Vytautas Keršanskas

Skaldanti, o ne telkianti naujoji Gruzijos Konstitucija

Praėjusią savaitę paskutiniame trečiajame skaityme Gruzijos parlamentas, o tiksliau – absoliučią balsų daugumą turintys valdantieji – priėmė naują šalies Konstituciją. 

Veržiami Kremliaus pančiai interneto laisvei 1

Daugiausiai girdime, kad prieigą prie pasaulinio tinklo riboja Kinija, Artimųjų Rytų valstybės, vis dažniau – Turkija. Tačiau griežtesnius ribojimus įtvirtina ir autoritarinis Rusijos režimas.

Moldova – pirmūnė, riedanti nuo „europinių“ bėgių12

Moldova, ilgai tituluota Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos pirmūne, jau po poros metų gali iš esmės pakeisti savo geopolitinį pasirinkimą judėti Europos integracijos keliu. 

Sovietinė nostalgija ar V. Putino Rusijos ideologijos ramstis?

Praėjusią savaitę Rusijos centrinis bankas į apyvartą išleido progines monetas, kuriose vaizduojami, kaip teigiama, sovietų armijos nuo nacistinės Vokietijos išvaduotų Vidurio ir Rytų Europos sostinių fragmentai.

Iššūkiai gyvybei „mirties kultūros“ persmelktoje visuomenėje
Vytautas Keršanskas - Apžvalga

„Tie, kurie negina gyvybės, yra įstrigę praeityje“, – teigia vienas ryškiausių Ispanijos konservatorių politikų Alberto Ruizas Gallardonas.

ES vizijos: ar galima pasirinkti Tą vienintelę?1

Teiginys, jog Lietuva nuo 2004-ųjų tapusi Europos Sąjungos ir, dar svarbiau, NATO nare, gyvena saugiausiu, kokybiškai kitokiu laikotarpiu, nekelia abejonės. 

Rytų kaimynystė: klausimų gerokai daugiau nei atsakymų

ES Kaimynystės politika (o vėliau – ir vien tik rytiniam regionui skirta Rytų partnerystė) buvo sukurta Bendrijai išgyvenant euforijos laikotarpį. 

JAV vaidmuo pasaulyje B. Obamos akimis

Kartu gausėja ir kritikų, teigiančių, kad septyneri B. Obamos prezidentavimo metai buvo „blogiausia, kas galėjo nutikti pasauliui“, stovykla.

Ko pasiekėme Lietuvos užsienio politikoje per 25-metį?

Lietuvos užsienio politika prasidėjo „geopolitiniu stebuklu“, o šiandien, bent jau iki nepaskelbto Rusijos karo Ukrainoje pradžios, gyvenome saugiausio laikotarpio metu per visą suverenios Lietuvos istoriją.

Autoriteto svarba ir dilemos šiandieniams konservatoriams
Vytautas Keršanskas - Post scriptum

Hierarchija ir autoritetas yra konservatoriškos visuomenės viziją apibūdinantys principai. Natūrali visuomenės prigimtis suponuoja tai, kad tarp skirtingų žmonių bei jų grupių egzistuoja socialinis susiskirstymas.

In memoriam. Algirdas Patackas – tikras Dievo ir Tėvynės karys1

Lietuva neteko tikro savo kario. Jai iki paskutinio atodūsio dirbusio ir savo gyvenimą paaukojusio Algirdo Vaclovo Patacko. Taip vienas po kito išeina jie – tikri Dievo ir Tėvynės kariai, palikę milžinišką ir nebeištrinamą įspaudą ne tik istorijoje, bet ir daugelio iš mūsų gyvenime.

Ar Lietuvai naudinga ES energetinė sąjunga?

Be abejo, išlieka daug iššūkių: ne visos narės pritaria energetinės sąjungos kūrimui, nes tai, jų teigimu, prieštarauja jų „nacionaliniam interesui ir suverenumui“. Infrastruktūrinių projektų įgyvendinimas reikalauja lėšų, kurių šiuo metu ES neturi pakankamai.

Patyčių kultūra: trumpa pamoka sau ir kitiems 1

Nugalėtojo pozicija, pasiekta agresija ir dominavimu, dažnai leidžia užsimiršti, kad egzistuoja tas registras, kuris vertina visų mūsų veiksmus. Tai užmiršus, visai nesunku tapti grobuonimi, kuriam nebaisu užpulti ir daug už save didesnį.

Dėl Vilniaus nenurimkime!

Vilnius istoriškai – svarbiausias Lietuvos centras, jos šerdis. Net tada, kai jame gyveno vos keli procentai lietuvių, didingi Vilnius mūrai žymėjo apie tūkstantmetę Lietuvos istoriją.