Laura Galdikienė

Regionų ligos rimtėja, ar turime vaistų?6

Lietuvoje daugiau ar mažiau sutariama, kad šalies regionai serga. Visgi daug dažniau nesutariama, kaip šią situaciją keisti. 

Kodėl emigruoja mano vaikų auklė? 19

Neseniai mano vaikų auklė pareiškė, kad ji emigruoja iš Lietuvos. Ne dėl darbo užmokesčio, suskubo raminti ji, o dėl bendro neigiamo psichologinio klimato šalyje ir prastos švietimo kokybės. 

Moterys – potencialios ateities bedarbės?4

Turbūt sunku būtų ginčytis, jog pastarųjų 50 metų technologinė pažanga buvo naudinga moterų emancipacijai.

Protekcionizmo šmėkla vėl laisvėje

1929 metais pasaulyje kilus Didžiajai depresijai, šalys, norėdamos apsaugoti savo gamintojus nuo konkurencijos, ėmėsi protekcionistinių veiksmų. 

Dvi Lietuvos – klestintis Vilnius ir... visa kita? 1

Išsivysčiusiose pasaulio šalyse investicijos ir žmogiškasis kapitalas vis labiau koncentruojasi pažangiuose miestuose, pasižyminčiuose išsilavinusių gyventojų gausa, išvystyta infrastruktūra ir prieiga prie kapitalo.

Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje2

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką.

Ligos diagnozė ‒ populizmas, kaip ją gydyti?

Pasaulį užvaldo liga, kurios pavadinimas populizmas. 

Dalijimosi ekonomika ‒ kam grėsmės, o kam galimybės?

Vienoje pusėje atsiduria žmonės, turintys pinigų, bet stokojantys laiko. Kitoje pusėje – turintys laisvo laiko, tačiau neturintys pakankamai pinigų. 

Britanijos ir ES santuoka – kažko trūksta, bet skyrybos per brangu

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Winstonas Churchillis, vadovavęs šios šalies vyriausybei Antrojo pasaulinio karo bei pokario metais, buvo vienas pirmųjų, raginusių sukurti Jungtines Europos Valstijas.