Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Sausis vaikų knygų lentynėlėje

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Nesibaigiantys atradimai, painiavos ir paieškos: apie ką pasakoja naujos 9 knygos paaugliams?

Šįkart noriu jums pristatyti 9 naujas paauglių knygas ir pasidžiaugti, kad net 5 iš jų – lietuvių autorių.

Gruodis vaikų knygų lentynėlėje: 15!

Leidėjai padirbėjo iš peties, kad Kalėdų Seneliui būtų iš ko pasirinkti ir atrasti po knygą kiekvienam vaikui – tokią skirtingą, spalvotą (ar visai ne), storą (ar plonytę), svarbu – tik jam tinkančią...

„Kas ten triukšmauja?“ – jautrus paveikslėlių ir garsų pasakojimas apie baimes

Manau, ši knygelė skirta jautriems, dažnai užmigti negalintiems ir daug daug klausimų, kai ateina metas gultis į lovytę, keliantiems vaikams.

Susipažinkite su iš dangaus nukritusiu angelu sargu

Nedidelio formato ir apimties knygelėje (pirmojoje iš šios serijos) susipažįstame su kiek tingiu ir svajokliu angelėliu Tirdeliu, kuris, pramigęs pirmąją mokslo metų dieną, netikėtai nukrenta... į žemę.

Gruodis Vilniuje: ką veikti ir kur nueiti su visa šeima?

Atveriame duris į gruodį. Pagal kalendorių – pirmąjį žiemos mėnesį. Tamsiausiąjį. Tačiau pažymėtą bene gražiausių metų švenčių. Bet kol jos ateis, dar tikrai yra ką veikti ir pamatyti Vilniuje. Pasižvalgom.

„Lindbergas“ – peliukas, kuris perskrido Atlantą

Sakyčiau, gal kiek berniukiška knyga – juk tai jiems rūpi lėktuvai, lėktuvėliai, skraidymai ir visokie konstravimai. Tačiau tuo pačiu tai ir universali knyga, pasakojanti apie didelę svajonę...

Dvi magnetukų knygelės kviečia vaikus šv. Kalėdų laukti kitaip

Tai dvi magnetukų knygelės, kviečiančios vaikus šv. Kalėdų laukti kiek kitaip: skaityti ir patiems atkurti bei dėliojant pasakoti įdomiausius Biblijos pasakojimus bei, žinoma, ir pačių Kalėdų istoriją.

Ar jums teko ragauti makaronų kartu su sniego žmogumi?

Ši knyga mane visų pirma patraukė savo nepaprastai žaviom iliustracijom. Paskui pasirodė, kad ir istorija ši – smagi, nuotaikinga, o dar taip gražiai surimuota. 

4 naujos knygos paaugliams: tik ar net?1

Nežinau, kurią dalelytę pavartoti, įvardijant, jog šį mėnesį turime keturias naujas knygas paaugliams – tik ar net? Būna mėnesių, kai nėra nė vienos naujienos. Kita vertus, paauglių knygų pastaraisiais metais išleidžiama vis daugiau...

Nauja S. Paltanavičiaus istorija vaikams – apie triušelį Tuką

Tai nauja gerai žinomo gamtininko ir rašytojo knygelė vaikams. Šįkart – apie triušiuką Tuką, netyčia vienos šeimos po vasaros atostogų paliktą troboje...

Laukti šv. Kalėdų – kartu su Kalėdų miško istorijomis“

Ši istorija labai labai gražiai iliustruota – ją vartant taip ir svajojasi minkštos bei purios sniego pusnys, nė kiek nešaltos ir labai baltos.

Ch. Dikckenso „Kalėdų giesmė“ – tikrumo gurkšnis šv. Kalėdų laukimui

Istorija išties sukrečianti, įtraukianti, užburianti. Nesuabejojau nei vienu žodžiu, nei vienu pasakojimo vingiu ar detalių pliūpsniu...

Knygų lentynėlėje jau kvepia Kalėdomis2

Neįtikėtina, tačiau šio mėnesio vaikų knygos jau kvepia... Kalėdomis. Nuostabiai šiltos, nuotaikingos, atpažįstamos ir negirdėtos istorijos kviečia šį ypatingą, stebuklo laukimo laiką praleisti kartu su geriausiu draugu – knyga.

Įdomybių knyga apie Tautišką giesmę

Dar viena labai įdomi ir amžiaus cenzo neturinti knyga. Tikiu, patiks ir įtrauks ne tik vaikus – pradinukus ar gimnazistus, – bet ir jų tėvus ar ugdytojus, kuriems patriotizmas nėra viena abstrakti, drungna sąvoka...

Nauja knyga, padėsianti migdyti mažuosius

Sulaukėme antrosios knygelės ta pačia – negalėjimo užmigti – tema. Šįkart pagrindinė veikėja yra drambliukė Elen, kuri prašo vaikučio, kuriam skaitoma ši knygelė, palydėti ją kelionėje iki lovytės...

„Reimė“ – jautri ir subtili istorija apie skaudžias gyvenimo pamokas

Knygos autorė mums jau pažįstama – jos kūriniai, sulaukę didžiulio pripažinimo pasaulyje, ekranizuoti, pristatyti ir lietuvių kalba. Ši knyga – taip pat subtili ir labai jautri, kaip ir autorės pasakos apie peliuką Desperą ar kiškutį Edvardą Tiuleinį...

Gražieji vaikystės eilėraščiai

Šioje knygelėje – leidyklos atrinkti M. Vainilaičio, Just. Marcinkevičiaus, R. Skučaitės, V. Palčinskaitės, S. Gedos, J. Erlicko ir kitų lietuvių poetų eilėraščiai vaikams. Eilėraščius vienijantis epitetas įrašytas knygos pavadinime – gražieji. 

Tokia mėlyna ir oranžinė, tokia knyga apie laimę

Tiesą sakant, tai viena tų knygų, kuri, tikiu, neturės amžiaus cenzo – ją puikiai perskaitys ir maži, ir dideli...

Skanaus! Trys sriubos rudeniui1

„Bernardinai.lt“ skaitytojus kviečiame pasigaminti tris spalvotas ir švelniai kremines sriubas iš visiems puikiai pažįstamų daržovių ar ankštinių – morkų, žirnelių ir moliūgų bei salierų.

„Mama, ar aš mirsiu?“12

Toks klausimas kaip perkūnas trenkė kažkurią eilinę dieną tarp eilinių pokalbių iš mūsų penkiametės lūpų. Bandėme kalbėtis. Tačiau vis tiek suabejojau: kaip kalbėtis su vaiku apie mirtį? Išvis – ar normalu, kad vaikui kyla tokių klausimų tokiame amžiuje?

O visgi pamatyti verta: Vilniaus renginių šeimoms apžvalga – lapkritis

Žengiame į paskutinį rudens mėnesį, kurį įprastai vadiname niūriausiu, tamsiausiu metų laiku, kada dienos dar labiau sutrumpėja, orai pabjursta...

Mėlynos spalio knygos vaikams

Šis spalis – gausus knygų ir sksitymo. Paskelbtas lietuviškų vaikų knygų metų penketukas – renkant geriausią knygą gali dalyvauti kiekvienas iš jūsų. Leidyklos prileido gražių, spalvotų ir, svarbiausia – nemažai lietuvių autorių knygų.

Ar reikia bijoti baimės?25

Pokalbis apie baimę, nerimą, patiriamą stresą ir apie tai, kaip su šiais jausmais tvarkytis, su krikščioniškosios psichologijos instituto rektoriumi, dvasininku Andrejumi Lorgusu.

Nauja D. Waliams'o knyga vaikams – „Didysis senelio pabėgimas“

Britų rašytojas D. Walliams‘as įsitvirtina ir siūlo lietuvių vaikams jau šeštąją savo knygą.

G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“ – tarp geriausių metų knygų

5 knygos vaikams bei paaugliams ir 2 saugusiems – toks yra Gendručio Morkūno palikimas skaitytojams. Ir šie du apsakymai – „Traškančios žvaigždės“ ir „Gydomųjų žuvų blizgė“, tik dabar sugulantys į knygą. 

Juokingi nesusipratimai Emilės Sparks gyvenime

Na, šią knygą, manau, mielai perskaitys ir pradinukai – gal labiau pradinukės. Pamėgusios „Prietrankos dienoraščio“ tipo knygas. Tiesa, ši kiek kitokia.

Vilniaus renginiai šeimoms: spalis

Žengiame į spalį − dabar ruduo pats gražiausias: spalvotas, krentančių lapų ir voratinklių lydimas, saulės ir šviesos dar dovanojantis... Vilniuje spalį − ne vienas festivalis ir kiti renginiai, į kuriuos laisvai galite užsukti su visa šeima. Pasidairom.

Nauja „Kakės Makės“ knygelė skirta dantukų temai

Iš pavadinimo aišku, jog šįkart su Kake Make bandysim vengti valytis dantukų...

Paveikslėlių knyga apie draugystę „Įkyrūs triušiukai“1

Labai labai smagi paveikslėlių knygelė apie draugystę ir vienatvės jausmą.

Nauji Rūgpienių kaimo nuotykiai

Leidykla tęsia Rūgpienių kaimo istorijas lietuviškai ir pristato jau ketvirtąją knygą apie šauniąją trijulę.

Nauja enciklopedija vaikams „500 klausimų ir atsakymų“

Enciklopedija tarsi siūlo vaikui žinias į savo galvelę krautis maloniai, neskubant ir tada, kai nori, o ne kai priverčia koks nemėgstamo dalyko mokytojas...

Naujos knygos paaugliams: yra ką skaityti

Paauglius, kaip ir visus mus, beje, domina skirtingos temos. Tad džiugu, jog rugsėjis pažeria gausią šūsnį naujų knygų paaugliams – aštuonias iš jų čia jums noriu pristatyti.

Apie ką šnara rugsėjo knygų vaikams puslapiai?

Panašu, kad leidykloms rugsėjis – irgi naujų metų pradžia, kaip kad mokyklinukams – prasidėję nauji mokslo metai. Taigi, pristatau 14 naujų knygų vaikams.

Vilniaus renginiai šeimoms: rugsėjis

Rugsėjį gyvenimo ritmas šeimose vėl paspartėja: grįžtame po atostogų į darbus, vaikai – į ugdymo įstaigas. Tačiau ruduo dar dovanoja daug gražaus ir šilto oro, saulėtų pavakarių, tad pasidairykime, ką rugsėjį pamatysime, išgirsime ir patirsime sostinėje.

Liepos knygų medus

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.

„Vasaros nuotykiai“: žaidžiame lauke1

Vasarą lauke praleidžiame žymiai daugiau laiko. Vieni vaikai mėgsta ramesnius žaidimus, o kitiems reikia daugiau nuotykių ir… greičio! Kambario žaidimai pamažu tarsi išsikrausto į lauką, o ten juk tikras nuotykių pasaulis! 

Ar mokome savo vaikus būti lietuviais?5

Turime trejetą dukrų, ir jau kuris laikas, žvelgdama į augančius ne tik savo, bet ir draugų vaikus, susimąstau – o mes, ant Nepriklausomybės atkūrimo ribos gimusieji, ar mokome juos būti lietuviais? Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų, Lietuvos valstybės dienos proga.

Vilniaus renginiai šeimoms: LIEPA

Jei liepą planuojate likti Vilniuje ir norėsite pagauti gerų emocijų bei naujų įspūdžių, pasižvalgykite, ką įdomaus bus galima pamatyti, patirti Vilniuje liepą.

Naujos birželio knygos paaugliams: asmeniškai

Vasaros pradžiai pristatau jums penkias naujausias leidėjų siūlomas knygas paaugliams. Visos jos labai skirtingos, kaip ir patys paaugliai: nuo valiūkiškų iki rimtų, filosofinių, kertančių per visas ribas ir, žinoma, kaip gi be fantasy?..

Vasariškos vaikų knygų naujienos: plauksim, svajosim, mylėsim ir tyrinėsim

Ir karštame ore prie jūros, kaime ar hamake, ir lietingai nuotaikai praskaidrinti puikiai tiks laiko patikrinta priemonė – gera knyga. Kokių nuotykių ir istorijų pažers šio mėnesio naujienos?

Užauginti laimingą vaiką – misija įmanoma?4

Visais laikais žmonės kėlė klausimą, kas yra laimė ir kaip ją pasiekti. Atsiradus psichologijos mokslui nesuskaičiuojama galybė tyrimų bandė įminti šią paslaptį, prieidami skirtingų ir net prieštaraujančių išvadų...

Pasitinkam vasarą Vilniuje: ką birželį verta pamatyti kartu su visa šeima

Rytoj prasidės kalendorinė vasara. Atverdami duris į ją, pasidairykime, kas įdomaus vyks įvairiose Vilniaus erdvėse.

Išleista itin jauki ir šilta „Kūdikio knyga“

Aš vienareikšmiškai manau, jog tai puiki dovana ir būtinas atributas kiekvienoje šeimoje, nes vaikas tų savo pirmųjų metų neatsimena, negali pačiupinėti niekaip kitaip, kaip tik vartydamas tokį, tėvų su meile užpildytą prisiminimą.

Naujos knygos vaikams: gegužė

Moksleiviaims jau, matyt, ne mokslai galvoj – visos mintys ir svajonės apie atostogas, poilsį, saulę, pievas... Gal tarp tų svajonių atsiras laiko ir vietos ir gerai knygai?

Gegužės renginiai šeimoms: Vilnius

Net nesitiki, kad prasidėjo jau paskutinis pavasario mėnuo. Kviečiu pasidairyti po Vilniaus renginių šeimoms mozaiką.

Paauglys+knyga=neskaitysiu?2

Kalbėdami apie vaikų knygas, džiaugiamės jų spalvotumu, įvairove, žaismingumu ir pan. Kai kalbame apie paauglių knygas, viskas tampa daug sudėtingiau...

Balandžio knygos vaikams: tas nuostabus pasaulis!

Dar vienas mėnuo prabėgo ir knygynuose vaikiškų knygų lentynos pasipildė bent keliolika naujų knygų. Išties daug jų išleidžiama, o šiandien kviečiu pažvelgti į, manau, vertus dėmesio skaitinius...

Atleidimas, arba Kaip išvengti nuoskaudų1

Daugelis žmonių tikrai yra turėję rakštį. Ir jei laiku neištrauksi, tai prasidės uždegimas. Panašiai ir su atleidimu. Jis veikia panašiai. Mūsų emocinė trauma – tai signalas, pranešantis, kad reikia „traukti rakštį“.