Jūratė Micevičiūtė

Šv. Toribijus Astorgietis

Tais metais, kai balandžio 16-oji – šv. Toribijui Astorgiečiui paminėti skirta diena – sutampa su sekmadieniu, į jo palaikus saugantį vienuolyną patraukia piligrimų minios.

Atgailautojų procesijos Ispanijoje: tikėjimo aktas ar kultūros renginys?

Tarptautinės reikšmės kultūros renginiais paskelbtos net dvidešimties Ispanijos miestų Didžiosios savaitės, tačiau kiekvienam ispanui, žinoma, brangiausios ir gražiausios jo gimtajame miestelyje rengiamos eisenos.

Šv. Kryžiaus Jonas: sudužimas – vartai į naują pradžią40

„Mūsų dienomis, kai išgyvenama visuotinės tamsos ir Apokalipsės patirtis, ši knyga ypač aktuali“ – teigia vertėja Jūratė Micevičiūtė.

Mūsų tamsiųjų naktų dainius: šv. Kryžiaus Jonas2

Sunku prisiminti, kada ankstesniais laikais tiek žmonių vienu balsu skundėsi tamsa, apgaubusia juos dėl įvairių priežasčių: 

Mylimiausia didžiųjų ispanų mistikų šventoji – atgailaujanti prostitutė7

Dar keisčiau, kad garsieji ispanų mistikai šv. Jėzaus Teresė ir šv. Kryžiaus Jonas pasisėmė tiek įkvėpimo iš šios klaidos – Marijos Magdalietės kaip atgailaujančios paleistuvės paveikslo.

Praveriant duris į ypatingo žmogaus – Jėzaus Teresės – Ispaniją (II)

Prieš savaitę Bernardinai.lt skaitytojams pateikėme pirmąją ištrauką iš būsimos knygos, o dabar kviečiame pasinerti į dar vieną knygos paskojimą.

Praveriant duris į ypatingo žmogaus – Jėzaus Teresės – Ispaniją...

Minint 500-ąsias šv. Jėzaus Teresės gimimo metines, Aštuntoji diena spalio pabaigoje išleis J. Micevičiūtės knygą „17 Šv. Teresės miestų“.

Katakombų sutarties sugrįžimas1

Prieš penkiasdešimt metų – 1965-aisiais – pasirašyta Katakombų sutartis vėl atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre.

Kuriam iš dviejų dešimčių jaunųjų fortepijono meistrų skirtume premiją mes?

Visi XVIII tarptautinio Santandero fortepijono konkurso Paloma O'Shea koncertai tiesiogiai internetu.

Trys jaunieji Lietuvos muzikantai jubiliejiniame XV Santandero muzikos ir akademijos susitikime

Jau penkiolikti metai Ispanijos šiaurinio pajūrio mieste Santandere vykstančiame Muzikos ir akademijos susitikime susirinko 60 jaunuolių iš 30 šalių. Tik iš kelių atvažiavo daugiau nei po vieną atlikėją, o iš Lietuvos – net trys.

Darbas (1). Pasiklydusiems tarp Skruzdės ir Žiogo13

Akivaizdžiausias atsakymas: be darbo nėra atlyginimo (bent jau teoriškai), o be pinigų tai kas gi šiais laikais žmogus.

Darbas (2). Tėvų ir senelių palikti proto gardai3

„Gamtavaikių“ įsitikinimas, kad darbas (kaip kančia ir pastanga) ir gyvybė yra neatsiejami, atsispindi ir mus pasiekusiose patarlėse, tokiose kaip „kas nedirba, tas nevalgo“, primenančiose garsųjį šv. Pauliaus paskatinimą Naujajame Testamente.

Darbas (3). Ką paveldėjom iš antikos ir krikščioniškosios Europos? 9

Kas bendra tarp graikų ir Dabartinės lietuvių kalbos žodyne pateikto „darbo“ apibrėžimo? Ogi žodžiai „protinė ir fizinė veikla“.

Darbas (4) Asketinis marksizmo idealas7

Sovietinis socialinės inžinerijos eksperimentas praktikoje atskleidė du ribotumus, kuriuos teoriškai numatė jau Marxo amžininkai, kiti du modernybės tėvai, F. Nietzsche ir Z. Freudas.

Darbas (5). Pažadėtosios laimės žemėje

Yra mūsų planetoje keliolika kraštų, kur žmonės visai rimtai tiki, jog jų gyvenimo tikslas – būti laimingiems, maža to: kad jie turi į tai neginčijamą teisę.  Kur jau čia besiginčysi, jei laimę dieną naktį visais kanalais žada reklamos? 

Darbas (6). Laisvė rinktis: kodėl triūsia skruzdė ir kam groja žiogas1

Anot šv. Teresės Avilietės: „Patikėkite manimi, Morta ir Marija turi dirbti išvien, kad priimtų Viešpatį ir visuomet Jį turėtų su savimi, užuot sugadinusios Jam viešnagę neduodamos valgyti.“

Šv. Jėzaus Teresė: Kaip gyventi plačiai, jei gimei ankštais laikais

Ir savi, ir svetimi Teresę apibūdina vienbalsiai: tai buvo veikli, nerimstanti, ambicinga moteris, pasižymėjusi neeiline energija ir protu. Tačiau ką tokiai asmenybei veikti XVI amžiaus Ispanijoje, kurioje moteris galėjo rinktis tik vieną iš dviejų?