Justinas Dižavičius

Delia Ephron „Sirakūzai“. Apie šiuolaikinės santuokos portretą

Galima konstatuoti faktą, kad knygos apie santuoką tapo madingos. Ir ne bet kokios knygos, o trileriai. Ar būtų per drąsu teigti, kad šiuolaikinis XXI a. žmogus mato santuoką kaip trilerį? Kaip kažką tokio, kur daug įtampos, konfliktų ir veiksmo?

Griauti paviršutinišką, stereotipinį mąstymą

Jeigu tai nėra svarbiausia šių metų lietuvių autoriaus knyga, nežinau, kokia ji yra. Istorikas ir publicistas Bernardas Gailius parašė knygą ne tik Lietuvai, ne tik Europai, o visai Vakarų kultūrai.

W. Faulknerio „Absalomai, Absalomai!“: knyga, kurios skaitymą galima palyginti su kopimu į Everestą1

Williamo Faulknerio romanas „Absalomai, Absalomai!“ išsiskiria sudėtingos sandaros sakiniais, keistoku pasakojimo būdu. Čia galima rasti ir vieną ilgiausių sakinių anglų literatūroje.

„Kvėpavimas į marmurą“ – šaltas savo turiniu, tačiau užrašytas švelnia, turtinga kalba

J. Dižavičius pristato Lauros Sintijos Černiauskaitės knygą „Kvėpavimas į marmurą“.

Sofi Oksanen pilietiškumas gali būti pavyzdys ir mūsų kūrėjams1

Justinas Dižavičius pristato estų kilmės Suomijos rašytoją Sofi Oksanen, analizuoja jos kūrinį „Norma“ ir jam negaili kritikos.

F. S. Collins „Dievo kalba“: Mokslininkas liudija tikėjimo į Dievą pagrįstumą30

Tikėjimas į Dievą neprieštarauja mokslo racionalumui, o Dievas ir mokslas yra ne tik suderinami, bet ir papildo vienas kitą.

Don Kichotas su nauju veidu1

G. Greeno knygoje „Monsinjoras Kichotas“ dera rimtas ir humoristinis pasakojimo tonas, o iš pažiūros kvailose situacijose gimsta rimtos įžvalgos.

Stipraus kalibro literatūra: G. Orwello „1984-ieji“

Knyga „1984-ieji“ tiesiog triuškina skaitytoją su kiekvienu siužeto posūkiu. Ne veltui ji yra įkvėpimo šaltinis ne tik kitiems rašytojams, bet ir kino, muzikos kūrėjams, socialinių bei politikos mokslų tyrinėtojams.

„Septynios minutės po vidurnakčio“ – istorija, kurios saldainiuku nepavadinsi2

P. Nesso knyga „Septynios minutės po vidurnakčio“ – ne iš lengvųjų, bet paveiki ir įkvepianti gyventi. Išsamiau apie ją – J. Dižavičiaus videoapžvalgoje.

Danielis Kahnemanas: ką daryti, kad mąstymas dirbtų mūsų naudai?2

Justinas Dižavičius apžvelgia vieno žymiausių psichologijos tyrėjų, Nobelio premijos laureato Danielio Kahnemano knygą „Mąstymas, greitas ir lėtas“.

„Hobitas“, arba Kaip gimsta atradimo džiaugsmas4

„Hobitas“ – tai knyga apie naujo gyvenimo etapo pradžią, apie savęs atradimo džiaugsmą, apie nuotykio gimimą. Ir smagiausia – kad senasis, gerasis „Hobitas“ šiemet švenčia garbingą 80 metų jubiliejų.

Filmo „Skilimas“ pabaiga nuvilia

Tai nėra išsami filmo „Skilimas“ recenzija ar apžvalga, čia aptarsiu vieną siužetinę dalį, kuri nusidriekia per visą filmą ir yra labai svarbi pabaigoje.

Septyni krikščioniški raktai į septynias „Hario Poterio“ knygas18
Justinas Dižavičius - knygosirtt.lt

J. K. Rowling genialumas buvo pateikti burtininkų pasaulį kaip veidrodinį atspindį mūsų pačių pasaulio.

Shusaku Endo „Tyla“ – kaip atviras Dievo pažinimo kitoje kultūroje klausimas8

Knygoje iki pabaigos kuriama intriga, ką pasirinks skaitytojui kuriamas personažas – ar jis paklus japonų valdžios reikalavimams „tik formaliai“ išsižadėti tikėjimo, ras kokį nors būdą pasipriešinti, ar taps kankiniu. 

Spartus gyvenimo tempas – kaip godumo ir pertekliaus vaisius

Tad greitas gyvenimo tempas randasi pirmiausia todėl, jog egzistuoja perteklius. Mes esame gundomi gauti daugiau, negu galime panešti.