Domantas Razauskas

Garso takelis Jóhannui Jóhannssonui atminti

Domanto Razausko in memoriam kompozitoriui Jóhannui Jóhannssonui.

A. Mamontovas: muzikantai bijo pasipasakoti, nes įsivaizduoja žiną paslaptį

„Esu katinas, kuris mėgsta vaikščioti vienas, bet džiaugiuosi sutikęs kolegas. Tik turbūt Knygų mugės muzikos salė yra vieta, kur galima susitikti ir pabendrauti su visais“, – pokalbyje su Domantu Razausku sako Andrius Mamontovas.

Geriausi sausio mėnesio muzikos albumai

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas pristato geriausius užsienio kūrėjų sausio mėnesio albumus.

2017-ųjų albumai. Džiazas, avangardas

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas šį savo rašinį skiria geriausiems praėjusių metų džiazo ir akademinės muzikos leidiniams.

Berniukas ir MTV. Odė Dolores O‘Riordan

Jau kelintą kartą prisižadu į priekį, prisiplanuoju, o aukštesnės jėgos smagiai, gal kiek pamėkliškai nusišypso, rašo D. Razauskas.

10 praėjusių metų albumų

Muzikos apžvalgininkas D. Razauskas rašo, kad praėję metai nebuvo labai ypatingi, išskirtiniai muzikos požiūriu. 2017-ieji – kuklūs ir net nuobodoki.

Trys „King Crimson“ albumai

„Mano santykis su „King Crimson“ dvejopas. Šios grupės vienu metu sugebu ir labai nemėgti, ir pasakiškai ja žavėtis“, – rašo D. Razauskas, tęsiantis po kūrybinių atostogų, kaip pats sako, šeštadienines muzikines apžvalgas.

V. Bareikis: scenoje gali turėti laisvę, bet kyla klausimas, kaip pragyventi2

Vidas Nareikis sako, kad Gintaras Varnas jam labai daug davė, vien gerus dalykus. Ir net nesvarbu, kokiomis priemonėmis. Davė sąžiningumo jausmą prieš meną, prieš save.

„Tropicália“ – saulė cenzūros metu7

D. Razauskas, mėgaudamasis vasara Dzūkijos kaime, rašo apie „Tropicália“ – įdomų meninį judėjimą, muzikos, poezijos, teatro, vizualiųjų menų revoliuciją Brazilijoje antrojoje septintojo dešimtmečio pusėje.

Vandenynas akvariume. Neatrastas Arthuras Russellas4

Šiandien Domantas Razauskas pasakoja apie genialųjį pamirštą menininką Arthurą Russellą: „Per trumpą laiką jis nupurtė mane savo grožiu tiek kartų ir padarė tokią įtaką, kokią padaro retas kūrėjas.“

Gegužės mėnesio muzikos lentyna2

D. Razauskas apie praėjusio mėnesio užsienio muzikos albumus: „Gegužė, mano galva, nebuvo tokia galinga kaip balandis, tėškęs ant stalo visus kozirius. Šįkart turime reikalų su karaliais, bartukais ir damomis. Bet paklausyti yra ką.”

„The Art of Dying“. Mano dėdei Artūrui atminti11

Mes turime savo mylimuosius. Turime savo žmones. Ir taip jau būna, ateina laikas su jais atsisveikinti. Šįkart – jautrus D. Razausko pasakojimas apie savo dėdę.

„Nonesuch“ fenomenas ir muzikos vizionierius Bobas Hurwitzas3

Aš nenoriu leistis į gilų drumzliną vandenį. Noriu šiandien pasikalbėti apie gyvuosius, tyliai tylutėliai darančius neišmatuojamos svarbos darbus pasaulinei kultūrai. Šiandien D. Razauskas – apie R. Hurwitzą. Apie šventę fortepijonui.

K. Likša: kai kurie Lietuvos muzikantai neadekvačiai brangūs1

„Turi būti santykis su kuo nors. Kiekviena daina yra apie santykį, kuris yra tarp žmonių, su visuomene, su savimi“, – kalba muzikos kūrėjas K. Likša.

Gerai, kompiuteri: nuo Waterso iki Pepperio5

„Apie ką šią savaitę kalbama roko muzikos pasaulyje? Užbėgdamas už akių pasakysiu, kad niekur tikrai nekalbama apie „Euroviziją“, – praėjusios savaitės užsienio muzikos naujienų apžvalgą pradeda D. Razauskas.

Neįtikima balandžio mėnesio lentyna3

„Kaip nutinka, kad geriausi pastarojo laikotarpio ambiento ir minimalizmo darbai atsirado 2017 metų balandį? Nežinau. Kiekvienas iš aprašytų albumų vertas atskiro rašinio“, – aptardamas užsienio muzikos naujienas rašo D. Razauskas.

Arca. Be pavadinimų, be laiko6

„Himnas, niūniuojamas į ausį, garso katedra, pilna aidų ir mistinių potyrių, siurrealistinė karo nuojauta, romantiškai melancholiškas padaras iš veidrodžių karalystės“, – rašo D. Razauskas apie naujausią venesueliečio muzikos kūrėjo A. Ghersi albumą.

Lietaus šuo3

„Šiandien kalbėsiu apie Tomą Waitsą. Ir girdžiu, kaip greičiau plakti ima daugelio mano bičiulių širdys – puikiai žinau, koks Tomas Waitsas yra svarbus tūkstančiams melomanų, poetų, dailininkų, aktorių, kino kūrėjų“, – rašo D. Razauskas.

Kovo mėnesio muzikos lentyna12

„Šįkart tik tai, kas be kompromisų mano skoniui regisi išties aukščiausios prabos reikalai“, – pristatydamas kovo mėnesio užsienio albumų lentyną rašo Domantas Razauskas.

Žmogus, įkvėpęs erą, arba in memoriam Chuckui Berry3

Aiškiai žinau, kad praėjusią savaitę iš šio pasaulio iškeliavo vienas įtakingiausių visų laikų muzikantų. Galima sakyti traukinys, vardu XX amžius, su šia mirtimi beveik galutinai išnyko už horizonto.

Muzikos pasaulis 1990-aisiais4

Ilgą laiką galvojau, kaipgi pririšti muzikinį rašinį prie Lietuvos Respublikos atkūrimo dienos. Ar to reikia? Regis, visa mūsų tuometinė patriotinė lyrika jau ir taip prisimenama, perdainuojama minint Sausio įvykius.

Vasario mėnesio muzikos lentyna11

„Vasaris buvo netikėtai produktyvus ir įdomus. Į mano grotuvėlį įsibrovė ir pasiliko žemiau aprašytieji albumai“, – rašo Domantas Razauskas. Skaitykite, kokie užsienietiški albumai pateko į Domanto vasario mėnesio muzikos lentyną.

Apie vieną svarbiausių lietuviškų albumų11

Šiemet sukanka lygiai 40 metų nuo vieno istoriškai svarbaus albumo gimimo. 1977-aisias, tuo metu 26-erių, Vytautas Kernagis Vilniaus plokštelių studijoje įrašė pirmąją savo oficialią plokštelę, kuri taip ir vadinosi „Vytautas Kernagis“.

Vengrų roko muzikos fenomenas4

Šiandien jus noriu pavedžioti po šalį, kurioje pats niekada nebuvau. Tai Vengrija.

Sausio mėnesio muzikos lentyna2

Domantas Razauskas pristato geriausius sausio albumus, galinčius praturtinti jūsų grojaraštį.

„Grammy“ kaip kokybės matas? Ačiū, ne.5

Šiandien norėčiau pakviesti jus pasiknaisioti po garsiausio muzikinio apdovanojimo „Grammy“ istoriją. 

Geriausi 2016 metų albumai (II)9

Kaip ir žadėta – antroji geriausiųjų 2016 metų albumų sąrašo dalis. Dalis, skirta menkiau pastebėtiems darbams, džiazui, eksperimentinei muzikai, elektronikai, minimalizmui ir taip toliau.

Geriausi 2016 metų albumai (I)4

Na ir metai. Na. Ir. Metai. Be menkiausios abejonės, išskirtiniai metai muzikos istorijoje. Ir ne tik dėl to, kad netekome kelių absoliučių ikonų, genialių kūrėjų, formavusių ištisas kartas.

Kitoks Kalėdų grojaraštis4

Atsigręžiau į savo paties muzikos kolekciją ir ėmiau dairytis, kas iš seniai užmirštų, o gal niekad per daug ir neišpopuliarėjusių kalėdinių dainų galėtų užpildyti kambarį.

„Ir sunkus lietus kris“, arba 70 metų vienoje dainoje10

Šiandien mano apžvalga skirta vienai neeilinei moteriai – Patti Smith.

Kokį pasaulį paliksime „Rolingams“?12

„Rolingai“ po ištisų erų pertraukos sugrojo kažką taip, kaip groja GRUPĖ, o ne atskiros žvaigždės. Maža to, aš neatsimenu, kada jie skambėjo taip užtikrintai, taip naujai.

Lapkričio mėnesio muzikos lentyna1

 Lapkričio mėnesiomuzikos lentynoje – 9 naujausi albumai.

Atsisveikinimo laiškas7

Cohenas buvo radikalus pesimistas... Jokių šypsenyčių ir gerų dienelių. Tik sena gera mirtis, tik yrantis kūnas, tik nelaiminga meilė, tik karas, badas, skurdas ir akli geiduliai. Tik lazda užsimojęs meistras.

Spalio mėnesio muzikos lentyna1

Spalio mėnesių albumų apžvalgoje – 6 nauji albumai. Kiekvienas jų skirtingo stiliaus ir savaip netikėtas.

Trys amerikiečiai. Trys banginiai22

Šį kartą apžvalgoje – trys amerikiečiai, trys muzikos banginiai. trys genijai: Bobas Dylanas, Leonardas Cohenas, Steve‘as Reichas.

Rugsėjo mėnesio muzikos lentyna40

Leiskite bent keliais sakiniais pristatyti rugsėjo derlių. Iš didelio pluošto albumų atrinkau jūsų teismui 12. Turėdamas mintyje dar kokius 5. 

„Daiktas“, pakeliantis virš daiktų6

Jei man pasakytų žodžius „Europa“ ir „saksofonas“ bei paprašytų pasakyti, koks pirmas dalykas ateina į galvą juos išgirdus, tai, be abejonės, būtų Matsas Gustafssonas.

Karen Dalton – neatrastas liūdesio perlas6

Kuo daugiau knisuosi po muzikos istoriją, tuo daugiau randu švytinčių perlų, tviskančių grynuolių, kurie netapo žinomi, kuriems nepasisekė, nors, dievaži, jie buvo verti tos sėkmės. 

Nickas Cave‘as – iš sielvarto visa tai4

Šiame albume N. Cave'as beveik nedainuoja! Jis kalba, kartais beveik repuoja, kartais lyg meldžiasi, lyg užkalba, rauda. Be jokių pakilimų, nusileidimų, vienu įkvėpimu...

Rugpjūčio mėnesio muzikos lentyna9

Mano asmeninis mėnesio favoritas – devintasis dainiaus Casso McCombso albumas „Mangy Love“.

Koks jūs dainų autorius? Jūs bardas! 12

Kas po perkūnais yra ta dainuojamoji poezija? Niekas dorai nežino... Pasak kai kurių, tai dainos, kuriuose svarbesnį vaidmenį vaidina ne muzika, o žodžiai. Tačiau jei dainoje kažkas ima atrodyti mažiau ar labiau svarbu, tai dainos pabaiga. 

Labiausiai neįvertinta XX amžiaus grupė?19

Visi žino keturis vardus, aukštyn kojomis apvertusius XX amžių – Johnas, Paulas, George’as ir Ringo. Vardus, kurie tapo ne tik popkultūros simboliu ir atskaitos tašku, bet prisidėjo ir prie XX amžiaus politinio pasaulio žemėlapio pakitimų.

Liepos mėnesio muzikos lentyna 4

Atleiskite man už vasaros tylą. Kaip niekad įtemptas liepos koncertinis grafikas ir atostogos vietose, kur ranka nesitiesia prie kompiuterio, buvo šios tylos priežastis. Ne tingumas, dievaži.

Morrisonas. Van Morrisonas9

„Juodaodis tarp baltųjų ir baltasis tarp juodaodžių“, - taip pagarbiai atsiliepiama apie Van vokalą, jo diapazoną, valdymo sugebėjimus ir svarbiausia, apie jausmą, kurį jis sugeba perduoti.

Birželio muzikos lentyna1

Šį kartą Domanto Razausko apžvalgoje – 10 muzikinių birželio mėnesio naujienų.

Gelbėkit, audiofilai!15

Ir šiandien noriu pakalbėti apie įrašų kokybę. Dar tiksliau – apie įrašus, kurie mano ausims teikia neįprastą malonumą būtent dėl savo garsinių savybių.

Šio žaidimo vergams18

Taip, futbolas yra žaidimas. Tačiau ar nėra toks pat sutartinis žaidimas sėdėti kontoroje nuo aštuonių iki penkių? Kaklaryšiai ir smokingai, mokyklos ir darželiai, diplomai ir premijos, valstybės ir pinigai? Visur vien žaidimai.

Aukcionas Saulėje12

Šiandien dedu galvą ant jūsų kaladės – kalbėsiu apie rusišką muziką. Tiksliau – vieną albumą. Nors liežuvis nesiverčia šių garsų priskirti kokiai nors tautybei.

Paskendęs Mėnulio formos baloje33

Tai vienas gražiausių albumų, kuriuos tik esu kada nors klausęs per savo 33 gyvenimo metus. Ir sakydamas „gražiausias“ kalbu ne apie estetiką, o apie tikrąjį grožį...

Balandžio mėnesio muzikos lentyna3

Per visus metus, kiek tik rašau muzikos apžvalgas, dar nepamenu tokio nuostabiais albumais vaisingo mėnesio, kaip šis balandis. Kaip ten rašė T.S. Eliotas, „balandis yra žiauriausias mėnuo?“