Justė Kazbaraitytė

Asmenybė ir knyga. Nuotrupos iš pokalbio su Ryčiu Zemkausku

Gruodžio 3 dienos pavakarę Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje susirinkusieji turėjo galimybę paklausyti jaukaus pokalbio tarp žurnalisto, prodiuserio Ryčio Zemkausko ir lietuvių filologijos mokslų daktaro italo Stefano M. Lanzos.

Jaunas ir veiklus Dovydas: „Ir tada sekasi, nes stengiesi dėl to“

22 metų Dovydas Sagaitis ima iš gyvenimo viską, ką tik jis gali pasiūlyti. Vaikinas nestovi vietoje ir imasi įvairios, bet kartu įdomios bei dinamiškos veiklos. „Žmogumi“ prisistatantis Dovydas pasakoja apie motyvaciją, filosofiją ir kodėl draugai jį vadina Pokštu.

Kūryba – nuo realybės smūgių

„Ten, kur ramiai miegama ir sočiai valgoma, didelių menininkų neiškyla. Reikia didelių įtampų, grėsmių“, – sako literatūrologė Viktorija Daujotytė. Faktai rodo, kad daug kokybiškų, stiprių darbų parašyta būtent tuo laikotarpiu, kai kūrėjui sunku, kai jis jaučiasi įspraustas į socialinius, politinius ar net religinius rėmus.

„Žinučių kalba“ – grėsmė ar revoliucija?

XXI amžius – laikotarpis, kai informacijos srautai milžiniški, o laikrodis papildomo laiko nedovanoja, taigi žmogus privalo mokėti operatyviai ir efektyviai perduoti bei priimti informaciją.

Erika Daugintytė: „Nesvarbu, kas nutiks, aš eisiu!“

Paprasta mergina iš eilinio Lietuvos miestelio nusprendė pasinerti į neeilinę kelionę. Camino de Santiago, arba katalikų piligriminis Šv. Jokūbo kelias, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo Erikos svajonė.

Pasaka apie Mindaugą ir tris laukimo dienas

Kartą labai seniai, kai nei tu, nei aš dar nebuvom gimę, visai netolimoje žemėje, tiesą sakant, Lietuvos teritorijoje, gyveno didysis kunigaikštis Mindaugas, jo žmona Morta ir keletas jų sūnų. 

Dėstytoja Vigilija Žiūraitė: „Miego sąskaita galima suspėti viską“2

Laimingi laiko neskaičiuoja. O kaip darbštuoliai? Štai daugybę veiklos turinti ir laiko kelionėms randanti kaunietė prasitaria, kad viską suspėja tik miego sąskaita. Ir užrakinusi tingulį po devyniais užraktais ji griebiasi įvairiausių darbų – nuo skrajučių maketavimo iki projektų rašymo.