Einaras Eringis

Audruos vaks3

Audros vaks – taip žemaitiškai pramintas kalvis Audrius Kasparas, besispecializuojantis meninėje-dekoratyvinėje kalvystėje.

Atgijusios Vilniaus puodynės1
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Šiame vaizdo pasakojime Vilniaus puodžių cecho meistrė, keramikė, restauratorė Elena Aleksejeva demonstruoja, kaip XIV a. Vilniuje buvo gaminamos puodynės.

Andrius Zakarauskas: „Tapau apie tapybą“59
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Interviu A. Zakarauskas pasakoja apie savo profesionaliosios tapybos pradžią, kūrybą, kaip komunikacijos su žiūrovu formą, individualaus braižo formavimąsi, tapybos tematiką.

Laimingi Sauliaus Vaitiekūno akmenėliai48
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Jau daugiau nei keturis dešimtmečius menininkas Saulius Vaitiekūnas renka akmenis, juos glosto, varto rankose, gręžia skyles, jungia, dėlioja...

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.

Lenkų diskusijų klubo kūrėjai: siekėme sukurti platformą dialogui37

Jau rugsėjį savo naują sezoną pradės Lenkų diskusijų klubas, kuris jau kelerius metus kviečia vilniečius į aktualius pokalbius apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Vilnijos kraštas žvelgia į ateitį: Nemenčinė vakar ir šiandien1
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Ir Nemenčinėje netrūksta Vilnijos kraštui būdingų sunkumų, susijusių su mėginimais manipuliuoti etnine regiono sudėtimi: tik 3 iš 10 gyventojų yra lietuviai. Tačiau miesto gyventojai, o ypač jaunimas, žvelgia toliau ir plačiau.

Alfa, Beta... Gama?
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Kodėl po plačiai pasklidusių Alfa ir Beta kursų, prireikė dar ir trečiojo? Patirtimi dalijasi kurso iniciatoriai bei dalyviai.

Šv. Jono broliai Lietuvoje: „Skelbiame, ką patyrėme“
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Vatikano II susirinkimo vėjų gairinamoje Europos širdyje 1975-aisiais gimsta nauja vienuolija. Dominikonas Marie-Dominique Philippe Fribūre, prašomas kelių prancūzų studentų, įkuria Šv. Jono brolių bendruomenę. 

L. Donskis: Radikali dešinė piliečiams pardavinėja baimę7
Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Paaštrėję tarptautiniai santykiai, geopolitika skatina dažnai eksploatuojamą baimę, baimės diskursą. Su baime paprastai žaidžia tolima dešinė. Tolima dešinė bet kurioje pasaulio šalyje ir užsiima baimės pardavimu gyventojams. Jiems tai yra pati geriausia politinė prekė“, – akcentuoja filosofas Leonidas Donskis.

L. Donskis: Propaganda yra savotiška magija1

„Propaganda yra galinga tuo, kad ji operuoja tokiais teiginiais, vaizdiniais arba įvaizdžiais, kuriuos vartojantiems žmonėms net nekyla noras imti ir patikrinti tą informaciją“, – teigia profesorius Leonidas Donskis.

L. Donskis: Demokratija yra įsiklausymas į balsą tų, kurie neturi daugumos3

„Aš manau, kad lenkų pavardžių klausimas ir ginčai dėl w raidės, bijau, yra tas atvejis, kai sumenkinami aukšti Lietuvos demokratijos standartai“, – teigia filosofas Leonidas Donskis. Profesoriaus teigimu, liberali demokratija yra įsiklausymas į balsą tų, kurie neturi daugumos.

BBBS savanorė Eglė: Visi mes norime būti suprasti ir mylimi1

Programos „Big Brothers Big Sisters“ savanorė Eglė teigia, kad ši programa ne tik suteikia galimybę padėti vaikui, kuriam tos pagalbos labai reikia, tačiau ir leidžia geriau pažinti save patį.

Savanoris Algirdas: Programoje įgyta patirtis vėliau pravers ir auginant savo vaikus

Informacinių technologijų specialistas ir programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoris Algirdas teigia, kad mokymuose ir bendraujant su mažuoju draugu įgyta vertinga patirtis vėliau neabejotinai pravers ir auginant savo atžalas.

BBBS savanorė Gabrielė: Lietuvai reikia gero vyriškumo pavyzdžio1

Kadangi šioje programoje yra svarbi dalyvių lytis, nes mergaitės draugauja su merginomis, o berniukai su vaikinais, čia labai jaučiamas vyrų trūkumas. Turbūt panašiai yra ir daugelyje kitų organizacijų ar savanoriškų veiklų, tačiau tai netampa problema, nes nėra jokio skirtumo, kas atlieka darbą.

BBBS programos vadovė Jūratė: Didžiausia programos dovana – draugystė

„Big Brothers Big Sisters“ programa yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Tai unikali programa, kurios sėkmingumą užtikrina individuali, ilgalaikė, stabili vaiko ir savanorio draugystė, specialus savanorių paruošimas ir profesionali vaiko ir savanorio draugystės priežiūra. 

Vilniaus viešoji žydų biblioteka – svajonė, tapusi realybe (I)

Veikiausiai ne visi mūsų skaitytojai žino, kad Vilniuje, žygiuojant Gedimino prospektu, visiškai greta Mažojo teatro, galima atrasti tikrą knygų lobyną. Prieš kelis metus Vilniaus viešoji žydų biblioteka buvo tik kelių asmenų svajonė. Pirmajame reportaže apie šią biblioteką sužinosite, kaip ši svajonė virto tikrove.

Vilniaus viešoji žydų biblioteka: kas bendro tarp Wolfsono, Joselewicziaus ir Jolsono? (II)

Antrajame reportaže sužinosite, kodėl vieno iš bibliotekos kūrėjų Wymano Brandto sūnus buvo pavadintas žymaus litvako Alo Jolsono vardu. Be to, išgirsite ir apie kitus žymius litvakus, kuriems Jakovo Bunkos fondas Žemaitijoje pastatė ar planuoja pastatyti memorialinius akmenis.

Ž. Beliauskas: Biblioteka nėra tik vieta pasiskolinti knygų (III)

Trečiojoje pasakojimo dalyje bibliotekos vadovas Žilvinas Beliauskas pasakoja apie tai, kaip pasipildo bibliotekos fondas. Tiesa, jis pabrėžia, kad biblioteka nėra tik vieta pasiskolinti knygų, tačiau ir kultūrinių renginių erdvė. 

Knygų lobynas Vilniaus viešojoje žydų bibliotekoje (IV)1

Ketvirtojoje pasakojimo dalyje bibliotekos vadovas Žilvinas Beliauskas pasakoja ne tik apie tai, ką galima rasti leidyklos lentynose ir kaip gi pasipildo bibliotekos fondai, tačiau ir kalba apie išskirtinio įdomumo leidinius, kurie skaitytojų laukia bibliotekoje.