Vitalijus Portnikovas

Cirkas ar kapinės – Ukraina po antrojo rinkimų turo

Ukrainoje – kaip ir visose jaunos demokratijos šalyse – yra du galingi instrumentai, reguliuojantys valstybės egzistavimą ir nacionalinių interesų gynimą. Tai rinkimai ir sukilimai.

„Taikdario“ Putino šou

Vladimiras Putinas vėl surengė įprastinį šou, pagal nesusipratimą pavadintą baigiamąja spaudos konferencija. Neabejoju, kad šiais metais bus Putino – „taikdario“, o ne Putino – „kariautojo“ šou.

Obama nesuprato Putino. Ar supras Trumpas?3

Vieną iš populiariausių naujausioje Amerikos istorijoje prezidentų, paliekančių Baltuosius rūmus, turinčiu didžiausius liaudies simpatijų reitingus, Maskva vaizduoja kaip nevykėlį, „imperialistą“, Rusijos priešą, žmogų, kuris išdrįso pasipriešinti pačiai istorijai.

Rusas pagal įstatymą. Ar įmanoma sukurti naciją?5

Rusijos prezidentas Putinas nori parengti įstatymą dėl Rusijos nacijos vienybės. Ir čia klausimas iškyla net ne dėl paties sumanymo anekdotiškumo, o dėl to, kad net sovietinė patirtis neišmokė jo to, jog nacijos nesukuriamos politiniais potvarkiais. 

Trečiasis Maidanas

„Prasideda trečiasis Maidanas“ – kiekvieną kartą, kai Kijeve vyksta kas nors tragiško, kai mes tampame protestuotojų susidūrimo su teisėsaugininkais liudytojais, aš girdžiu šią frazę. Deja, sakantieji šią frazę visiškai nesupranta, kas tas Maidanas.

Įvykiai Armėnijoje. Ko bijo Kremlius1

Armėnų protestas buvo itin netikėtas ne tik Jerevano valdžiai, bet ir Rusijos žurnalistams. Šiandien kolegos išsiskyrė į dvi stovyklas. Pirmieji, dirbantys informacinio karo su Ukraina fronte, armėnų protestą lygina su Maidanu ir net vienoje iš nuotraukų „pataisė“ Armėnijos vėliavą, perdažę Ukrainos vėliavos spalvomis. 

Katynės tragedija ir dabarties Rusija

Rusijoje nemėgsta prisiminti apie 1939–1941  metų periodą. Čia nenorima kalbėti apie Stalino laikų represijas, karą su Suomija, Lenkijos sunaikinimą, Baltijos valstybių okupaciją, Beje, pastaroji turėjo daug bendro su operacija – Krymas mūsų.

Pavasarinės putiniško skurdo kregždės2
Vitalijus Portnikovas - Tiesos.lt

Apie Sąjunginės Rusijos ir Baltarusijos valstybės Aukščiausiosios tarybos posėdį buvo pamiršta jau kitą dieną, tarsi ir nebuvo jokio Vladimiro Putino ir Aleksandro Lukašenkos susitikimo.

Žiurkėgaudžio amžius1
Vitalijus Portnikovas - Tiesos.lt

21-asis amžius – tai „žiurkėgaudžio amžius“. Tai – nugalėto globalaus blogio amžius, tai epocha, kuomet žiurkės apsimeta vilkais, tačiau tuo niekas netiki.

Niekas nenorėjo mirti4

Bet kartojant buvusią istoriją yra vienas nedidelis apsirikimas. Armėnams iš tikrųjų buvo reikalingas Arcachas. O azerbaidžaniečiams iš tikrųjų buvo reikalingas Karabachas.

Pasaulių ribos
Vitalijus Portnikovas - Tiesos.lt

Debalceve jau niekada negims berniukas, vėliau parašysiantis eilėraštį „Mylėti Rusiją“ – net jeigu šis miestas prie geležinkelio bus sulygintas su žeme ir prijungtas prie pasaulio, kuris šiandien kur kas stipresnis, negu ukrainiečių.