Kamilė Barkauskaitė

Baltijos šalių šiuolaikinis cirkas: santykių ir nuobodulio temos

„Naujojo cirko savaitgalio‘19“ šiuolaikinio cirko mėgėjai turėjo galimybę vieną po kito išvysti latvių trupės „Faux Pas“ ir lietuvės G. Degutytės kūrinius, kuriuos vienijo naudojamas lankas.

„Naujojo cirko savaitgalis“: ką reiškia kristi be baimės ir suprasti vienam kitą?

Viską pradėjome kaip draugų grupė, kuri turėjo bendrą norą – sukurti pasirodymą. Laikui bėgant tarpusavyje pradėjome dalintis patirtimi vis daugiau, ir tai sukūrė stiprius tarpusavio santykius.

Kristupas Sabolius ir tai, „kas yra nežmogiška vaizduotė“

„Per pastaruosius 50 metų daugėjo tyrimų, kurie susiję ne tik su gyvūnų, bet ir apskritai su nežmogiškų gyvybės formų vaizduote.“

Kultūros naktis’19: Kamilė Karpalovaitė ir pasirodymas apie žmogų

Visos „Kultūros nakties“ metu truksiantis pasirodymas – šokis, siekiantis priversti žmones sustoti, pajusti akimirką, prisijungti. Pokalbis su gatvės šokėja Kamile Karpalovaite.

Naujoji Lietuvos muziejų era?

Pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo įvyko 16-os nacionalinių muziejų vadovų rotacija. Apie valstybinių muziejų ateities perspektyvas kalba naujieji trijų Lietuvos nacionalinių muziejų direktoriai.

Euripides Laskaridis ir būtybės iš asmeninės mitologijos

„Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje buvo galima pamatyti graiko E. Laskaridžio spektaklį „Titanai“. Šiuolaikinio šokio kūrėjo mintys apie ryšius su mitologija, žiūrovų reakcijas ir interpretacijas.

Šokio teatro „Aura“ vadovė B. Letukaitė: XXI a. reikia ieškoti, į ką atsigręžti, o ne užsisklęsti

Susidomėjimas klasikiniu menu auga, nes būtent jis suteikia vilties, noro, motyvacijos gyventi ir kurti. 

„Naujojo Baltijos šokio“ vadovė G. Masteikaitė: šis festivalis naujas visada

Tarptautinė šiuolaikinio šokio šventė su daug nuostabių kūrėjų ir žiūrovų. Taip festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ apibūdina jo vadovė.