Virginija Januševičienė

Rašytojos Virginijos Rimkaitės laimės kvadratas

„Įdomi, perspektyvi, savita“, – taip jauną rašytoją Virginiją Rimkaitę apibūdina literatūros kritikai.

Panevėžys – skaitančių žmonių miestas

Lietuva kitais metais švęs valstybės atkūrimo šimtmetį, o seniausia Panevėžio kultūros įstaiga – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka šiemet pažymi 95-uosius veiklos metus.

Rašytoja peno kūrybai randa protėvių gyvenimuose

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje jau aštuntą kartą buvo įteikta Kazimiero Barėno literatūrinė premija. 2016-ųjų metų laureate tapo rašytoja, vertėja Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė.

Pro Panevėžį praskrido „Migruojantys paukščiai“

Išnaršyti visą miestą iki atokiausių vietų, pajausti vietos dvasią, bet kartu pažvelgti į viską kitu rakursu, diskutuoti, nebijoti pirminių įspūdžių ir nusistovėjusių stereotipų apversti aukštyn kojom, siūlyti savo idėjas, nors jos visus šokiruotų.

„Černobylio malda“ apie mirtį ir meilę

Giliems apmąstymams nuteikia „Černobylio malda“, apie kurią pati autorė sakė, kad ši knyga ne apie Černobylį, bet apie pasaulį po Černobylio, apie epochą, kuri kada nors taps mitologija.

Migruojantys paukščiai: pilietiškumo pamokos linksmai, arba Kur saldžiausios braškės

Pasaulio lietuvių kūrybinių dirbtuvių „Migruojantys paukščiai“ dalyviai turi skirtingas gyvenimo ir emigracijos patirtis.

Misija: pastebėti kuriantį vaiką

Kuriančiam jaunam žmogui labai svarbu, kad jo kūryba būtų parodyta, išgirsta, įvertinta. Tokią galimybę turi rašantys poeziją, prozą ir ją iliustruojantys panevėžiečiai. Visi, kurie dalyvauja projekte „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“.