Andrea Tornielli

„Kelyje: pokalbiai su Jo Šventenybe Pranciškumi“

Ši knyga – tai išskirtinis kelionių dienoraštis, realiuoju laiku pasakojantis apie evangelizavimą ir pajėgiantis supurtyti sąžines „abejingumo globalizacijos“ akivaizdoje.

Kaltinimai „erezija“: jų sulaukė ir Jonas Paulius II28

Interneto portalų ir greitai reaguojančių socialinių tinklų kuriamas rezonansas neįtikėtinai išdidina įvykius, kaip tai liudija ir šių dienų pavyzdys: popiežiaus Pranciškaus „sūniškas pataisymas“ – tarsi nieko panašaus lig šiol nebūtų nutikę.

Ką popiežius Pranciškus galvoja apie atsistatydinimą10

Pastarojo šimto metų laikotarpiu atsistatydinimo galimybę svarstė visi popiežiai, pradedant nuo Pijaus XI.

Benediktas XVI: „Gailestingumas skatina artintis prie Dievo“5

Po pasitikėjimo savimi bei savo teisumu kauke šiandienos žmogus slepia gilų savųjų žaizdų ir savo nevertumo Dievo akivaizdoje suvokimą. Jis laukia gailestingumo.

Kodėl Jubiliejinės durys pirmiausia atvertos karo niokojamoje CAR?

Gailestingumo jubiliejus prasidėjo. Ne Romoje, bet Centrinėje Afrikos Respublikoje – šalyje, kurią siaubia pilietinis karas.

Massimo Borghesi: „Tikroji Europos tapatybė nėra neapykanta, o drąsi akistata“2

Sprendimą, išeitį iš postmoderno nihilizmo rasime ne įtvirtindami savo tapatybę kaip antitezę kitoms, dialektinę tapatybę, kuri iš esmės savo opozicija tik atkartoja priešininką.

Vallejo ir Chaouqui: kur link veda istorijos gijos3

Ispanas monsinjoras manėsi paskyrimą jau beveik turįs. Netgi neapdairiai apie tai prabilo vienam savo šalies radijui. Galiausiai vaidmenų neliko net ir „komisarei“ Francescai Immacolatai.

Kard. C. Ruini: „Ar santuoka vis dar sakramentas, jei ją sudaro netikintys pakrikštytieji?“17

Buvęs Romos miesto vikaras kalbėdamas apie tradicinę santuokos anuliavimo tvarką, pasistūmėja kiek toliau nei popiežius Pranciškus ir į diskusijų centrą iškelia klausimą dėl santuoką sudarančiųjų tikėjimo.