Rimvydas Valatka

Kai mokytojas premjerui yra tik statistikos vidurkis

Komentaras apie mokytojų streiką ir vyriausybės reakciją į jį.

Istorijos politika – tarp šalto konsensuso ir svilinančios urapatriotų aistros12

Kaip rasti brandžios istorijos politikos raktą? Tokį, kuris ir apsaugotų visuomenę nuo Kremliaus propagandos ir paliktų atviras duris diskusijai.

Premjero Skvernelio jausmai5

Savaitė prasidėjo ne tik Vyriausybės šimtadieniu, bet ir tai progai skirtu premjero Skvernelio pareiškimu, kad jo Vyriausybė jau netrukus gali tapti mažumos Vyriausybe.

Sovietų imperijos nebėra – metastazės dauginasi11

Kalėdos ir Vilniuje atsivėrusi smegduobė į antrą planą nustūmė ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui svarbią apskritą datą.

Dvi valdančiosios Seimo koalicijos – vienas vadas 14

„Valstiečių“ vadas Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad jis Seime kuria net dvi valdančiąsias koalicijas. Vieną – valdžiai imti, o antrą – „vertybių“.

Kiek dar ilgai iš Vilniaus nebus matyti Varšuvos ir atvirkščiai?3

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda baigė pirmuosius kadencijos metus. Šio fakto Lietuvoje nepastebėjo nei politikai, nei žiniasklaida. 

Ar Europa mes anglų kalbą ir grįš prie lotynų?

Vos prieš šešias dienas Didžioji Britanija nubalsavo išstoti iš Europos Sąjungos. Žiūrim, ką turim? O turim tiek, kad tik spėk skaičiuoti. Svaro sterlingų kursas smuko į tokias žemumas, kurių dauguma anglų, jaunesnių kaip 40 metų, tiesiog neprisimena.

Mūsų laisvės kartuvės4

kaip jau įprasta pas mus, kartu su gražiu bandymu patiems sau priminti, koks svarbus kiekvienam lietuviui yra laisvės klausimas, Neužmirštuolės akciją pasitiko ir amžinai viskuo nepatenkintų, piktų ant viso pasaulio choras.