Audronė Meškauskaitė

Kaip gera rašant linksmintis

„Gyvybingumas ir žaismė – bene svarbiausi vaikiško būvio elementai. Kaip gera rašant linksmintis, tarsi šokinėtum šokdyne, spardytum kamuolį, žaistum klases“, – sako D. Gintalas.

Rašytojas Gytis Norvilas: „Kas yra kūrybingumas, aš nežinau... Visad mėginau nekurti“

„Visad mėginau tekstą sumedžioti be varovų, tykodamas, laukdamas. Lauki, lauki, o tada – yra arba nėra. Dažniausiai nėra... Mane tai tenkina“, – sako G. Norvilas.

Apšviestas pasaulis

Kad sušvistų tapytojo Vytenio Lingio balta spalva, teko net perdažyti galerijos sienas, sumontuoti ypatingą šviesą ir šiek tiek pritemdyti, į jaukų šešėlį panardinti salės erdves.

Po Šiaurės pašvaiste

Nacionalinis Kauno dramos teatras ką tik pristatė spektaklio vaikams premjerą ir tikėtina, jog apdairiai pasiruošė artėjančiai žiemai bei jos svarbiausioms šventėms. Spektaklio „Solė ir močiutės“ recenzija.

Susitikimas tapybos lauke

Kaune pristatyta šiuolaikinės tapybos festivalio „Kartos XY.Z?“ pagrindinė paroda „Prieš/Po/Dabar“ prilygsta paveikslui, atskleidžiančiam visus kūrybos tarpsnius, stilius, matymus ir mąstymus.

Vito Luckaus grįžimas

Svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje Les Rencontres de’Arles liepos 8 d. Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Kūryba / biografija“ (sudarė Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag) paskelbta geriausia metų istorinės fotografijos knyga.

Sustojęs laikas

 „Tai sustojusio laiko vietos, sutrikusių, į praeitį įsikibusių žmonių gyvenimai. Mano mintys apie prasmę ir beprasmybę, kuriose daug klausimų ir – jokių atsakymų“, – teigia V. Pletkus.

Mažų kasdienių stebuklų lobis1

Pasaulis čia kupinas daiktų ir smulkmenų, bet jo esmė glūdi toli už daiktiškumo. Išdidžiai tariant – dvasinėse sferose, į kurias veda poetiškas tikrovės suvokimas.

Gyvenimas ir vėl iš naujo

Kai Lietuvos scenas vis labiau tvindo socialinės temos, režisierius G. Varnas nori pasitraukti į šalį ir vėl imtis egzistencinio teatro – kaip atsvaros ir opozicijos, nes pats kurį laiką buvo paniręs į socialinių problemų aktualizavimą. 

Tai, kas labiausiai įsimena. Pokalbis su aktoriumi D. Svobonu

Kauno menininkų namų Meno kolegija 17-ą kartą išrinko Įsimintiniausią Kauno menininką. Juo tapo Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Dainius SVOBONAS, 2014 m. sukūręs ypač reikšmingų darbų teatro scenoje. 

Audronė Meškauskaitė. Sovietmečio Kaunas2

Sovietmetis tęsėsi taip ilgai, jog negalime abejoti jo įtaka ir Kauno miestovaizdžiui. Architektų teigimu, labiausiai pasikeitė miesto pakraščiai, nes tuo metu iškilo Dainavos, Kalniečių, Eigulių, Šilainių mikrorajonai...

Romualdas Požerskis. Seni miestai1

1974 m. dar visai jaunas fotografas Romualdas Požerskis su fotoaparatu rankose iškeliavo į senamiesčius. Pirmiausia aplankė Kauną, o po dvejų metų – Klaipėdą ir Vilnių. Pilka senamiesčių kasdienybė buvo tarsi neatrasta žemė, kurią teko užkariauti.

Jonas Paulius Gasiūnas. Rimti žaidimai

2010 m. Nacionalinė premija tapytojui Jonui Pauliui Gasiūnui įteikta už tapybos galimybių atnaujinimą ir už šiuolaikinio mąslaus meno idėjų sklaidą.

Kęstutis Navakas, Gintaras Česonis. Eime į Kauną

Du skirtingi menininkai susitiko Kaune ir išėjo kartu ieškoti naujo jo varianto. Rankioti kitokių, nematytų, savaip atrastų ir labai dažnai miesto užkaboriuose išsibarsčiusių smulkmenų.

Leonas Strioga. Iš beržo ir meilės2

„Visada išgyvenau dėl savo genties, visada norėjau dangų arčiau žemės regėti“, – sako skulptorius Leonas Strioga, švenčiantis 80-ies metų sukaktį.

Audronė Meškauskaitė. Ką prisimena lėlės

Gruodžio 4 d. Kauno valstybiniame lėlių teatre buvo pristatyta dokumentinio filmo apie režisierių Stasį Ratkevičių „Mėlyniesiems katilėliams aidint“ premjera.

Audronė Meškauskaitė. Palata protingiems žmonėms1

Kartais atsitinka taip, kad į kritinį laiko tarpą sukrenta du vienas kito atžvilgiu vertingi dalykai. Jų vertė dažniausiai ir apibūdinama tik atsidūrus greta, sulyginus, nustačius opozicinius ar papildančius santykius.

Raminta Šerkšnytė. Natomis užrašyta dvasia

Kompozitorei Ramintai Šerkšnytei 2008 m. Nacionalinė kultūros ir meno premija įteikta už muzikos klasikos ir moderniųjų formų jungtis.

Audronė Meškauskaitė. Vieša Diuranų paslaptis

Šiuo metu Kauno dramos teatre labiausiai apraudama išgriautoji Didžioji scena. Vos ko nors netekus, pamažu kristalizuojasi mitas.

Audronė Meškauskaitė. Margas bienalės žemėlapis

Festivaliai metams bėgant dažniausiai linkę pūstis ir plėstis taip, kad tampa sunkiai aprėpiami. Pasiekia savaitės ribas, tada jas peržengia, išsibarsto po visą miestą.

Dvidešimt metų postmodernizmo

Neseniai pasirodė teatrologės, humanitarinių mokslų daktarės Jurgitos STANIŠKYTĖS monografija „Kaitos ženklai: šiuolaikinis Lietuvos teatras tarp modernizmo ir postmodernizmo“ (,,Scena“ 2008).