Gabrielius Zaveckas

„Sveika, Marija“ – vienas apmąstymas širdimi

Tradicija yra jėga, kuria galime nugalėti piktojo pagundas tuomet, kai to padaryti nepajėgiame protu. Tradicija bendruomenei virsta įpročiu asmeniui.

Pasninkas – kam jis reikalingas?

Pasninkas – tai ne dieta. Pasninkas yra susilaikymas nuo bet ko, kas mums labai malonu. O ko nors atsisakymas – tai įrodymas, kad kažką kitą laikome svarbesniu.

Estetika, arba Kodėl verta valgyti pyragą su riešutais, jei jų nemėgsti?

Visur ieškant grožio, tikimybė atrasti prasmės ir laimės „nesvietiškai“ išauga.

Nuostaba vs. nuobodis

Dievo sukurtas pasaulis turi darnią tvarką: stebėdamiesi būsime dėkingi, dėkodami būsime laimingi.

Dvi su puse lyderystės sampratos

Lyderystės kaip pirmavimo suvokimas yra dominuojantis ne tik Lietuvos, bet ir visoje Vakarų visuomenėje.

„Vištos ir kiaušinio“ ginčai: Dievo egzistavimas

Fanatiški ateistai tikinčiuosius vadina naivuoliais arba avigalviais; tamsiais ir ribotais žmonėmis. Fanatiški tikintieji skuba netikinčiuosius siųsti pragaran, lyg šis sprendimas priklausytų nuo jų, o ne nuo Dievo valios ir pačių netikinčiųjų gebėjimo mylėti. 

Pilietinė pilnametystė

Leisti ar neleisti balsavimą nuo šešiolikos?

Krikščionybė bare60

Nevykęs tas krikščionis, kuris nėra krikščionis bare.

Miestietiškos sekundės1

Gali miestą ir kaimą apgyvendinti žmoguje vienu metu. Tuomet jis bus laimingas, nešiodamas savyje miesto akademiškumą ir kaimo natūralumą.

Miestietiškos sekundės ir studentiškas gyvenimas

Kuo daugiau pažįstamų, tuo mažiau draugų. Kuo mažiau paroje valandų, tuo mažiau laiko spręsti įvairiems konfliktams, tuo labiau imamos vertinti sekundės.

Miestietiškos sekundės

Ar jums pažįstamas jausmas, kai, perskaitęs kokią nors knygą, pažiūrėjęs laidą arba baigęs pokalbį, spontaniškai ką nors pažadi pats sau?

Egzaminai: už ir prieš4

Visi nepriklausomoje Lietuvoje gimę atsimena savo abitūros egzaminus – vieniems tai buvo jaunatviškas ir nuotaikingas išbandymas, kitiems – depresiją varantis gyvenimo etapas.

Jaunystės apraiškos kasdienybėje (II)1

Jaunas individas, kaip jau sakiau, turi viltį – žmoguje yra jaunystės tol, kol jis nepasako sau: „Vilties daugiau niekada nebeturėsiu.“

Jaunystės apraiškos kasdienybėje (I)3

Jaunystė – tai laikas, kai reikšmingų dalykų koncentracija esmingai sumažėja, nes pačių objektų ir subjektų, palyginti su vaikyste, atsiranda devynios galybės.