Vitalijus Gailius

M. Gustafssono viešnagė Vilniuje: tris dienos nepakartojamų garsų

M. Gustafssono vizitas pripildė Vilnių ir klausytojų ausis pačių keisčiausių garsų, praplėtusių muzikinio suvokimo ribas.

Pro memoria J. Milašiaus parodai „Plastikas Kartonas – Electric & Acoustic“

J. Milašius savo parodoje eksponuodamas krūvą vinilinių plokštelių ir perdaręs plokštelių vokus kviečia apsvarstyti ekologijos ir laiko tema.

Saksofonininkas L. Mockūnas – apie turą Japonijoje, naująjį solo albumą ir ateities planus

Interviu vienas ryškiausių improvizacinės ir džiazo muzikos scenos atstovų Lietuvoje pasakoja apie naujojo albumų užkulisius ir japonus, besidominčius lietuviška muzika.

31-asis „Vilnius Jazz“: nepaliaujami ieškojimai ir malonūs atradimai

V. Gailius apžvelgia 31-ąjį „Vilnius Jazz“. Šiame festivalyje, anot jo, visada atrasi ką nors miela, nauja savo ausims ir širdžiai!

Pianistas ir kompozitorius A. Hawkinsas: kitos meno formos – milžiniškas lobynas vaizduotei

Nepaprastai gabus ir universalus muzikantas A. Hawkinsas po trejų metų pertraukos sugrįžta į festivalio „Vilnius Jazz“ sceną. V. Gailiaus pokalbis su muzikantu.

Džiazo genijaus K. Komedos iš Poznanės gyvenimo istorija atgims „Vilnius Jazz“ scenoje

Krzysztofas Trzcińskis, visiems geriau žinomas kaip Krzysztofas Komeda – viena ryškiausių Lenkijos džiazo asmenybių, džiazo genijus iš Poznanės.

Muzikos akiračiai IV. Muzikos leidybos artelės Lenkijoje

Muzikos apžvalgininkas Vitalijus Gailius – apie siauresniam ratui žinomas, tačiau itin įdomią ir konceptualią muziką siūlančias Lenkijos leidybos kompanijas.

Muzikiniai akiračiai III: eksperimentuojanti Latvija

Muzikos apžvalgininkas tęsia „Muzikinių akiračių“ ciklą. Šįkart – grupės ir atlikėjai iš geografiškai mums artimos, tačiau daugelyje kitų sričių dažnam kur kas mažiau pažįstamos Latvijos.

Olegas Truchanas. Vaikis iš Šiaulių, tapęs Tasmanijos legenda

Tarp gana plačiai žinomų lietuvių keliautojų pavardžių esama kiek primirštų. Vienas tokių – Olegas Truchanas, kurio gyvenimo istorijos pėdsakai ryškūs tolimojoje Tasmanijoje.

Esu laimingas, kad man skauda

Nebėkime nuo skausmo, o stoiškai pripažinkime sau, kad taip, mums skauda. 

Muzikos akiračiai II. Melancholiškoji Estija1

Muzikos apžvalgininkas Vitalijus Gailius siūlo įvairialypę estiškosios muzikinės epopėjos kelionę. Jūsų dėmesiui – aštuonios intriguojančios garsų patirtys.

Trisdešimtasis „Vilnius Jazz“: kuklus savo išore, bet turtingas vidumi

Solidžią sukaktį švenčiantis „Vilnius Jazz“ paruošė ir solidžią programą, kurioje – ne tik vyresniosios kartos džiazo korifėjai, bet ir nauji eksperimentų nesibodintys kolektyvai.

Hanas Benninkas. Talentingasis improvizatorius, galintis groti net sūriais

Hanas Benninkas – itin teatrališkas atlikėjas. Kai jis groja, neįmanoma atplėšti nei ausų, nei akių. Europietiškojo laisvojo džiazo ikona netrukus viešės Lietuvoje ant festivalio „Vilnius Jazz“ scenos.

Muzikos akiračiai: keletas rekomendacijų iš Rusijos

Vitalijaus Gailiaus pasižvalgymas po Rusijos muzikos užkaborius. Muzikos apžvalgininkas pristato kolektyvus, kurie susikūrė po 2000-ųjų ir kurie galėtų sudominti muzikai neabejingą sielą.

Per muziką savasties link: Julius Eastman gyvenimo istorija2

Klausant J. Eastman parašytų kūrinių jauti gandiškojo protesto alsavimą. Protesto, kuriame nėra vietos lex talionis principams, o nirštas, kuris turėtų tūnoti kūrėjo viduje, prasiveržia it grožio šaltinis.

Džiazas socialistinėje Lenkijoje: nuo užmaršties iki tarptautinio pripažinimo3

Mūsų kaimynų lenkų džiazas išties spalvingas, įdomus ir susilaukęs pripažinimo visame pasaulyje reiškinys. Rytinėje Europos dalyje tai viena stipriausių šio žanrų scenų. 

Ganelino, Tarasovo, Čekasino koncertas: apmąstymai apie trio fenomeną ir džiazą Lietuvoje

Muzika – įspūdingo talpumo sąvoka. Joje telpa nežemiški Australijos aborigenų didžeridū garsų pasažai, nostalgiški Šopeno noktiurnai, beprotiškai stūgaujantis Peterio Brötzmanno saksofonas ar tiesiog pro langines švilpaujantis vėjas.