Simona Žemaitytė

VDFF filmas „Herzogas / Gorbačiovas“: apie pastangas ir netyčia suirusią imperiją

Kino meistras W. Herzogas apie M. Gorbačiovą: „Jis yra be galo reikšminga XX a. pabaigos asmenybė. Visame pasaulyje nebėra nė vieno gyvo tokią tarptautinę reikšmę turinčio žmogaus.“

Mylėti nepažinusį meilės

Filmas „Baltoji mama“ Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – apie šeimos dramą, motiniškos meilės kainą ir broliškos meilės paribius.

Žmogus, kamera ir atšiaurusis Everestas

Filmas „4 metai per 10 minučių“, kuris bus parodytas Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – apie kovą ir pergalę, kurios vienintelė liudininkė – mėgėjiška kamera.

Iš Bergmano žaidimų aikštelės

Pokalbis į į Lietuvą atvykstančiu švedų režisieriaus Ingmaro Bergmano bendražygiu – kino kritiku ir kūrėju S. Björkmanu.

Mamutų prisikėlimas ir gyvųjų teismas

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje bus parodytas šveicarų režisieriaus Ch. Frei filmas apie sintetinės biologijos laboratorijas, atšiaurias Naujojo Sibiro salas, žmogiškąsias ambicijas ir jų užribius. Filmą pristato jo režisierius.

Į Kalabriją – su katafalku ir kino kamera

„Mėnesių mėnesius bandėme įvairias kameras, kol galiausiai radome tinkamas. Norėjau, kad kadre matytųsi karstas, bet apie jį vis primirštume“, – kalba Vilniaus dokumentinių filmų festivalio filmo „Kalabrija“ režisierius P. F. Sauter.

Colinas MacCabe – apie Johną Bergerį, Tildą Swinton ir kino ateitį

Pokalbis su britų intelektualu Colinu MacCabe – apie Johną Bergerį, jųdviejų draugystę su Tilda Swinton ir naujausią dokumentinį filmą „Metų laikai Kensi: keturi Johno Bergerio portretai“.