Dalius Stancikas

Du teisingumai13

Nukentėjusieji Garliavoje vis dar tikisi, kad Lietuvoje atsiras tokių prokurorų ir teisėjų, kurie ryšis pagal LR Konstituciją ir įstatymus įvertinti Lietuvos gėdos dieną ir Prezidentės bei Konstitucijos kūrėjų nurodytas policijos dėmes.

Dvi konstitucijos5

Lietuvoje  jau kuris laikas egzistuoja dvi konstitucijos: viena tikroji, priimta Tautos, bet Konstitucinio Teismo ir kai kurių politikų stūmiama į gyvenimo užribį, ir kita konstitucija – sąlyginai vadinkim ją valdžios.

Europa - gailestingi Vakarai ir savanaudžiai Rytai 5

Vakarų Europos lyderiai, užuot pabandę suprasti Rytų Europą, tiesiog ją išvadino ultranacionalistine, negailestinga, nesolidaria. Ar tikrai Rytų Europa yra tokia negailestinga?

Kalba ir cenzūra2

Ar Jūs ką nors girdėjote apie 150 žinomų Lietuvos žmonių viešą kreipimąsi dėl valstybinės kalbos išsaugojimo? Aš negirdėjau, kol negavau profesoriaus Vytauto Radžvilo laiško apie žiniasklaidos cenzūrą to kreipimosi atžvilgiu.

Pabėgėliai – tarp širdies ir proto22

Istorija nesuteikia jokio rimto pagrindo manyti, kad dabartinė migracijos banga Europoje reiškia galutinę multikultūralizmo pergalę, o kartu ir tautų išnykimą.

Naujoji kryptis4

Neteko girdėti, kaip aukštieji Lietuvos politikai, atkakliai stūmę skalūninių dujų gavybą ir atominės elektrinės statybą, sureagavo į popiežiaus Pranciškaus enciklikoje „Laudato si“ iškeltą esminį klausimą: „Kokį pasaulį norime perduoti ateisiantiems po mūsų?"

Anomalija21

„Teisinei valstybei“ labai pavojingas pats Laimos Bloznelytės liudijimas. Nes jis iš esmės paneigia jau visą ištirtą Garliavos bylą, kur teisėsauga įrodė - jokios pedofilijos nebuvo, ji sugalvota!

Darius Kuolys: buvę VSD ir prokuratūros vadovai turės duoti parodymus ne vienoje byloje2

Valstybės saugumo departamentas neatgaus pasitikėjimo, jei neištirs ir nepaaiškins žmonėms, kodėl R. Vaišnoras taip ilgai dirbo VSD veikdamas prieš savo visuomenę, prieš laisvus Lietuvos piliečius.

Nejauki ateitis1

Tauta, o kartu ir  Respublika miršta šlovindama mirties kultūrą, nutrūkus ryšiui tarp mirusiųjų, gyvųjų ir dar negimusiųjų, niekindama savo šaknis, tradicijas, į laisvę atvedusiuosius, supainiojusi amžinąsias vertybes su laikinosiomis, lėktuvų bilietais į vieną pusę...

Sveikas liberalo protas8

Ar norite, kad triumfuotų sveikas liberalus protas – nebeliktų  nei nuodėmių, nei draudimų, nei prievolių, nei mokesčių? Kad Lietuva pagarsėtų pasauly kaip sveikausio proto valstybė? Balsuokite už liberalus.

Garliavos byla: tarp kaltinimų, patyčių ir pasiaukojimo 48

Garliavos byloje yra ne mažiau neaiškumų ar dėmių, nei A. Dreyfuso ar brolių Kenedy nužudymo bylose. Ryškiausius jų norėtųsi priminti – ypač tiems, kurie šią bylą bando pavaizduoti kaip Kremliaus paveiktų violetinių zombių maištą prieš teisinę valstybę.

Kaip mus apgaudinėja įteisinant gėjų šeimas10

Visi, kurie šeimą atsiejo nuo santuokos, o dabar stumia gėjų partnerystės įstatymą, iš tiesų bando apgauti didžiąją daugumą Lietuvos piliečių ir, apeidami Tautos valią bei Konstituciją, oficialiai įteisinti homoseksualias šeimas.  

Ambicija8

Visa mūsų politinė sistema yra priešinga Kristaus mokymui. Ji sutvarkyta pagal varžybų principą: turi nuolat įrodyti esąs geresnis, vertesnis, protingesnis už kitus. Ir tuos savo įrodymus tūkstančius kartų padauginti plakatuose, reklamose, klipuose.

Priežastingumo grandinės10

Gyvybės ir žmogaus atsiradimo teorijose vis dar per daug prieštaravimų ir nežinomųjų, kad į vieną jų, kaip galutinę tiesą, turėtume sprausti savo  vaikų – žmonijos ateities – mąstymą.

Kaip mus valdo1

Klausimas: Gerbiamasis ministre, tokie keisti dalykai: jūsų partijos pirmininkas kalba vienaip, jūs laviruojate, jūsų viceministrė skelbia konkursus ir kuria projektus. Ar jūs ten esat korumpuoti?

Porinkiminiai x faktoriai2

Socialdemokratai ir liberalai kitą rudenį naujame Seime sudarys valdančią koaliciją ir formuos vyriausybę. Tokios išvados peršasi nagrinėjant savivaldos rinkimų rezultatus ir po jų prasidėjusius x faktorius.

Dvilypė Lietuva1
Dalius Stancikas - Žurnalas „Miškai“

25-eri atkurtos nepriklausomybės metai, ketvirtis amžiaus, Lietuva išoriškai išgražėjusi, finansiškai sustiprėjusi, kelianti pavydą Rytų kaimynams, tačiau viduje sutrikusi, susigūžusi, bėganti pati nuo savęs, savęs neatpažįstanti.

B. Nemcovo auka pagreitins rusų pavasarį5

Nors B. Nemcovas ir nebegali fiziškai dalyvauti savo organizuotame visos Rusijos protesto „pavasaryje“, jo auka paspartins rusų maidaną greičiau, nei jis pats prognozavo.

Apmulkinti Vakarai ir vertybinė Lietuva5

Jei Vakarai paklausytų protingų, tikrosioms vertybėms atstovaujančių lietuvių, viskas greitai baigtųsi ir Rusija jau būtų nugalėta.

Po mūsų nors ir tvanas?4

Skalūnų verslo planuotojams esminis klausimas būtų toks: ar už tą 1 proc. nuo didžiojo lietuviško naftos verslo bus galima ištaisyti hidraulinio ardymo padarytą gamtai žalą, ar ne?

Orios garantijos ateičiai6

Į graikų panašiam populizmui sąlygos Lietuvoje jau prinokusios, bet senos dešinės ir kairės partijos jas toliau nuosekliai brandina. Radikalus populizmas Lietuvoje jau turi ir labai solidžią intelektualinę atramą bei aukščiausio lygio teisinį pagrindimą. 

Vargas dėl biografijos7

Panašu, kad greitai mes Lietuvoje tiesioginę Kremliaus propagandą uždrausime, o tuomet jau imsimės savų radikalų, kurie šiandienos geopolitiniame kontekste peržengia valdžios kritikavimo ribas ir taip tarnauja Rusijos informacinėms atakoms".

Kuo baigsis trečiasis pasaulinis karas?9

Trečiasis pasaulinis karas bus ne su Rusija. Ne todėl, kad vienos šalies karas su tam tikra pasaulio dalimi nevadintinas pasauliniu. Todėl, kad trečiasis pasaulinis karas realiai jau vyksta.

Europa savo spąstuose31

Naujieji Europos didvyriai - „Charlie Hebdo“ žurnalistai su ypatingu dvasiniu pakilimu (ir ypatinga apsauga) šešiomis kalbomis, tarp jų ir arabų, naujame savo numeryje jau penkių milijonų tiražu padaugino patyčias iš Mahometo.

Tėčio išlydėjimas5

Tą tvermės, tikėjimo paslaptį išsineša visa nepalaužta lagerių karta, tyliai, nepastebimai besitraukianti iš mūsų pasaulio. Tėtis buvo vienas jaunesnių jos atstovų

Dalius Stancikas. Liberali diktatūra47

Kodėl tiek daug laiko skiriama Bažnyčios ir kunigų kritikai – ar tai mūsų didžiausia problema, opiausias skaudulys?

Dalius Stancikas. Tarp pusfabrikačių ir bifšteksų

Viena žinia: per pirmus savo kadencijos metus šis Seimas pirmauja priimtų įstatymų ar jų pataisų skaičiumi.

Dalius Stancikas. Taip ir ne

Ar gali viena svarbiausių parlamentinės valstybės institucijų – Seimas - susigrąžinti savo galias bei elementarią savigarbą?

Dalius Stancikas. Užviršavom
Tokia Lietuvos užsienio politika nėra nei pragmatiška, nei toliaregiška, juoba kažkoks „naujas santykių puslapis".
Dalius Stancikas. Vardan tos
Jis tris kartus pasakė „Valinskas“ ir šešis kartus „aš“. Jis vis dar tiki tebesąs savo „skriejančiame traukinyje“.
Dalius Stancikas. Dzin
Visapusis nemoralumas, dangstantis liberalizmu ar krikščionišku atlaidumu – tai mūsų elito skiriamasis bruožas.
Dalius Stancikas. Liūdnos permainos
Arūnas Valinskas savo pasiekė – pasitikėjimas Seimu pasiekė žemiausią visų laikų ribą.
Dalius Stancikas. Du „Baltijos keliai“
Jei nebūtų keturiasdešimt penkių 1979-ųjų didvyrių, vargu ar būtų šimtų tūkstančių 1989-aisais. Arba dar tiksliau – “Baltijos kelias” prasidėjo prieš trisdešimt metų - 1979-aisiais.
Dalius Stancikas. Kai valdžia tampa vertybe
Prieš Seimo rinkimus Tėvynės sąjungą gana stipriai palaikė žurnalistai Turiu omenyje ne tiek žiniasklaidos priemonių bosus, kiek pavienius žurnalistus – reporterius, korespondentus, apžvalgininkus, rašančius, rodančius ir kalbančius politinėmis, ekonominėmis, visuomeninėmis temomis. Kiek sprendžiu iš savo asmeninių santykių, dabar palaikančių Tėvynės sąjungą beliko vienetai.
Dalius Stancikas. Sunkus grįžimas namo
A. Pociaus paskyrimas Lietuvos kariuomenės vadu svarbiausias psichologine prasme.
Dalius Stancikas. Lietuva užsieniečiams rūpi labiau nei lietuviams
Nors prieš rinkimus Tėvynės sąjunga žadėjo skirti ypatingą priežiūrą saugomoms teritorijoms, įstatymų vykdymui ir kovai su korupcija, jos veiksmai nesiskiria nuo buvusiųjų.
Dalius Stancikas. Nešaunūs, bet nevagia
Nediplomatiška replika apie ministrus „ne vagis“ buvo parodomoji distancija tarp Prezidentės ir dabartinės valdančiosios daugumos.
Dalius Stancikas. Ar tylesnis tikrai geresnis?
Vyraujant tokiai visuotinei nuostatai (tylesnis – geresnis) labai lengva oligarchams, valdantiems žiniasklaidos priemones, pašalinti nepaklusniuosius ministrus.
Dalius Stancikas. Dvilypumas
Deja, neišvengė to stipraus dvilypumo ir Vakaruose subrendęs Prezidentas V. Adamkus.
Dalius Stancikas. Mitas apie skirtingus liberalus
Kas skiria šias dvi partijas – asmeninės ambicijos ar skirtingi piniginiai srautai?
Dalius Stancikas. Mūsiškiai grįžta
Kol mūsų sistemose liks anos sistemos mąstymas ir kadrai, tol kova su slibinais, vardu korupcija, tebepiktins heroizmo ištroškusias minias.
Dalius Stancikas. Blyksniai į etiką
Ar pajėgs Tėvynės sąjunga atsilaikyti nuo tų psichologinių blyksnių į akis, V. Tomkaus stiliaus kaltinimų „Talibano dvasia“, „klerikalizmu“ ar „davatkiškumu“?
Dalius Stancikas. Lietuva pralaimėjo. Laimėjo rinkimų komisija
Europarlamento rinkimuose Lietuva pralaimėjo – buvo antra nuo galo. Ir už tai labiausiai yra atsakingas Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas ir visa jo komisija.
Dalius Stancikas. Kas yra pragmatiška politika?
Nediplomatiškai kalbant, iki šiol V.Landsbergio ir V.Adamkaus vertybinę užsienio politiką pakeistų vadinamoji „pragmatiškoji“: tu - man, aš – tau.
Dalius Stancikas. Už žodžio nesilaikymą - milijoninės baudos
Kol liberalai smaginosi nuvalkiotomis klišėmis, kad „vabaliukai ir žolytės svarbiau už žmogų“ bei įžeidinėjo saugomų teritorijų pareigūnus, Lietuvą pasiekė grėsmingas Europos Komisijos perspėjimas.
Dalius Stancikas. Lietuvai – tiesioginį Europos Sąjungos valdymą
Mums vienintelis kelias išbristi iš tos sovietinės dvasinės pelkės būtų tiesioginis Europos Sąjungos valdymo įvedimas Lietuvoje.
Dalius Stancikas. Kanalizacijos vamzdžiu per valstybės šaknis
Valdovų rūmų užsakovams dar vienas galvos skausmas. Netikėtai atrasti unikalūs 14-16 amžiaus radiniai sukėlė ne džiaugsmą, o rūpestį: kaip per kunigaikščio Gedimino mūrus greitai nutiesti lietaus nuotekų vamzdį?
Dalius Stancikas. Galios ir trintys

Rinkimų naktį išrinktoji Prezidentė ir Vyriausybės vadovas vaikščiojo kaip darni pora, tačiau tarp jų jau dabar matyti dvi galimos giluminės trintys

Dalius Stancikas. Šlapios sienos dienoraštis

Turbūt ne vienas jūsų keikėsi ar gėrė vaistus nuo nervų ar nemigos, kai tekdavo spręsti iš pirmo žvilgsnio ne itin sudėtingą savo buitinę problemėlę.

Dalius Stancikas. Su purvais ir viltimis
Tie, kurie kartu su D.Grybauskaite suteikė rinkėjams tiek vilčių, nebeturi teisės po rinkimų lengvai pasitraukti į šoną ir stebėti, kaip jų projektas pildomas kitų rankomis.