Kristina Ižganaitytė

Režisierius A. Jankevičius: man Europoje humanizmu nekvepia

Politinio teatro atstovas A. Jankevičius pristato premjerą apie pabėgėlius ir Lietuvos mokytojus, įkvėptą realių įvykių Olandijos Oranje miestelyje NIGGAZ.

Apie laimingą Kolumbiją, kuri nemoka slėpti melo

„Pagrindinis kelionės tikslas buvo susipažinti su Kolumbija ir nufilmuoti dokumentinį filmą, paremtą žmonių laimės istorijomis. Tačiau ši kelionė padėjo atsakyti klausimą, kas yra laimė“, – sako režisierius R. Beržauskas.

Matas Petkūnas: „Filmas turi būti postūmis keistis“
Kristina Ižganaitytė - Šakių rajono laikraštis „Draugas“

Jaunas kino kūrėjas Matas Petkūnas šiuo metu stato naujausią savo trumpametražį filmą „Žiūrėk“, ir šiuo pavadinimu kviečia pažiūrėti į visus, ypač į tuos, kurie negali nustoti spoksoti į ekraną.

Kaip programuotojas tapo režisieriumi
Kristina Ižganaitytė - Šakių rajono laikraštis „Draugas“

„Teatras mane žavi jau seniai, jame matau plačias galimybes išraiškos formų ir bendravimo požiūriu“, – prisipažįsta jaunas režisierius Adas Burkšaitis, netrukus „Menų spaustuvėje“ pristatysiantis savo debiutinį darbą „Honey, I‘m home!“.

Grupė „Abudu“: svarbu, kad kūryba būtų mūsų pačių

Grupė „Abudu“ laikoma vienu didžiausių 2016 metų lietuviškos muzikos grupių atradimų. Pokalbyje su jos nariais – apie susapnuotas melodijas, ritualus prieš koncertus, džiaugimąsi savo klausytojais ir kitokias dainas.

Keistų vietų romantikė Goda Lukaitė: „Apleistos vietos man – ramybė ir jaukumas“33

Jaunoji tapytoja Goda Lukaitė „Pamėnkalnio“ galerijoje pristato personalinę parodą „Mano vdinis miestas“. „Pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai.“