Dangė Vitkienė

Dar kartą apie alkoholį ir nėštumą

Visuomenėje, kur alkoholis yra neatsiejama gyvenimo dalis, atsisakyti gurkšnelio šventinio šampano ar kelių šlakelių raudono vyno, tampa nelengvu iššūkiu. . Neretai ir nėščiosioms, – ypač pačioje nėštumo pradžioje, kai ši žinia dar visai nauja pačiai moteriai, o atsisakymas tik sukeltų pernelyg ankstyvų smalsių klausimų...

Prisimenant J.D. Salingerį: dangaus karalystė priklauso vaikams ir bepročiams5

Ištisos kartos Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų jaunuolių tapatino save su Holdenu Kolfildu, žymiuoju Jerome‘o D. Salingerio (Džeromo D. Selindžerio) romano „Rugiuose prie bedugnės“ personažu. 

Armėnų genocidas: ar sugebės Turkija pažvelgti į akis kraupiai praeičiai? 5

Balandžio mėnesį sukanka 95 metai nuo armėnų tautos genocido Turkijoje pradžios. Vokietijos savaitraštis „Spiegel“, pristatydamas naują dokumentinį filmą apie armėnų genocidą, siūlo dar sykį prisiminti tragišką armėnų tautos istoriją.

Christiane Amanpour: „Karas kaip narkotikas? Nejuokaukit!“

Skaitytojams pristatome pokalbį su garsia CNN žurnaliste Christiane Amanpour, dvidešimt metų dirbusia karo korespondente, o šiuo metu vedančią autorinę laidą „CNN International“. Pokalbis apie karo žurnalisto darbą, objektyvumą genocido akivaizdoje, baimę ir naująjį darbą studijoje.

Ben Macintyre. Pasiirstymas luotu per internetą: kaip internetas keičia mūsų mąstymą11

1953 metais, kai net technikos pranašai nesvajojo apie internetą, filosofas Isaiahas Berlinas prisiminė vieno graikų poeto mintį ir pritaikė ją nusakyti skirčiai tarp dviejų skirtingo tipo mąstytojų, ežio ir lapės: „Lapė žino daugelį dalykų, tačiau ežys žino didįjį dalyką.“

Frank Wittmann. Haitis ir nelemta jo laisvė5

Haitis buvo pirmoji šalis, nusimetusi kolonializmo ir vergijos jungą. Vis dėlto visuomenės emancipacija galų gale pasirodė esanti nesėkminga. Pažvelgus į Haičio istoriją matyti, kad šios Karibų valstybės gyventojai nuolat kentė gamtos katastrofas, skurdą ir politinę sumaištį.

Mirė vienas paskutiniųjų jidiš kultūros liudininkų Abraomas Sutzkeveris1

Sausio 19 dieną, antradienį, eidamas 96 metus, Tel Avive mirė jidiš poetas ir rašytojas Abraomas Sutzkeveris. 1913 metais istorinėje LDK žemėje, Smurgainyse (dab. Baltarusija), gimęs žydų tautybės kūrėjas.

Gerhard Schulze: „Jeigu neegzistuotų normalumo modelių, nebūtų ir krizių“4

Apie krizę kalbama daug ir dažnai. Tačiau kaip ji atpažįstama? Diagnozuojant krizę – sąmoningai arba ne – leidžiama suprasti, kad žinoma, kas yra normali būklė.

Martin Meyer. Gyvenimo kalba, pasaulio tyla: 50-osioms Alberto Camus mirties metinėms7

Prieš penkiasdešimt metų žuvo Albertas Camus, vienas iškiliausių savo kartos rašytojų. Jo temos – individo laisvė, pasaulio absurdiškumas, žmonių solidarumas, meno uždaviniai – vis dar tebėra aktualios ir įkvepia atidesniam skaitymui.

Roman Hollenstein. Šimtieji Tel Avivo metai paženklinti didelių paminklosauginių iššūkių

Nūnai šimtąjį jubiliejų švenčiančiam ekonomikos metropoliui kartais sunkiai sekasi su šiuo didžiausiu modernybės architektūriniu ansambliu, kurį UNESCO 2003 metų liepą įtraukė į pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Joachimas Güntneris. Berlyno siena – ne tik VDR, bet ir Vakarų gėda2

Švenčiant „komunizmo gėdos sienos“ griūtį, nevalia pamiršti ir tris dešimtmečius trukusio stebėtino Vakarų abejingumo. Džiūgavimų audroje dažnai pamirštama, kad prieš nugriaunant sieną reikėjo ją pastatyti.

Fakhri Saleh. Žemė iš žodžių: Palestinos atkūrimas literatūroje

Šiame straipsnyje literatūrologas Fakhri Saleh trumpai aptaria, kaip palestiniečių literatūroje atsispindi gimtinės praradimas ir jų pačių savivoka.