Brigita Kulbytė

Režisierė I. Kurklietytė: „Kalbu apie tai, kas suvirpina širdį, o kitiems galbūt nematoma“

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas „Piplytės gražuolės“ – kitoks žvilgsnis į brandaus amžiaus išbandymus. Filmo personažių gyvenimas kaip gražus saulėlydis turi tiek spalvų.

Režisierė A. Marcinkevičiūtė apie tapytoją N. Saukienę: „Tik iš žmogaus tas švytėjimas“

Filmo kūrėja apie dailininkę N. Saukienę: „Ji labai šiltas žmogus. Kai susipažįsti su ja, peržengi slenkstį, pamatai, kad ji dėl tavęs paskutinius marškinius galėtų atiduoti.“

Apie archyvinio kino festivalius: po didinamuoju stiklu „Il Cinema Ritrovato“ ir „Pirmoji banga“

Utopinėje Lietuvoje įsivaizduoju reguliarius ankstyvojo kino seansus ar net atskirą kino teatrą, sako festivalio „Pirmoji banga“ organizatorius A. Gilaitis. 

Režisierė G. Beinoriūtė: „Mes visi susaistyti atsakomybės ryšiais“

„Po kiekvieno filmo sakau, kad nebekursiu daugiau filmų su vaikais, kad nevadintų manęs režisiere, kuri daro filmus tik su vaikais“, – sako filmo „Kvėpavimas į marmurą“ kūrėja.

„100 metų kartu“ režisierė Edita Kabaraitė: šimtamečiams filmas – dar vienas nuotykis

Filmo apie šimtamečius režisierė: „Kalbant apie sunkumus, tai visą gyvenimą prisiminsiu, kaip Elena po interviu paėmė mane už rankos, žiūri į akis ir klausia: „Ar atvažiuosi į mano laidotuves?“ Sakau: „Taip.“

Valentinas Masalskis: „Mokytojas yra tas, į kurio nugarą mes žiūrime“
Brigita Kulbytė - Teatro žurnalas

„Jeigu pradedi dėstyti tai, kuo pats netiki, jaunas žmogus iškart pajus. Jis pajunta, kad tu meluoji, kad esi neteisus. Tada jis nustoja tikėti menu ir teatru“, – sako režisierius, aktorius V. Masalskis.

Jonas Vaitkus: „Mokytojas yra žmogus, atsakingas už viską“
Brigita Kulbytė - Teatro žurnalas

„Aš savęs nelaikau mokytoju, bet jeigu kas nors sako, kad aš esu jų mokytojas, aš tai priimu. Dabar retokai matau savo studentus. Su jais dirba puikūs pedagogai“, – sako režisierius Jonas Vaitkus.

Spektaklis „Karas dar neprasidėjo“: tiesą lengviau pakišti po kilimu

Prieš spektaklio „Karas dar neprasidėjo“ premjerą Juozo Miltinio dramos teatre – pokalbis su režisieriumi Tomaszu Leszczyńskiu ir scenografe Elena Lola Loli.