Dalia Lukėnienė

Nėra idealių tėvų

Visi būname pavargę, sudirgę, sergantys. Mes visi (vieni rečiau, kiti dažniau) smurtaujame (emociškai, psichologiškai) prieš savo vaikus, norėdami, kad jie augtų atsakingi, geri žmonės. 

Pagrindinė skyrybų priežastis yra brandos stoka

Dalios Lukėnienės mintys paskaičius straipsnį „Santuokos paskelbimas negaliojančia per mėnesį. Misija įmanoma?“

Susituokus šeima nesusikuria savaime1

Kiekvienas esantis krizėje mano, kad jo problema ir kančia unikali ir vienintelė. Sveika būtų pamatyti, kad ir kitus ištinka tos pačios problemos.

Kai nusivili sutuoktiniu...

Sužadėtiniai neretai tikisi, jog problemos juos aplenks, kad jie gyvens ilgai ir laimingai. Gyvenantieji ilgus metus santuokoje prisimintų, jog ir jie panašiai mąstė.

Pyktis – geras dalykas, arba Tiesa apie šeimynines aistras

Ką daryti, kad liūdesys ir pyktis netaptų mūsų priešais, bet, atvirkščiai, būtų mūsų sąjungininkais, pasakoja šeimų konsultantė Nijolė Liobikienė.

Krizės šeimoje – naudinga, reikalinga ir... būtina3

„Šeimos istorija būna paženklinta visokiausių krizių, kurios yra jos dramatiško grožio dalis.“ (Amoris leatitia 232).

Į santuoką – be rožinių akinių. Pokalbis su Nijole Liobikiene30

Krizę patiriančias šeimas konsultuojanti dr. Nijolė Liobikienė pasakoja, kokius iššūkius dažniausiai patiria šiuolaikinės šeimos, iš kur jie kyla bei į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint sukurti tvirtą šeimą.

Šeimos metus palydint

2013 m. lapkričio 26 d. Vilniuje įvairių krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių Lietuvoje vadovai bei įgaliotieji atstovai pasirašė bendrą memorandumą, kuriuo 2014-uosius paskelbė Šeimos metais.