Donatas Petrošius

Apie V. Juknaitę ir ekstremalias situacijas
Donatas Petrošius - Šiaurės Atėnai

„Šiemet rašytojai Vandai Juknaitei nenusikalsime. Nes nebus jokių visuotinių susiėjimų ir viešųjų oracijų jos jubiliejaus proga“, – rašo D. Petrošius „Šiaurės Atėnuose“.

LRT „Kultūrą“ pervadinti į LRT „Kičą“
Donatas Petrošius - Literatūra ir menas

Donatas Petrošius rašo: „Politika, žiniasklaida, visuomenė ir kičas yra suaugę į tokį lipnų tumulą, kad niekas nežino, iš kurios pusės tą maumą krapštyti.“

Tarp plieno ir anglių

Šiais vadybininkų eros viduramžiais į menininkus žiūrima kaip į bet kurią kitą verslautojų bendrovę: gavote laisvę nekliudomai plėtoti savo kūrybingumą, telktis į kūrybines ir kultūrines industrijas – veikit.

Maratonas10

Nors tapau ne tuo, kuo svajojau, tačiau mano širdis pasiliko su tais, kurie pasaulį matuoja ilgaisiais nuotoliais.

Laiko rankos
Donatas Petrošius - Kelionė

Nėra ko panikuoti. Net tie, kas supranta reikalo esmę, aliarmo nekelia. Nieko keisto nei neteisingo nevyksta. Tai sužinojus gyventi taip pat paprasta, kaip ir iki sužinant.

Donatas Petrošius. Kažkas būtinai sekasi5
Donatas Petrošius - Kelionė

7 iš 10 puslapių, kuriuos kasdien pažiūriu įsijungęs internetą, yra man klaikiai neįdomūs, stulbinančiai neinformatyvūs. Įlendu ten tik dėl to, kad įsitikinčiau, kad pasaulyje reikalai klostosi ne taip, kaip parašoma.

Donatas Petrošius. Uždegimas3
Donatas Petrošius - Kelionė

Daugelis aplink mane tiki turį sielą ir gali tai įrodyti pasiremdami autoritetais. Aš irgi noriu tikėti, kad nesu tuščias kevalas, dekartiškas mechaninis gyvulys. Tik mano autoritetai ginčijasi tarpusavyje, paneigia vieni kitus.

Donatas Petrošius. Nedūstu, nes nekvėpuoju63

Kaip taip galima tuo pat metu palaikyti dvi – iš esmės nesutampančias – puses. Galima. Mažiausiai dėl dviejų priežasčių.

Donatas Petrošius. Mėgėjo dienoraštis: negera žinoti iš anksto2

Laukiau liūdesio. Kiek save atsimenu, visada po Pasaulio ar Europos čempionatų jis ateidavo.

Donatas Petrošius. Mėgėjo dienoraštis: nereikia prisišnekėti

Tęsiamas mėgėjiškas Pasaulio futbolo čempionato aptarimas. 

Donatas Petrošius. Mėgėjo dienoraštis: trečiasis turas – didžiosios išleistuvės1

Manęs netrikdė tos į kampą įvarytų žvaigždžių rietenos, nes esu matęs daugybę kartų, kaip mėgėjiškai sportuodami kolegos itin piktai susirieja dėl visiško nieko (buvo pražanga ar nebuvo? Kuris paskutinis lietė kamuolį? Ir panašiai).

Donatas Petrošius. Mėgėjo dienoraštis: balius tęsiasi1

Pasaulio futbolo čempionato „televizionieriškas“ tęsinys: įspūdžiai, nuojautos ir kita.

Donatas Petrošius. Mėgėjo dienoraštis: 2010 m. birželio 11–13 d.4

Pirmųjų trijų Pasaulio futbolo čempionato dienų „televiziniai“ įspūdžiai.

Donatas Petrošius. Prieš čempionatą. Prognozės (II)

Susipažinkime su futbolo prognozių tęsiniu, skirtu Pasaulio čempionato E, F, G, H grupėms.

Donatas Petrošius. Prieš čempionatą. Prognozės (I)2

Yra manančių, kad prognozės – nedėkingas dalykas. Tačiau dėl to ir įdomi ta rūkuose skendinti liepos 11-oji, kad nežinai, kas iki ten prasibraus. Kuo daugiau „ekspertai“ neatspėja, tuo įdomesnis čempionatas.

Donatas Petrošius. Apie Lietuvą, prišiukšlintą be kabučių36

Dabartinis „Lietuvos“ kino teatro pavidalas, jo būklė, nebepuošia miesto. Kas dėl to kaltas? Privatizacijos iniciatoriai, verslininkai, Lietuvos gynėjai, biurokratai, teisėsaugininkai, paveldosaugininkai ir kt. Darbas – komandinis.

Donatas Petrošius. Keli punktai sakymų Kęstui dėl sporto2

Man regis, skirtis tarp kultūros ir sporto yra dirbtinė. Čiurlionis ir Marčiulionis pavaduoja vienas kitą, o ne užgožia ar paneigia.

Donatas Petrošius. Sniegini reikalai

Įpusėjus žiemos olimpinėms žaidynėms, laikas pasvarstyti, ar mes galime vadintis žiemos sporto šalimi.

Donatas Petrošius. Nuo Tibeto iki Afrikos: viskas apie futbolą ir Lietuvą2

Visi sportai, pagal tam tikrus vidinius bei išorinius požymius, yra skirstomi į žiemos ir į vasaros. Tik futbolas yra antlaikis ir antgamtiškas.

Donatas Petrošius. Atskiri atvejai

Spalio 25-ąją paminėta Konstitucijos diena. Kažkas ta proga laikė Konstitucijos egzaminą. Niekad nekilo minčių eiti tikrintis šio svarbiausio valstybės dokumento išmanymo...

Donatas Petrošius. Gyvųjų ir mirusiųjų vienybė

Pirmas dalykas, kuris krenta į akis – Vienybės medžio vardų spiralėje nėra gyvųjų. Kaip reikėtų suprasti – mus vienija vieni negyvieji ar tai, kad tauta vienybę pasieks tik po mirties?

Donatas Petrošius. Poezijos piratmetis

Tikrovės kasdien vis mažiau, virtualybė plečiasi ir ryja viską aplink: žmones, šešėlius, žemėlapius, šlamštą, kultūrą, praeitį, ateitį, o labiausiai – dabartį.

Donatas Petrošius. Gera pradžia prie Baublių

Nežinau, ar įmanoma į save pažvelgti kito akimis, tačiau praėjusį savaitgalį patyriau ne ką menkesnį nuotykį – dalyvavau toje Poezijos pavasario ekspedicijoje, kuri vyko į mano tėviškę – Bijotus, skaityti eilėraščių prie Dionizo Poškos Baublių. Porą valandų savo kaime buvau kultūrinis priklydėlis, į savo gimtuosius nuvaikščiotus pašalius bei pasaulinės reikšmės traukos centrus turėjau progos pažvelgti turisto žvilgsniu.

Donatas Petrošius. Vilnius, sausros zona

Per Vilnių teka Neris, bet Vilniaus nėra prie Neries. Laigant tarp ištrupėjusių ir išsiklaipiusių krantinės betono plokščių bei styrančių armatūros stipinų gali susidaryti įspūdis, kad kadaise miestelėnai mėgino prisijaukinti Vilniaus paupius, bet nežinia kodėl staiga persigalvojo ir atsitraukė