Ieva Bačiulytė

Maestro G. Rinkevičiaus kelias, arba Kosmonautai ir svajotojai patvirtina, kad Marse baltos obelys žydės

Vasario 20 d. jubiliejų švenčia vienas garsiausių visų laikų Lietuvos dirigentų maestro G. Rinkevičius.

Maestro G. Rinkevičius: „Vis dėlto meilė turi būti gyvenimo variklis“

Pasak maestro G. Rinkevičiaus, kuo daugiau žmogus susipažįsta su aukštąja ir tikrąja klasikine ar romantine muzika, tuo daugiau supranta, daugiau grožio jaučia.

Klasikinė muzika – Vilniaus senamiesčiui išsaugoti

„Vilniaus senamiestyje, kurį saugo UNESCO, prie Misionierių bažnyčios ir Vilniaus gynybinės sienos yra statomi gyvenamieji namai. Matant tai, jau net fiziškai skauda širdį“, – kalba iniciatyvos menu palaikyti meną dalyvis.

Su akordeonininku M. Levickiu po skirtingų žanrų platybes

„Tos akimirkos, kai tenka garbė pagroti su simfoniniu orkestru, yra neįkainojamos“, – prisipažįsta M. Levickis.

Pianistas L. Geniušas: „Vilnius irgi yra viena svarbiausių vietų mano gyvenime“

„Turiu labai rimtą pripažinimą ir esu dėkingas likimui, bet tai nėra viršūnė, už kurios nesimato, kur daugiau kilti“, – teigia L. Geniušas.

V. Prudnikovą labiausiai džiugina didelė šeima, kurioje – ir visi jo studentai

„Šiemet sukanka 60 metų nuo pirmos išleistos plokštelės. Tai buvo „Melodijos“ firmos plokštelė su „Ąžuoliuko“ įrašu, kuriame dainavau solo“, – šypsosi V. Prudnikovas.

G. Kuprevičius: „Didžiausias pavojus kūrybai – amato išdavystė“

„Niekada nepradedu rašyti natų, kol neįsitikinu, kad to reikia. Taip, Koncertas altui gimė labai greitai, gal per tris ar keturias dienas, tačiau galvota buvo nuo pat pirmos dienos“, – sako kompozitorius.

Altininkas R. Romoslauskas: „Jei neįsimylėsi kūrinio, negalėsi jo pagroti“

„Menas reikalauja visiško atsidavimo tiek darbotvarkės, tiek energijos prasme. Tu arba esi mene, arba ne“, – sako altininkas.

Pasaulinio garso tenoras D. Popovas su žmona atliks gražiausias visų laikų meilės arijas

Atlikėjas, turėjęs neigiamų patirčių, auga greičiau: juk tam, kad atsikeltum, pirmiausia reikia nukristi. Tuo įsitikinęs D. Popovas.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas, kuriame tilpo visi jo 30 metų

Kultūros ministras M. Kvietkauskas: „Noriu padėkoti maestro Gintarui Rinkevičiui ir Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui už šitą turtingą šventę. Atrodė, kad koncerte telpa visi 30 metų.“

Trys Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro dešimtmečiai

D. Ibelhauptaitė: „G. Rinkevičius yra mano kūrybinės sielos brolis, mano idealus kūrybinis partneris, nes tai dirigentas, kuris puikiai supranta dramą, siužeto vyksmą, personažus ir jų emocijas.“

Maestro G. Rinkevičius: „Be kultūrinio atgimimo nebus sėkmingos ekonomikos ir sąžiningos politikos“

„Pas mus visi supranta krepšinį, bet labai mažai kas supranta simfoninę muziką. O panašumų yra tikrai labai daug“, – įsitikinęs maestro G. Rinkevičius.

Tango ir flamenko misterija su simfoniniu orkestru

Pas garsiausius pasaulio šokio meistrus flamenko meną studijavusi Marina de Flamenco žiūrovams Vilniuje atskleis flamenko šokyje slypinčią moters vidinę jėgą.

Maestro G. Rinkevičius apie dainų šventės pradžią: „Roko opera „Eglė“ šiandien ypač aktuali“

„Tai neabejotinai viena geriausių roko operų Lietuvos istorijoje, verta būti išgirsta mūsų klausytojų“, – sako maestro G. Rinkevičius apie šimtmečio dainų šventės atidarymo renginį.

G. Rinkevičiaus nerimas: kliūtys gali atimti galimybę turėti kokybišką koncertų salę

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovui G. Rinkevičiui nerimą kelia nuolatinės kliūtys, kurios gali palikti žiūrovus be intensyvios koncertų bei operų programos.

Kompozitorius L. Vilkončius: „Roko opera „Eglė“ pasakoja visos žmonijos istoriją“

Pasak kompozitoriaus, prieš nemažai metų, kai kartu su poetu S. Geda juodu tik buvo pradėję galvoti apie būsimą šios pasakos pristatymą scenoje, abu krypo prie giluminių jos prasmių ieškojimo.

Violončelės legendos Mischos Maisky sielos kostiumai

„Jaučiu antipatiją uniformoms ir vienodumui. Muzikantai nėra kareiviai ar policininkai, tad kodėl reikalaujame juos rengtis taip, kad jų individualumas ir asmenybė liktų paslėpti?“

Violončelininkas Mischa Maisky apie santuoką su mylimu instrumentu

„Aš neturėjau tapti muzikantu. Mama norėjo, kad būčiau normalus“, – juokiasi M. Maisky. Gegužės 11 d. klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti legenda jau tapusį atlikėją.

Pasaulinio garso violončelės virtuozas Mischa Maisky atvyksta į Lietuvą

„Jo muzikoje dera poezija, rafinuotas subtilumas, didžiulis temperamentas ir nepriekaištinga technika“, – sakė maestro Mstislavas Rostropovičius, kurį M. Maisky vadina ne tik nuostabiu mokytoju, bet ir antruoju tėvu.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia pažinčiai su orkestro artistais

Ką reiškia būti muzikantu simfoniniame orkestre? Kuo skiriasi solinis ir orkestrinis atlikimas?

Arfininkė Joana Daunytė: arfos sakralumas susijęs su mūsų dvasine ramybe

„Kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją. Ne veltui šis instrumentas vadinamas dieviškuoju“, – kalba arfos ambasadorė Joana Daunytė.

Baritonas Kostas Smoriginas: „Menininkas iš tikrųjų save alina“

Pasak operos solisto Kosto Smorigino, nauja režisierių karta iš operos artisto reikalauja to paties, kaip ir iš dramos aktoriaus. „Galbūt yra artistų, kuriems lengvai sekasi įsigyventi į kuriamus personažus – man tai yra sunku“, – sako jis.

Kompozitorius L. Vilkončius: kurti muziką vaikams mane paskatino S. Gedos poezija

Kompozitorius Laimis Vilkončius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pristatys naujausią savo kūrinį vaikams – miuziklą „Benediktas ir Žirafa“.

Baroko muzika, įkvėpta Franko Zappos

Pokalbis su altininku Benediktu Valeika prieš kovo 3 dienos barokinės muzikos koncertą „Po baroko dangum“.

Pianistas Lukas Geniušas: kartais susėdame su žmona pagroti keliomis rankomis savo malonumui, ir tai labai nuramina

„Man groti scenoje su Anna yra tik privalumas. Mes dalijamės idėjomis, tarp mūsų nėra barjerų“, – prieš koncertus duetu su žmona mintimis dalijasi pianistas Lukas Geniušas.