Gediminas Jankauskas

2018-ųjų in memoriam (III)

2018-aisiais netekome didžių Lietuvos ir pasaulio kinematografijos asmenybių. Trečioji G. Jankausko jiems parengtų in memoriam dalis.

2018-ųjų in memoriam (II)

Antroji G. Jankausko parengtų in memoriam 2018 m. kinematografijos pasaulyje dalis.

2018-ųjų in memoriam (I)

Prisimename 2018-aisiais anapilin iškeliavusias iškilias Lietuvos ir pasaulio kinematografijos asmenybes. Pirmoji G. Jankausko parengtų in memoriam dalis.

2016-ųjų „Oskarai“: tikrų istorijų triumfas1

Dabar vis dažniau galima įtarti, kad JAV Kino meno ir mokslo akademijos sprendimus veikia didžiųjų kino studijų bei stambaus verslo struktūrų interesai ir politinio korektiškumo reikalavimai.

Geros knygos atgyja prancūzų kine

Kiekviena didesnė prancūziško kino programa – visada puiki proga paminėti vieną gerą tradiciją. Niekam nereikia įrodinėti, kad pasaulyje dominuoja amerikiečių filmai...

„Moters-sfinkso“ mįslė vis dar neįminta1

Prieš šimtą metų gimė švedų kino aktorė I. Bergman, ir 110 metų, kai pasaulį išvydo aktorė G. Garbo. Abi jos gimė Stokholme ir tapo bene garsiausiomis švedėmis kino pasaulyje.

Prarasto laiko beieškant su Alainu Delonu3

Akylus istorikas neklydo: pradėjęs nuo romantiškų įsimylėjėlių „a la Gerard’as Philipe’as“, vėliau A. Delonas net tris dešimtmečius varžėsi su Jeanu-Pauliu Belmondo dėl teisės vadintis prancūzų aktoriumi Nr. 1. 

Lenkų kino pamokos2

Dar prieš Antrąjį pasaulinį karą savo filmus lenkai žiūrėjo su didesniu entuziazmu nei komercinę Holivudo produkciją.

Juokdarys akmeniniu veidu1

Kinematografijos pasaulis neseniai minėjo 120-ąsias originalaus komiko Busterio Keatono gimimo metines.

Pradingusios „Lietuvos Jeruzalės“ dainius

G. Kanovičiaus „siūti kostiumai“ (apsakymai, romanai ir pjesės) pasklido po pasaulį milijoniniais tiražais, išversti ne tik į lietuvių, bet ir kitas kalbas. O pagal jo scenarijus sukurti filmai sudaro žymią lietuviškos kino klasikos dalį. 

Sentimentalus kietakumštis

Sunku patikėti, kad Clintui Eastwoodui jau aštuoniasdešimt penkeri. Juk dar ne taip seniai filme „Medisono grafystės tiltai“ jis vaidino romantišką įsimylėjėlį, ir tai neatrodė neįtikėtina.

„Kino pavasario“ perliukai

Dar ne taip seniai juokavom, kad „Kino pavasaris“ tapo pilnametis, o šiemet jau galėjome konstatuoti, kad jis tikrai subrendo ir išsikovojo geriausio kino festivalio Lietuvoje reputaciją. 

Berlyno festivalis tarp skeptiškumo ir vilties

Berlyno festivalis daugelį dešimtmečių laikytas labiausiai politizuotu tarptautiniu kino renginiu, kuris ir buvo pagrindinė šaltojo karo laikų idėjinių kautynių arena. Toks statusas ypač aktualus atrodė tol, kol Berlyną buvo padalijusi garsioji Siena.