Daiva Ausėnaitė

Kas užtikrina hepatito C gydymo sėkmę?

Išgirdus tokią diagnozę kaip hepatitas C, gydytojo visuomet klausiama, ką valgyti, ko nevalgyti, gal pradėti mankštintis ar atvirkščiai. Infekcinių ligų gydytoja docentė L. Jančorienė išskiria keletą veiksnių, kurie nulemia gydymo sėkmę.

„Gydytojai be sienų“ ataskaita: situacija dėl ŽIV gerėja

Tarptautinė organizacija „Gydytojai be sienų“ pristatė tyrimą, kuris parodė, kad daugelyje analizuotų šalių yra pastebima gerėjanti ŽIV atsako situacija.

Daiva Ausėnaitė. Ar pajėgsime atsilaikyti prieš hepatitą C?

Didėjantis sergamumas hepatitu C verčia kai kuriuos analitikus, mokslo leidinius kalbėti apie tai, jog artimiausiu metu visų dėmesys nuo ŽIV gali būti nukreiptas į hepatitą C.

Daiva Ausėnaitė. Kodėl mes bijom homeopatijos?

Nors homeopatinis gydymo būdas daugelio pasaulio medikų praktikuojamas jau apie porą šimtų metų, mūsų kraštiečiai dar įsitikinę, kad tai šarlatanizmas, „magijos ir burtų“ atmaina, nauja religija ar tiesiog žolelių gydymo, fitoterapijos, atmaina.

Daiva Ausėnaitė. Diagnozė – pozityvus. Kokia tai liga?

Žodis „pozityvus“ asocijuojasi su kažkuo teigiamu. Neapsigaukite, pozityviu vadinamas asmens, infekuotojo ŽIV kraujo tyrimas. Jeigu prie infekuotojo ŽIV pažeisto imuniteto organizmo prikibs kokia nors liga, jie pradės sirgti AIDS.

Daiva Ausėnaitė. Tikrasis Dykinėtojo romanas apie šiuolaikinius dykinėtojus
Niekas nenori būti pavadintas dykinėtoju (nebent tikrasis dykinėtojas), o skaityti apie juos gan smagu. Nes labai aiškiai suvoki, kad dėl šimto tūkstančių priežasčių pats kažin ar kada galėtum taip gyventi. Nors pasigilinęs į Geoffo Dyerio dykinėtojų elgesį, pamatai, kad jis suteikė jiems tam tikrą filosofiją, lengvo neįpareigojančio maištingumo, spalvingą emocinį pasaulį. O pats rašytojas mane asmeniškai sužavėjo gražiais sakiniais, puikiu humoro jausmu ir elegantišku literatūriniu dykinėjimu.
Daiva Ausėnaitė. Ar žinote, su kuo jūs miegate?

Medikai teigia, kad kasnakt atsigulę į lovą esame ne vieni. Kartu su mumis miega šimtai tūkstančių erkučių. Jas vadina namų dulkių erkėmis.

Daiva Ausėnaitė. Vilnius turi savo „Žiogą“
Vilnius nuo šiol turės vietą, kur bus galima skirti pasimatymus, važiuojant pro šalį kišti galvą pro troleibuso langą ir jį fotografuoti ar einant užsispoksoti.
Recenzija. Daiva Ausėnaitė. Nuobodi ir lėkšta gyvenimo emigravus istorija1
Emigracija – vis dar aktualumo neprarandanti tema. Kai kuriuose interneto portaluose net egzistuoja specialūs skyriai, skirti aprašyti gyvenančių užsieniuose problemas ir kasdienes aktualijas. Šią knygą būtų galima pavadinti išplėstiniu straipsniu apie vieno žmogaus kelis mėnesius, praleistus užsienyje. Bėda, kad autorius nusprendė neapsiriboti kelių puslapių reziumuojančiu pasakojimu, o chronologiškai smulkiai ėmėsi pasakoti apie savo buvimą ir darbą svečioje šalyje.
Daiva Ausėnaitė. Lietuva – Europos pulsas Uzbekistano psichologėms

Liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis Vilniuje vyko 24-asis tarptautinis individualios psichologijos kongresas „Švelnumas ir agresyvumas: šių dienų iššūkis“.

Daiva Ausėnaitė. Kas bus šalia jūsų, kai gulėsite mirties patale?

Senukai, onkologiniai ligoniai, nepagydomomis ligomis sergantys žmonės – jei atvirai, jų vengia net ir medikai. Emociškai sunku bendrauti su tokiu žmogumi, o ir padėti jam kažin ar kuo gali...

Recenzija. Daiva Ausėnaitė. Lietuviška realybė paauglio akimis
Paauglystėje naktimis skaitydavome J. D. Selindžerio „Rugiuose prie bedugnės“. Atrodo, šis kūrinys net buvo įtrauktas į sąrašą knygų, kurias reikėjo perskaityti vasarą. Tada tai buvo skandalinga, nepatogi, atvira ir kartais nervinanti knyga. Šių dienų jaunimas turėtų naktimis skaityti Kristiną Jokštaitę.
Daiva Ausėnaitė. Adlerio pasekėjų konferencijoje daug dėmesio skirta šeimai

Liepos 31 – rugpjūčio 3 dienomis Vilniuje vyko 24-asis tarptautinis individualiosios psichologijos kongresas „Švelnumas ir agresyvumas: šių dienų iššūkis“.

Recenzija. Daiva Ausėnaitė. Kur dėti tą antrą kūną?
Ar kada pagalvojote, kad galite turėti antrą kūną? Ne, aš ne apie klonavimą. Apie antrą kūną, kuris yra tarsi antrasis jūsų „aš“. Rašytojas Miloradas Pavičius knygoje rutulioja be galo patrauklią ir „kabinančią“ idėją. Perspėju, skaityti šią knygą reikia kantriai. Ji nėra lengva, pasakojimas painus ir viskas aiškėja labai jau po truputį. Tačiau už kantrybę būsite apdovanoti. Apdovanoti nuostabia idėja, nepakartojamais personažais ir visiškai laukta atomazga.
Daiva Ausėnaitė. Valdžiai nerūpi vyrų sveikata1

Šalies sveikatos apsaugos sistema verčia manyti, kad pas mus skriaudžiami yra... vyrai.

Recenzija. Daiva Ausėnaitė. Artūras Tereškinas – marginalų ekspertas arba mokslininkas, sugriovęs normalumo sąvoką
Artūras Tereškinas yra Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų dėstytojas. Jo straipsnių galima paskaityti interneto platybėse ar rasti viską vienoje vietoje. Tereškinas, kaip ir jo studijuojami objektai, patinka arba ne. Jeigu „užsikabintumėte“, siūlau užsukti į www.tereskinas.com.
Recenzija. Daiva Ausėnaitė. Šiuolaikinės Veronikos istorija
Klasikinis siužetas – ne laiku pastoja jauna mergina. Kai esi jauna ir neištekėjusi, visuomet bus žodis – ne laiku. O šioje knygoje išryškėja dar ir daugybė kitų veiksnių, kurie tik dar labiau sustiprina tą „ne laiku”. Nei labai protinga (nes nebaigė mokyklos), nei labai graži (nes jos tėvai negali nupirkti jai brangių rūbų) lenkaitė Eva svajoja apie didelę meilę…