Miglė Munderzbakaitė

Personažų fetišai filme „Zomša“

Prancūzų elektroninės muzikos kūrėjo, režisieriaus Q. Dupieux juodąją komediją „Zomša“ vis dar galima žiūrėti „Kino pavasario“ namų kino platformose.

„Kino pavasaris“: mūsų aplinką reflektuojantys filmai

Hedonistiniai malonumai, socialinės problemos, kriminalinis pasaulis, šeimos dramos, muzika, retoriniai klausimai apie mūsų kūrybingumą – tai tik kelios šių metų „Kino pavasario“ temos.

Praėjusio laiko atminimui

Mūsų pokalbių centre buvo ne dailė, labiau – teatras, Palanga. Gintarė pasakojo apie įdomų, prasmingą, kupiną įvairiausių nutikimų, pokalbių laiką, kai menininkai, tarp jų ir centrine pokalbio figūra tapęs Juozas Miltinis, atvažiuodavo į jos tėvų namą Palangoje.

Atviros Eglės Velaniškytės temos: „Aš ateinu“

Tapytoja Eglė Velaniškytė viena ryškiausių Lietuvos menininkių personalinę parodą, pavadinimu „Aš ateinu“ eksponuoja Jurgio ir Marijos Šlapelių muziejaus erdvėse.

(Per) ilga trumpametražių filmų naktis

Kovo 28 d. „Kino pavasaris“ Kauno žiūrovus pakvietė į 10 valandų trukmės, 41 filmo kino seansą. Žvelgiant į programą – skirtingi režisieriai, įvairiausių tematikų, siužetų filmai iš pradžių žavi, tačiau sėdint kino salėje galiausi suvoki – per daug!

200 minučių keistenybių

Režisierius filme šiek tiek ironizuoja mažų, uždarų, turinčių savas ir tik jiems tinkamas bei suprantamas „taisykles” miestelių gyvenimą. Subtili ironija neretai čia perauga į juodą humorą.