Odeta Bartašiūtė

Socialinis darbas Lietuvoje: kitoks požiūris į žmogų ir jo gyvenimą

Galime atpažinti, kad mūsų visuomenėje vyrauja mąstymas, jog tik vienas žmogus yra atsakingas už viską, kas jam nutinka, o tam tikros gyvenime nutinkančios nesėkmės – tik jo asmeninės problemos.

Mantas Zakarka: „Veikla nevyriausybiniame sektoriuje – galimybė atrasti save“

Su LiJOT prezidentu Mantu Zakarka kalbamės apie nevyriausybines organizacijas, jauną žmogų bei jaunimo politiką Lietuvoje.

Šliaužiančioji okupacija Gruzijoje, arba Kaip Rusija ryja Pietų Osetiją2

Rusija tyliai okupuoja Pietų Osetiją. Liepos mėnesį įvykdyta neteisėta invazija verčia spėlioti, kokių kitų Rusijos veiksmų sulauksime bei kokia ateitis laukia „įšaldyto konflikto“.

Arūnas Sverdiolas: Alfonso Nykos-Niliūno gyvenimo projektas

Poeto Alfonso Nykos-Niliūno gyvenimas bei kūryba unikali. „Jis nepaprastas asmuo, jame slypi kažkokia paslaptis, į kurią maga bent kiek įsiskverbti. Bet tai labai sunku. Nesijaučiu toli pažengęs“, – teigia filosofas Arūnas Sverdiolas. Su juo kalbamės apie išskirtinę A. Nykos-Niliūno asmenybę ir jo gyvenimo projektą.

Lietuvos ir Lenkijos energetinis bendradarbiavimas – neaiškūs ateities scenarijai

Lietuvos ir Lenkijos santykiai neišsemiama tema. Paminėjus šias dvi valstybes, iškyla tautinių mažumų klausimas. Tai viena iš opiausių šių šalių bendradarbiavimo temų, nuo kurios dažniausiai priklauso daugelis tarpvalstybinių santykių aspektų.

G. Šmitienė: „A. Nykos-Niliūno tekstai saugo ir Nemeikščius, ir Utenos miestą, ir kelią tarp jų“1

Alfonsas Nyka-Niliūnas vienas žymiausių lietuvių išeivijos poetų. Liepos 15 dieną rašytojui būtų suėję 96 metai. Šiandien kalbamės su humanitarinių mokslų daktare Giedre Šmitiene apie gimtinės svarbą, pasireiškimą A. Nykos-Niliūno kūryboje bei autentiškumą išlikusį Utenos apylinkėse ir Nemeikščių kaime.

Irakiečių šeimos Lietuvoje: džiaugiamės galėdami gyventi taikiai3

Liepos 3 dieną, penktadienį, Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ iniciatyva iš Irako buvo perkeltos trys krikščionių šeimos. Iš viso 15 žmonių...

Dėstytojas Giedrius Česnakas: „Bendruomenė yra ta stiprybė, kuri teikia gyvybingumo“

Lietuvos mokslų akademija šiemet VDU PMDF Politologijos katedros dėstytojui dr. Giedriui Česnakui įteikė vieną iš 2014 m. vardinių premijų, skirtų jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursų nugalėtojams.

Rusijos kibernetinių atakų grėsmė Lietuvos internetinei žiniasklaidai

Pastaruoju metu esant įtemptai situacijai tarptautinių santykių sferoje, pablogėjusiems tarpvalstybiniams santykiams su Rusija, kyla karo grėsmė. Gyvenant technologijų amžiuje, karas neapsiriboja vien fizine erdve, bet persikelia ir į kibernetines erdves, o internetinės žiniasklaidos priemonės tampa pagrindiniu taikiniu.