Aurimas Švedas

E. Gudavičius: „Mano tėvas buvo didmiesčio žmogus“
Aurimas Švedas - Naujasis Židinys-Aidai

Senelio mentalitetas liko valstietiškas, tačiau jis sugebėjo prisitaikyti prie didmiesčio gyvenimo, laimėjo ne vieną kovą už būvį, valiojo į mokslus išleisti visus savo vaikus.

Derėtų išmokti gyventi lydimiems netikrumo jausmo
Aurimas Švedas - Vilniaus politikos analizės institutas

Vienas svarbiausių populistų „kozirių“ yra elito ir visuomenės priešpriešos išryškinimas.

Keturi klausimai politikos filosofui Ivanui Krastevui
Aurimas Švedas - olf.lt

Kas sukuria „Krastevo efektą“? Tikriausiai gebėjimas į aklavietėmis virtusius klausimus rasti netikėtus atsakymus; mokėjimas apie sudėtingus dalykus kalbėti paprastai ir skaidriai; meistriškas žongliravimas mikro ir makro perspektyvomis.

Vidurio Europa kaip idėja ir atminties vieta29
Aurimas Švedas - olf.lt

Gegužės 26 dieną Atviros Lietuvos Fondo namuose įvyko antrasis renginys iš ciklo „Europos idėjos paieškos“.

Europietiškos svajonės likimas1

Diskusijoje „Europietiškos svajonės likimas“ dalyvavo germanistė ir teatrologė I. Veisaitė, politikas, muzikos, meno bei kultūros istorikas V. Landsbergis, žurnalistas ir rašytojas R. Zemkauskas, dienraščio „Bernardinai“ vyr. redaktorius D. Puslys.

Kodėl reikia kalbėti apie Europos idėją 2017-aisiais?1

Britų sociologas Gerardas Delanty Europą yra pavadinęs „miglotuoju žemynu“. Tai neturėtų stebinti. Europa yra nuolatinės permainų būsenos, todėl ir pats žodis Europa skirtingais istoriniais laikais reiškė ne tuos pačius dalykus.

Pokalbiai kaip patirčių atverties ir prasmių kūrimo laukas
Aurimas Švedas - Colloquia

Visi šie Nevienareikšmes situacijas lydintys ženklai leidžia formuluoti tezę, jog visuomenė ne tik nori atsiriboti nuo sovietmečio švelnios amnezijos šydu, bet ir siekia atsakyti į daugybę klausimų, kurių daugelis veda į tą patį tašką...