Aušra Kaminskaitė

Celia Amade – ateivis savo pačios kūne

Šokėja Celia Amade, viešėjusi Vilniuje kaip mokytoja, teigia, kad jai nepatinka statusai: „Nelaikau savęs mokytoja – galbūt aš per daug sureikšminu šį žodį, bet man tai yra žmogus, puikiai suprantantis gyvenimą.“

Atsiverti – jungti – mylėti: šokėjo kelias pagal Lorandą Zacharą

L. Zacharo šokis žavi nuolatine tėkme, tarsi jokių pastangų nereikalaujančiais judesiais, kūno laisve.

Naujojo cirko savaitgalis’18: jei Romeo ir Džuljeta gyventų vieno kambario bute

Cirko artistų N. Suc ir F. Robledo spektaklis „Karvės meilė“ – tai šizofreniškai bjaurus vaikų žaidimas ir gražiausios kūrėjų manijos.

Šiuolaikinis cirkas švento medžio prieglobstyje

„Naujojo cirko savaitgalį“ atidarys spektaklis apie žmogaus gebėjimą sujungti ir mėgti daugybę skirtingų kultūrų.

Vasaros šokio mokykla: kaip scenoje sukurti kitą realybę?

Šių metų „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavę choreografai F. Demestri ir S. Lefeuvre grįžta į Vilnių kaip mokytojai. Pokalbis su jais apie vaizduotės tobulinamą realybę.

Trolių mumių istorija be trolių mumių

„Šiandien, kai gyvename itin greitu tempu, pabūti vienam yra tikras iššūkis. Pabuvęs vienas išgirsti save, o tuomet lengviau išgirsti ir kitą“, – sako lėlių teatro kūrėja Gintarė Radvilavičiūtė.

Geriausia džiazo publika – vaikai, nes klausosi muzikos be išankstinių nuostatų

Vaikai nemąsto apie muziką kategorijomis – popmuzika, klasika, džiazas. Režisierius Wouteris Van Looy kviečia į spektaklį pagal Mileso Daviso muziką ir pasakoja apie šiuolaikinius scenos menus vaikams.

Laisvės cirkas
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Profesionalus šiuolaikinis cirkas, kitaip nei įprasta manyti, nėra tik jaunų žmonių žanras – neretai įdomiausi artistų darbai sukuriami peržengus trisdešimtmetį. Lietuvoje šis žanras kelią skinasi jau daugiau nei dešimt metų.

Maud Karlsson: tik šokdamas gali augti

„Gyvenimą patiriame per savo kūną. Judesys savaime suteikia patirtį ir keičia žmogaus savęs suvokimą. Šokdami tobuliname save“, – sako šokėja Maud Karlsson, šiuolaikinio šokio technikas jungianti su jogos ir afro šokių elementais.

Pokalbis su Andriumi Žebrausku: užmušti savo mokytoją1
Aušra Kaminskaitė - Teatro žurnalas

Interviu su aktoriumi A. Žebrausku – apie mokytojo pašaukimą, vedlio poreikį teatre ir mokytojus kenkėjus kuriančią sistemą.