Kristina Zamarytė - Sakavičienė

Prezidento institucija rinkimų kontekste. Ką svarbu žinoti?

Prezidentas turi dvigubą konstitucinį statusą: jis yra ir vykdomosios valdžios (aukščiausiasis) pareigūnas, ir valstybės vadovas, turintis įgaliojimus ne tik vykdomosios valdžios srityje.

Nuo vaikų saugumo iki sistemos patogumo

Valstybės įsikišimas į šią subtilią sistemą turi būti ypač atsargus. Jei nėra tikrai svarios priežasties, negalima šiurkščiai nutraukti sudėtingo šeimos gydymosi proceso.

Vaikus žalojantis saugumas

Pamatinį vaiko saugumą gali užtikrinti tiktai tėvai. O jei tėvai nepajėgūs (paprastai dėl alkoholizmo ar narkomanijos), jokios tarnybos to nepadarys – atimtas vaikas nesijaus iš esmės saugus.

Smurtas smurtui nelygus

Atrodo, baimė ir neviltis sukaustė Lietuvą, besiruošiančią svarstyti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų projektą.

Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Proporcingumo principo įsisąmoninimo trūksta visoje vaiko teisių apsaugos sistemoje – nuo viršaus iki apačios.

Ar smurto apibrėžimai apsaugos vaikus?45

Derėtų palaukti naujos viso Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcijos, kuri sistemingai ir iš esmės spręstų vaiko teisių apsaugos problemas.

Šaldyti embrionai reikalingi ne apvaisinimui, bet Europos laboratorijoms91

Artėjant Prezidentės vetuoto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo svarstymui Seime, žiniasklaidoje vėl agituojama už tai, kad būtų įteisintas „perteklinių“ embrionų kūrimas ir jų šaldymas.

Interesų kopūstuose nepaslėpsi – dar kartą apie mokinių lytinį ugdymą5

Žiniasklaidoje apstu pasisakymų apie Švietimo ir mokslo ministerijoje rengiamą Lytiškumo ugdymo programą mokiniams. Nuogąstaujama, kad programos projekto nuostatos neatitinka šių dienų realijų, nėra moksliškai pagrįstos.

Norint padėti nevaisingoms poroms, nėra būtinybės šaldyti embrionų4

Laikas – brangus dalykas. Prabėga ir negrįžta. Todėl paprastai siekiame kuo prasmingiau ar bent kuo veiksmingiau jį išnaudoti. Kartais tenka skubėti, o kartais – palaukti tinkamos progos.

Paaiškinimas SAM ministrui, kas trukdo pakeisti lytį8

Tuo metu, kai lyties keitimo operacijų pradininkai šios praktikos atsisako kaip žalingos ir neveiksmingos, Lietuvoje siekiama ją įteisinti.

Partnerystė prieš šeimą (II)12

Kai 2011 m. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad „konstitucinė šeimos samprata negali būti kildinama tik iš santuokos instituto“ ir išaiškino, jog šeima yra grindžiama tam tikrais „ryšiais“, nujautėme, kad šis išaiškinimas turi gilesnę prasmę, nei vien santuokos, kaip šeimą kuriančio juridinio fakto, sumenkinimas.

Beveik toks pat pasaulis6

Jis galėjo būti toks, jei tavo mama arba tėtis būtų sukūrę “lygiai tokią pačią”, bet vienalytę “šeimą”. Juk, moderniai šnekant, - svarbu, kad du suaugę žmonės myli vienas kitą ir tiek, o galimybė gimdyti vaikus šeimos esmės nekeičia.

Partnerystė prieš šeimą (I)20

Gyvenimas prieš prigimtį yra melas giliausia, ontologine prasme – melas pačia savo būtimi. Tai savo būties nukreipimas prieš Būtį ir todėl atsigręžimas į nebūtį