Marija Keršanskienė

Kalba mamos. Vaida: cerebrinis paralyžius nėra pabaiga

Vaida Survilė su vyru augina liepą trejų metų gimtadienį švęsiantį Igną. Ką reiškia išgirsti, kad tavo vaikas serga cerebriniu paralyžiumi, ir kokia vaga toliau teka gyvenimas?

Karantinas šeimoje – kaip pasirūpinti savo vidiniu pasauliu?

Audiopokalbis su psichologe, dviejų mergaičių mama, tinklaraščio „Švelni tėvystė“ autore Milda Kukulskiene apie tai, kas padeda pasijusti geriau karantino metu. 

Kalba mamos. Eglė Vaitkevičienė: mane mama vadina 14 vaikų

„Aš jau prieš vestuves vyrui sakiau, kad man tai labai svarbu, ir mes tikrai pasiimsime vaikelį iš vaikų namų.“

Kalba mamos. Viktorija: mano vaikas kitoks, bet jis nuostabus

Nors pradžia buvo nelengva, šiandien Dovydo mama yra užtikrinta sakydama, kad laimė nuo chromosomų skaičiaus nepriklauso. 

Kalba mamos. Rasa: atvirumas su savimi ir kitais išlaisvina

Nelengva motinystės kelionės pradžia Rasai padėjo nusimesti visus perteklinius lūkesčius ir griežtas taisykles. Po dviejų persileidimų sulauktas kūdikis buvo tikras stebuklas.

Kalba mamos. Veronika: tėvystė nuspiria nuo galvos karūną

V. Urbonaitė-Barkauskienė yra trijų vaikų mama, sociologė, tinklaraščio „Pterodaktilis“ ir netrukus pasirodysiančios knygos „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“ autorė.

Kalba mamos. Eglė: gyvenu su vaikais, ne su diagnozėmis

Pokalbis su Egle Laurinaviče, auginančia du berniukus – dešimties Rojų, kuris turi disleksijos sutrikimą, ir šešerių Leoną, kuris yra autistiškas vaikas.

Kalba mamos. Austėja: nėra vieno recepto – turi pajausti, kas tau tinka

Motinystė suteikia progų ir sustiprėti, ir sukniubti, pažinti save naujai, užaugti, išmokti skaudžias pamokas ir džiaugtis gyvenimu, sugebėti leisti jam tekėti sava vaga.

Kalba mamos. Kristina: dukra priminė, ką reiškia mylėti besąlygiškai

Nėštumas buvo per sudėtingas, o laimė gimus vaikui – per didelė, kad rūpėtų po pokyčiai po cezario pjūvio. Viskas natūraliai nukeliavo į antrą planą: ir kūnas, ir randai, ir svoris.

Kalba mamos. V. Povilienė – apie laimę gyventi be kaukių

Pokalbis su su trijų vaikų mama, laisvai samdoma rašytoja Viktorija Poviliene.

Kalba mamos. R. Mačiulytė-Valickienė: motinystėje – visos paletės spalvos

Pokalbis su šia jauna mama man – toks tikras, gyvas motinystės atspindys: su šypsena, atodūsiais, ašaromis ir klausimais, į kuriuos atsakymo kartais nėra.

Kalba mamos. S. Valevičienė: motinystė yra ypatingai moterį keičiantis patyrimas

Pokalbis su keturių vaikų mama, psichologe, dula, knygos „Motinystės kelias“ autore Sigita Valevičiene.

Darkart apie Vilniaus viešąjį transportą

Bet neįgaliesiems, mano nuomone, Vilniuje viešuoju transportu važinėti misija neįmanoma. Galbūt dėl to neįgaliųjų mieste ir nematau? O jūs dažnai matote?

„Will‘n‘Ska“ narys Rafal: skirtingos kalbos netrukdo vienybei1

Su grupės „Will‘n‘Ska“ nariu Rafal Mikelevič kalbamės apie grupės veiklą, kūrybą, vaikystę Buivydžiuose ir Vilnių, po savo stogu talpinančiu tiek daug skirtingų kultūrų.

J. Jurkutė: „Žmonės pasiilgę tikro bendravimo ir kalbėjimo apie tai, kas skauda“ 10

J. Jurkutė pasakoja apie tai, kokie jausmai aplankė po tėčio ir brangaus kolegos savižudybės, apie tai, kas padėjo atsitiesti.

I. Daniūnaitė: „Vaikai nėra linkę meluoti apie seksualinę prievartą“4

Su Paramos vaikams centro psichologe, programos „Vaikystė be smurto“ vadove Ieva Daniūnaite kalbamės apie seksualinį smurtą, su juo susijusius mitus ir pasekmes.

J. Ramonienė: „Šeimoms reikia ne bausmių, o realios pagalbos“11

Apie tai, kodėl šeimoms kelia nerimą siūlytos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos, kalbame su „Šeimos instituto“ vadove Jolanta Ramoniene.

L. Lužytė: net patį didžiausią tylos bokštą gali sugriauti šypsena ar apsikabinimas

Pokalbis su netrukus kino teatrų ekranuose pasirodysiančio filmo „Amžinai kartu“ režisiere L. Lužyte apie žmonių santykius, juos griaunančią tylą ir norą įsprausti kitus į savo gyvenimo rėmus.

Teisės ekspertai: naujos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos išlaiko pagarbą gyvybei7

Šiandien Seime buvo registruotas dar vienas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų projektas, neribojantis sukuriamų embrionų skaičiaus, tačiau draudžiantis jų eksportą, donorystę ir naikinimą.

Prof. Angelija Valančiūtė: kiekvienas gydytojas, atsiimdamas diplomą, prisiekė saugoti gyvybę nuo jos užsimezgimo iki natūralios mirties54

Prof. Angelija Valančiūtė komentuoja tris teiginius, dėl kurių visuomenė ir Seimo nariai yra klaidinami labiausiai.

A. Širinskienė: „Disertacijos tikslas – įrodyti, kad liga nėra Dievo bausmė“91

Kaip teigia A. Širinskienė, rašant disertaciją buvo labai svarbu įrodyti, kad jokios ligos negalime traktuoti kaip Dievo bausmės žmogui, nes žmogus turi prigimtinį orumą ir šventumą.

V. Vobolevičius: TS-LKD vertybinės linijos išgryninimas Lietuvos politiniam gyvenimui suteiktų daugiau aiškumo40

Pokalbis su V. Vobolevičiumi apie galimą valdančiųjų koaliciją, „vertybinį konservatorių salto“, prielaidas TS-LKD skilti bei prognozuojamus galutinius Seimo rinkimų rezultatus.

Judėjimas „Esi vertas daugiau“: Drąsiname jaunimą rinktis atsakingai1

Ką šiandien jaunimas mąsto apie meilę, draugystę ar svajoja apie šeimą? Ar turi su kuo pasikalbėti šiais klausimais? Pokalbis su judėjimo „Esi vertas daugiau“ nariais.

V. Vobolevičius: katalikai pralaimi dėl pasyvumo viešajame gyvenime51

Socialinių mokslų daktaras V. Vobolevičius komentuoja prezidentės veto Pagalbinio apvaisinimo įstatymui ir vangų katalikų dalyvavimą politiniuose šalies procesuose.

13-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis vėl kviečia į susitikimus su tikrove

VDFF kvies ne tik pamatyti naujausius ir geriausius dokumentinius filmus, bet ir į susitikimus su jų kūrėjais, kino teoretikais bei į ekskursiją po buvusius Vilniaus kino teatrus.

A. Jasaitytė-Čeburiak: Svarbiausia suprasti ir pamilti save

Pokalbis su A. Jasaityte-Čeburiak apie (ne)meilę sau, anoreksijos bei kitus valgymo sutrikimus, santykių šeimoje ir mados industrijos įtaką bei patirtį mados pasaulyje.

Europos liaudies partijos lyderis: „Svajoju, kad didžiuotumėtės, jog esate ir lietuviai, ir europiečiai“3

44 metų Manfredas Weberis – jauniausias visų laikų Europos Parlamento frakcijos lyderis. Su juo kalbėjomės apie jaunimo balsą Europoje, saugumo situaciją, šeimos politiką, „Brexit“ ir… svajones.

Nebereikia žaislų, reikia šeimos31

Jeigu svajojame apie „Lietuvą be vaikų namų“, laikas kur kas didesnį dėmesį skirti tam, kad atsirastų kuo daugiau šeimų, norinčių paaukoti ne pinigų, o savo meilę ir rūpestį.

„Black Biceps“: apie muziką, tautų draugystę ir svajonę įkurti jaunimo centrą Nemenčinėje

Geros nuotaikos nestokojantys ir žodžio kišenėje neieškantys „Black Biceps“ grupės nariai pasakoja apie susibūrimą, tautų draugystę ir kuriamas dainas, kuriose tik tikros istorijos.

Paulius Baltokas: Mokslo ir studijų įstatymas atneštų ir teigiamų, ir neigiamų pokyčių1

Su Lietuvos studentų sąjungos pirmininku Pauliumi Baltoku kalbame apie naujosios redakcijos Mokslo ir studijų įstatymą bei studentų laukiančius pokyčius.

Justinas Švėgžda: mums reikia lyderių, nebijančių pokyčių10

Justinas dalijasi mintimis apie tai, kas jį labiausiai mūsų aukštojo mokslo sistemoje liūdina, kodėl suviliojo studijos Danijoje ir apie pasiryžimą grįžti dirbti Lietuvai.

Nuolaidų kortelė daugiavaikėms šeimoms: valstybės išlaidos ar investicija?12

Idėja įdiegti nuolaidų kortelę Lietuvos daugiavaikėms šeimoms nesulaukė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos palaikymo.

Ekspertai atskleidė, kas ir ką melavo apie priimtą Pagalbinio apvaisinimo įstatymą8

Įstatymo šalininkai teigia, kad jis remiasi naujausiais mokslo pasiekimais, užtikrina nevaisingoms poroms galimybę susilaukti vaikų, o taip pat rūpinasi kiekvieno, pagalbinio apvaisinimo būdu pradėto vaiko, interesus.

Vygantas Malinauskas: „Valstybė negali apsaugoti ir ginti šeimos, jei nežino, kas ji yra“13

Birželio 28 dieną Seimas pritarė Konstitucijos pataisai, kuria teigiama, jog šeima kyla ir santuokos arba esant giminystės ryšiams. Kaip tą reikėtų suprasti?

Gabija Lukšaitė: Jaunimo siekis kurti skaidresnę Lietuvą yra gyvas

Pokalbis su „Transparency International“ Lietuvos skyriaus projektų koordinatore Gabija Lukšaite apie „Manoseimas.lt“ idėjos tikslą, jaunimo pilietiškumą ir skaidrios Lietuvos svajonę.

Harvardą baigęs Justinas Jarusevičius: savo žinias ir talentus panaudosiu Lietuvoje8

Su Justinu kalbame apie studijų Vilniaus ir Harvardo universitetų skirtumus, dėstytojus, mokymosi taisykles ir apie tai, kodėl grįžta gyventi ir dirbti į Lietuvą.

Jolanta Ramonienė: „Sekmadienį kviesime liudyti, kad šeima yra gėris“

Apie sekmadienį Vilniuje vyksiančią šeimų šventę kalbamės su viena iš organizatorių – Jolanta Ramoniene.

Mama: kai dukra pasakė, kad veidrodyje mato baisią šlykštynę, supratau, jog turiu kažko imtis23

Mergaitė manė, kad ji kalta dėl to, jog yra rausvaplaukė, ir taškas. Tokius galima stumdyti, galima išmėtyti jų daiktus, galima su jais nedraugauti...

Anželika Teresė: „Gestų kalba man – skani kasdienė duona širdžiai“

Gestų kalbos vertėja Anželika pasakoja ne tik apie gestų kalbą, bet ir apie kurčiųjų bendruomenę, iš kurios, jos nuomone, kiekvienas turime ko pasimokyti.

Artūras Uščinas ir Viktorija Grumblytė: „Žmogus yra nenušlifuotas deimantas“

Su Viktorija ir Artūru kalbamės apie „Eudaimond“ idėją, veiklą ir apie tai, į kokią kelionę kviečia jaunimą.

Gedvilė Diržiūtė: „Viskas įmanoma, jei tik pakankamai to trokšti“

Nuo gimimo lydintis kurtumas Gedvilei nesutrukdė nei pavyzdingai išlaikyti brandos egzaminų, nei studijuoti universitete, nei skinti laurų orientacinėse varžybose.

Pirmasis šių metų „Ateities“ numeris kviečia plaukti prieš srovę

Kiekvienas esame svarbūs ir reikalingi šio pasaulio pasikeitimui – jis privalo tapti užuovėja taikai ir meilei. Ar esi pasiryžęs veikti?

Ugnius Savickas: „Kūrybiškumas – ateities variklis“

Pasaulis greitai keičiasi ir tobulėja, o su naujovėmis ateina ir drąsių, žingeidžių žmonių karta, kuri vis dažniau darys tai, ką nori ir ką geriausiai moka, o ne tai, ką reikia. Pasaulį kurs kūrybingi žmonės.

Valanda per savaitę geram darbui – misija įmanoma? Jaunimas sako: „Taip“!

„Baltai juoda“ – pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija, tyliai ir kukliai gražinanti mūsų Lietuvą. Čia susibūrę žmonės, kurie pasiryžę per savaitę skirti bent vieną valandą geram darbui. Apie organizacijos veiklą, savanorystę ir nuolat gimstančias idėjas pasakoja Elena, Vytautas ir Paulius.

„Vilnelės“ kultūros centras kviečia mergaites, merginas ir moteris pažinti save ir atrasti pašaukimą1

„Vilnelės“ kultūros centro misija – ugdyti merginos ir moters asmenybę remiantis krikščioniškomis vertybėmis ir taip prisidėti prie šeimos ir visuomenės gerovės. Apie centro misiją ir veiklą pasakoja Lina Uturytė ir Kristina Matikonytė.

Jaunimo organizacija "Baltai juoda": mūsų tikslas skirti valandą per savaitę geram darbui

„Baltai juoda“ – pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija, tyliai ir kukliai gražinanti Lietuvą. Čia susibūrę žmonės, kurie pasiryžę per savaitę skirti bent vieną valandą geram darbui.

Lukas Laniauskas: „Jei tik Dievas pakvies, atsiliepk!“

Kviečiame skaityti pokalbį su Amerikos lietuviu Luku Laniausku SJ, birželio 13 dieną tapusiu Jėzaus draugijos kunigu. Kai tokie žmonės tampa kunigais, kas gali drįsti galvoti, jog Bažnyčia yra senamadiška ar nuobodi?!

Ačiū, kad esu9

Tais metais, kai gimiau, Lietuvoje buvo atlikta maždaug apie 25 tūkstančiai abortų. Tiek kūdikių neteko teisės gyventi. Šiandien noriu padėkoti savo mamai, kad leido man ateiti į šį pasaulį. Kad pasirinko gyvybę.

Vaiva Kairaitytė: Kiekvienas išbandymas gali kažko išmokyti1

Prieš pat bandomuosius dvyliktos klasės egzaminus Vaivai buvo diagnozuota Hodžkino limfoma. Ši liga jai padovanojo pačias gražiausias, bet ir sunkiausias akimirkas jos gyvenime.

Pasiryžę tarnauti Lietuvai

Keturi šaunūs jauni vyrai sutiko atsakyti į keletą klausimų apie karinę tarnybą, studijas bei iššūkius Lietuvos karo akademijoje ir apie kiekvieno piliečio konstitucinę pareigą ginti savo tėvynę.