Rūta Kazlauskaitė

Vilniaus dokumentinių filmų festivaliui įpusėjus

Matant kone nuolat prie bilietų kasos nusidriekusią eilę, lūkuriuojančias grupeles, aptarinėjančias matytą ar planuojamą pamatyti dokumentiką, savaitgalinį „anšlagą“, kyla klausimas: kas tapo šios susidomėjusių sostinės gyventojų bangos priežastimi ?

Istorinio žydų Vilniaus senamiesčio gatvėmis – iš ekskursijos vadovės pasakojimo...

Šurmulingą pirmo rugsėjo sekmadienio popietę pasivaikščioti išsirengė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja Jurgita Verbickienė su grupe smalsių vilniečių, norinčių išgirsti apie gyvenimą Vilniaus žydų kvartale...

Rūta Kazlauskaitė. Lomografika – tarp kasdienybės ir fantastikos

Rugpjūčio 16 – rugsėjo 9 dienomis Vilniuje eksponuojama paroda „Lomografika“, kurioje pristatomi fotografų iš Prancūzijos, Vokietijos, Singapūro, Lietuvos, Latvijos ir Italijos darbai bei apsilankiusiųjų šioje ekspozicijoje interpretacijos.

Natalie Shau ir siurrealistinė jos „stebuklų šalis“

Pastebėjau, kad jei man patinka kokio menininko kūriniai, tuomet geriau nepažinti jo kaip asmenybės. Nes galvoje yra susikuriamas vaizdas, kuris kartais neatitinka realybės. Tad geriau jos visai nežinoti.

Rūta Kazlauskaitė. Draugiška ir visai netolima Japonija festivalyje „nowJapan“

Iš prigimties nepasižyminti ypatingu punktualumu šeštadienį, rugpjūčio 20 dieną, į didžiąją Vilniaus Kongreso rūmų salę tyliai įsmukau jau prasidėjus pranešėjos Tomoko Ogawos paskaitai „Japonijos situacija šiandien“.

Rūta Kazlauskaitė. Saulė, jūra ir „reivas“ festivalyje „Satta Outside“

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 12–15 dienomis, Šventojoje įvyko vienas laukiamiausių ir bene masiškiausių vasaros renginių – elektroninės muzikos festivalis „Satta Outside“.

Rūta Kazlauskaitė. Jūros šventė – tik alaus ir keptos duonos fiesta?1

Kone kiekvienas lietuvis nesudvejojęs atsakytų į klausimą, kam liepos pabaigoje pajūryje taip smarkiai trypčiojami šokiai, kam skiriamos dainos bei už ką keliamos taurės ar bokalai iki pat paryčių.

Portretistas, bijantis savo atspindžio veidrodyje. Interviu su Algimantu Aleksandravičiumi1

Pokalbis su Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografu menininku Algimantu Aleksandravičiumi.