Eglė Milinavičiūtė

Aidas Puklevičius: visuomenė jaučia humoro troškulį5

„Vieni juokiasi iš paties paprasčiausio pokšto, kiti – iš akivaizdžiausio. Tačiau daugelis jame gali atrasti ką nors, kas priverčia susimąstyti. Manau, humoras dažniausiai būna susijęs su realybe“, – tikina publicistas A. Puklevičius.

Susipažinkite – Vacys Maslionka ir Lukis Stuors i Andriens5

Feisbuke didžiulio populiarumo šiuo metu sulaukia tokios paskyros kaip Valstybinio Tautos Fronto ar Vacio Maslionkos, ar Roboto Meškos. Vacio Maslionkos ir kylančios FB žvaigždės Lukis Stuors i Andriens interviu – specialiai Bernardinai.lt.

Knyga visoms merginoms, kurios nori nugalėti savo nevisavertiškumą

Rašytoja Holly Bourne nebijo kalbėti apie jaunimui tokias skaudžias temas kaip patyčios, bandymas žudytis, tėvų nesupratingumas, vienatvė.

Naujosios A. Toliato knygos sutiktuvės. Apie logiką, vaizduotę ir gerumo liūną239

Kun. Algirdo Toliato antrojoje knygoje „Gerumo liūnas“ interpretuojant Šventojo Rašto fragmentus nagrinėjamos psichologinės, dvasinės, moralinės ir vertybių problemos.

Kiek gyvūną vis dar laikysime tik gyvūnu?10

Beglobių gyvūnų situacija – sudėtinga ir kompleksinė problema. Jos neišspręsi paprastai ir greitai. Pokalbis su organizacijos, besirūpinančios gyvūnų gerove, atstove.

Šiaulių požemiai: ką slepia praeities istorija3

Kraštotyrininkas V. Puronas pasakoja, kad po Šiauliais gali slypėti visas požemių miestas. Ir tai nėra vien iš piršto laužtos kalbos. Pačiam istorikui teko su požemiais susidurti, domėtis, rinkti archyvinę medžiagą.

Šviesos menininkas akiai įprastus vaizdus paverčia šedevrais

Arvydas Buinauskas – geriausias šviesos menininkas Lietuvoje. Jo apšvietimo darbų spektras platus – nuo arenų iki bažnyčių. Menininko darbus bus galima išvysti ir tuoj vyksiančiame šviesų festivalyje „Beepositive“.

Režisierius Antanas Gluskinas: „Būkime originals, o ne padielke“1

Režisierius Antanas Gluskinas, ketinantis perkelti populiarųjį Rimanto Kmitos romaną „Pietinia kronikas“ į teatro sceną, sako, kad šis romanas jam patiko tuo, kad reikia kalbėti taip, kaip moki, nesigėdyti savęs ir būti savimi.

Rimantas Kmita: su „Pietinia kronikas“ Šiaulius prisijaukinau iš naujo2

„Man „Pietinia kronikas“ buvo didelis nuotykis, ir jis iki šiol nesibaigia. Manau, taip bus ir su spektakliu. Jis man leis į savo kūrinį pažvelgti iš kitos, dar nepažįstamos, pusės“, – pasakodamas apie didžiulio pasisekimo sulaukusį popromaną tikina R. Kmita.

Gestapininko anūkė ir Holokausto aukos vaikaitis: „Kaip būtina žmogui duona, taip būtina ir tiesa“2

Prie bendro stalo, dalyvaujant vertėjai, kalbėjosi Holokaustą išgyvenusios moters sūnus, muziejaus direktorius Markas Zingeris ir Kauno geto budelio Helmuto Rauco anūkė, vokiečių rašytoja Reglindis Rauca. 

Menininkė S. Maslauskaitė-Mažylienė: pabėgėlio būsena bendra mums visiems2

Menininkė tapo biblines temas, taip parodydama, kad egzilio, išvarymo, pabėgimo tema yra amžina, siekianti Adomo ir Ievos laikus. Taip pat parodoje naudojama ir kita raiška – grafinė, laikraštinė, realistinė.