, jos knygų gerbėjai sveikino su 80-mečiu..

Apnuogintos mūsų sielos. Pastabos paraštėse, perskaičius knygą1

Laura Sintija Černiauskaitė ir Renata Šerelytė parengė knygą „Hepi Fjūčer“, sudarytą iš aštuoniolikos novelių: autorės draugiškai pasidalijo – po devynias.

Mažas deimantas iš angelų vainiko

Jau kažkelintąjį kartą stovint prie bunkerio ir lyg kokios sakmės klausantis apie praeities dvasios milžinus, galvoje atskamba kunigo ir poeto Maironio žodžiai iš eilėraščio „Oi, neverk matušėle“.

Nemari Eduardo Jonušo dvasia

Prieš metus laiko, balandžio devynioliktą dieną, Neringa į amžino poilsio vietą išlydėjo savo miesto garbės pilietį, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino kavalierių, menininką ir kraštotyrininką, muziejininką Eduardą Jonušą.

Subtilusis akvarelės pasaulis. Mintys po „Aqua 12“ parodos

„Aqua 12“ parodos rengiamos retokai, bet iš kitų jos išsiskiria savo nuosekliu konceptualumu.

Viktoras Alekna, jo kūryba ir pilietinė veikla

Rašytojui, publicistui, visuomenės veikėjui Viktorui  Aleknai šių metų kovo 19-tą dieną sukaktų 100 metų. 

Siela jauna, liauna ir patvari: kunigo Kęstučio Trimako 85-mečiu

Devyniolikmetis būdamas jau tapo vienuoliu jėzuitu. O studijos – teologijos, filosofijos, psichologijos – persiliedamos viena per kitą truko beveik du dešimtmečius, nes žinių ir pažinimo ištroškusiai sielai vis buvo negana..

Jonas Kastytis: trys pašaukimai

Taigi eina Kastytis ir Jonas Boruta Pilies gatve ir abu nešasi ant pečių užsimetę po didelį ryšulį. Turbūt keliauja į Kastyčio butą, esantį Pilies gatvės viduryje, nešdami kokius nors dokumentus.

Dinamiška Beatričės dvasia1

Iš kosmoso atsineštas genas ypač išryškėja kūrybinės dvasios žmonėse. Tokia yra ir Beatričė Kleizaitė-Vasaris, kuri šių metų sausyje švenčia solidų savo amžiaus jubiliejų – 90-metį.