Augustas Kalinauskas

Aukso ženklelio apdovanojimas už asmeninio tobulėjimo kelionę

Dalyvavimas programoje – savanoriška veikla, nepripažįstanti jokios tarpusavio konkurencijos, skatinanti savęs pažinimą ir tobulėjimą.

Shasta Miller: „Atvykti į Lietuvą buvo didysis mūsų gyvenimo sprendimas“

Europoje dirbau jau nuo 1993 m., kai Baltarusijoje padėjau vaikams, nukentėjusiems nuo Černobylio katastrofos. Mokiau juos anglų kalbos, ir ten susipažinau su savo vyru Toniu.

Keletas pastabų mokslinio pažinimo paraštėse10

Dar niekada negyvenome taip gerai, ir kartu – dar niekada viskas nebuvo taip sudėtinga.

Meilė, arba Kaip netapti kontoros planktonu?6

Kai savęs rimtai paklausiu, kiek pažįstu tikrai mylinčių žmonių, turiu pripažinti, kad ne tiek ir daug. 

O kam tuoktis išvis?2

Kartą taip manęs paklausė vienas draugas. Tada, tiesa, nė nesumojau ką atsakyti. Ir tikrai, o kam?

Revoliucija Sirijoje. Vieno pabėgėlio istorija1
Augustas Kalinauskas - Kultūros žurnalas Fortkė

Dažniausiai tiek Lietuvos, tiek užsienio žiniasklaidoje apie karą Sirijoje ir pabėgėlius kalbama naudojant ekonominę ar politinę terminologiją. 

Kančia, liga ir išbandymai – ar įmanoma išlikti kartu?

Straipsnyje, remiantis debiutiniu danų režisierius Joachimo Triero filmu Reprise, svarstoma, ar įmanoma plėtoti santykius, kai į juos netikėtai įsibrauna brutali kančia.

Priimti save kaip dovaną?

Tai, kaip dovanojame, parodo mūsų santykį su kitais. Tik atliekame pareigą ar stengiamės dovaną pritaikyti taip, kad kitas pasijustų mylimas ir reikalingas? Dovanos gali tapti draugystės išraiška, bet gali tapti ir patogia siena, kuria atsitveriame nuo kitų, nesileisdami į gilesnį santykį...

Noriu, bet nežinau, ar pajėgsiu?

Toks ar panašus klausimas dažnai skamba jauno žmogaus galvoje, jei pradedame kalbėti apie šeimą. Ją sukurti norime visi, bet tai padaryti sėkmingai toli gražu ne visiems pavyksta. Kamuoja ne viena baimė ir stereotipas...

Kodėl turėčiau visa tai tęsti?

Kai meilė rodoma kaip priemonė, lengvas laisvalaikio užsiėmimas ar tiesiog malonumas, jos vertė krenta. Tada ją gali pakeisti kitos, lengviau įgyjamos prekės ar santykiai, kuriems nereikia didesnių pastangų ir yra patogūs...

Kokios laisvės mums reikia?2

Neretai mes bėgame nuo laisvės ir bijome sieti ją su atsakomybe. Kodėl? Nes tuomet reikėtų gyventi nebijant išsiskirti, apginti savo įsitikinimus, o toks gyvenimas tiesiog yra sunkesnis. Tačiau kartu ir įdomesnis...

Tradicijos iššūkis

Tradicija mums visuomet yra tai, kas įprasta, kas kelia stabilumo jausmą, apsaugo nuo išorinių pavojų. Tačiau ar įmanoma sukeisti šias sąvokas vietomis? Ar galima tradiciją iškelti už įprasto patogumo ribų?

Karalius nuogas, arba Kodėl medijoms taip lengva mumis žaisti?19

Analizuoti tai, kaip įvairios medijos ir kultūra formuoja mūsų požiūrį į santykius ir šeimą – visada įdomu. Kodėl? 

Šeima – naujų iššūkių epochoje

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis dažniau atsinaujinant kovoms dėl šeimos apibrėžimo, turbūt retai tesusimąstome, kad tikrieji šeimos modeliai, ne visuomet sutampantys su teisiniais ir teoriniais, iš tiesų yra įrašyti mūsų kasdienybėje. 

„Pirmasis Dievo Gailestingumo paveikslas“ – vien praeities paveldas ar mums kalbanti dabartis?3

„Pirmasis Dievo Gailestingumo paveikslas. Nežinomo šedevro negirdėta istorija“ – vien praeities paveldas ar mums kalbanti dabartis?