Aušra Pociūtė

E. Latėnaitė ir P. Budrys – apie artėjančią „Abelaro ir Eloizos“ premjerą

Spektaklyje „Abelaras ir Eloiza“ pagrindinius vaidmenis – Eloizos ir Abelaro bei Elžbietos ir Povilo – kuria E. Latėnaitė ir P. Budrys.

Iki smurto kultūros priveda maži dalykai

„Kai kalbame apie smurtą, neturime omenyje vien tiesioginio ir akivaizdaus smurto, kalbame ir apie psichologinį, ir apie simbolinį smurtą, kuris paslėptas smulkmenose“, – teigia spektaklio „Sulėtintai“ režisierė A. Smolar.

„Tartiufo“ aktoriai R. Samuolytė ir G. Savickas: Kinijos publika keičiasi

G. Savickas: „Kinams atrodė, kad mes atvežame prancūziškus cepelinus. Ir nuo pirmos minutės jie pradėjo juos kapoti. Viską suvalgė ir norėjo dar.“

Užstrigusio žmogaus problemos – LNDT premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

„Orfeo. Miesto šviesos“ balansuojama tarp mėginimo pasikalbėti ir supratimo, kad pokalbis niekada neįvyks“, – teigia režisierius ir dramaturgė.

Bendraklasiai M. Repšys ir V. Mainelytė – apie kraštutinius išgyvenimus

„Visų pirma šis spektaklis yra apie žmogų, žmonių santykius, apie kraštutinumus“, – apie spektaklį „Mūsų klasė“ sako aktorius M. Repšys.

Vilniuje repetuojantis Jo Strømgrenas: turėti humorą ir kvatoti – du skirtingi dalykai

Lietuvoje Jo Strømgrenas puikiai pažįstamas visiems, besidomintiems šiuolaikiniu šokiu ir teatru. „Pastebėjau, kad šalyje, kur yra socialinių problemų, visai kitoks humoras nei aukščiausiuose sluoksniuose“, – interviu teigia jis.

Režisierius O. Koršunovas: dabartinė „Katedra“ – tarsi užmiršto sapno smėlio pilis

Nacionalinės premijos laureatas režisierius O. Koršunovas sako, kad tuomet, kai katedromis virsta bankų dangoraižiai, o jaunimui tėvynę atstoja internetas, spektaklis „Katedra“ tampa vis aktualesnis. Žiūrėkite rytoj LNDT.

Oskaro Koršunovo „Išvaryme“ – nauji aktoriai2

„Ne pirmą kartą tenka įvesti naujus pagrindinių vaidmenų aktorius, žmones, kurie tam tikra prasme ir kuria spektaklį – tokius ypač sunku pakeisti. O Monika Vaičiulytė ir Ainis Storpirštis tokie ir yra“, – sako režisierius O. Koršunovas.

Rolandas Rastauskas: skaitymuose sugrojami brūkšniai ir kableliai

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre antrus metus iš eilės vyks Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymai. Programos sudarytojas Rolandas Rastauskas pasakoja apie šių metų pjeses ir naujienas.

Giedrius Savickas: mus apgauna vos tik atsikėlus1

Artėjant komedijos premjerai Giedrius Savickas pasakoja apie savo ir vaidinamo apgaviko bei manipuliatoriaus Tartiufo panašumus bei savo ir Dainiaus Kazlausko skirtumus. 

Dainius Kazlauskas į Didžiąją teatro sceną grįžta su spektakliu „Tartiufas“

Paaiškėjo, kas naujame LNDT spektaklyje „Tartiufas“ kurs pagrindinį Tartiufo vaidmenį. Apgaviką, manipuliatorių ir melagį, apsimetusį šventuoliu, pakaitomis vaidins du labai seniai didžiosiose Lietuvos teatro scenose matyti aktoriai, ypač virtuoziškai atliekantys komiškus vaidmenis – Dainius Kazlauskas ir Giedrius Savickas.

Vytautas Nasvytis. Pastatęs teatrą iš naujo

Architektas Algimantas Nasvytis koordinavo Seimo rūmų statybą, o Vytautas dirbo prie teatro rekonstrukcijos, tad jis daugiausia žino apie šio pastato perstatymo sunkumus, iškilusius iššūkius ir smagias istorijas, nutikusias statybų aikštelėje.