Laura Pačtauskaitė

Estų režisierius F. Losas: tai pjesė apie tai, kad grįžimas į praeitį veda į pražūtį

Spektaklio „Utopija“ istorija nesusieta su konkrečia šalimi ar istorine epocha. Kiekvienas iš „Utopijos“ veikėjų turi savo skausmą, savo prisiminimų atgarsius.

Režisierė L. Surkova: „Menas – tai visuomet yra bandymas pranašauti“

„Mūsų spektaklis atspindi šiuolaikinį gyvenimą, bet nėra veidrodis. Mes kuriame naują realybę, ne dokumentinę“, – teigia premjeros Rusų dramos teatre režisierė.

Miuziklas „Into the Woods“ ir netikėtas pasakų pasaulis

S. Sondheimo miuziklą Lietuvos rusų dramos teatre režisuoja V. Malinauskas, muzikinis vadovas – J. Batesas, garsus operų ir miuziklų statytojas.

J. Vaitkus apie V. Majakovskį: jis pats pripažino buvęs pervažiuotas laiko

„Majakovskio tema yra velnioniškai aktuali su visomis savo išvaržomis ir netikėtumais, šių laikų politiniais ėjimais, veidmainystėmis“, – teigia J. Vaitkus.

Imersinis teatras suteiks naujų pojūčių „Dėdės Vanios“ žiūrovams

„Norėjome išnaudoti nestandartinę erdvę šiam spektakliui – pasirinkome Markučių dvaro sodybą, kur įsikūręs literatūrinis A. Puškino muziejus“, – apie „Dėdę Vanią“ pasakoja T. Montrimas.

Atskleisti mažo žmogaus ir šuns širdies paslaptį

Lietuvos rusų dramos teatre gimsta maskvietės režisierės spektaklis „Kaštonė“ pagal literatūros klasiko A. Čechovo apsakymą.

Aktorius A. Darela: „Dabartinis dramaturgų pasyvumas man yra mįslė“

Pažintis su Lietuvos rusų dramos teatro aktoriumi A. Darela, neseniai su šeima iš Sibiro platybių persikėlusiu gyventi ir kurti į Vilnių.

Aktorė I. Maškarina: manyje jau gyvena stiprus madam Rubinštein charakteris

„Šis vaidmuo, tikiuosi, man bus naujas kūrybinis laiptelis. Helenos Rubinštein charakteris švyti daugybe psichologinių briaunų ir suteikia aktoriui neribotų kūrybinių galimybių“, – sako I. Maškarina.

Režisierius R. Banionis stato legendinės moters dramą

„Tai pjesė apie tikrai nejuokingą ir vis aktualesnį dalyką – žmogaus vienišumą“, – teatre statomą J. Misto pjesę „Madam Rubinštein“ pristato R. Banionis.

Režisierius A. Jankevičius Rusų dramos teatre repetuoja „Idiotą“

Iš A. Jankevičiaus nelaukiame patogaus teatro, jis yra provokuojantis režisierius ir užduoda klausimus, kurie priverčia pamąstyti ne vieną dieną po spektaklio.

Režisieriaus Agniaus Jankevičiaus variacija „Idioto“ tema

Režisieriaus Agniaus Jankevičiaus minčių variacija jo artėjančio spektaklio „Idiotas“ pagal Fiodoro Dostojevskio kūrybą tema.

Marius Ivaškevičius: ką reiškia būti ištekėjusiai už Levo Tolstojaus

Rugsėjo 15 ir 16 d. režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Rusiškas romanas“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę premjera Lietuvos rusų dramos teatras pradės savo 73-iąjį sezoną. Pokalbis su dramaturgu.

Muziką naujam O. Koršunovo spektakliui kuriantis A. Jasenka: svarbu nenuspėjamumas, kad žioptelėtum

Pokalbyje su kompozitoriumi A. Jasenka – apie darbą su režisieriumi O. Koršunovu, rašytojo L. Tolstojaus pasaulį ir kosminio visatos pasaulio muziką.