Živilė Gudauskienė

L. Švirinas: dirbti su talentingais sutinka kiekvienas, panorau save patikrinti dirbdamas su tais, kuriems sekas sunkiau

Linas Švirinas – klaipėdietis, kuriantis muzikos oazę uostamiestyje. Muzikuojantis ir mokantis muzikuoti jaunąją kartą, studijos „Grock“ vadovas ir naujų iššūkių mėgėjas. 

Spec. pedagogė: „Autizmas – tarsi nežinomybė, o žmonės nežinomybės bijo“

Tad apie tai, kaip mokosi autistiški vaikai ir kaip dirba specialieji pedagogai, kalbamės su klaipėdiete spec. pedagoge-logopede Laima Naraškevičiene. 

D. Pūras: Visuomenę nuo netolerancijos galima pagydyti tik integruojant neįgaliuosius1

Mūsų šalyje gyvena ne viena šeima, kuri susiduria su autizmo sutrikimu. Šeimos dalijosi, jog gyvenimas, išgirdus autizmo diagnozę, pasikeičia. Reikia įdėti nemažai pastangų, kad pavyktų vaikui padėti integruotis į šį pasaulį.

Autisto sūnaus mama: „Užtenka vieno vizito į kiemo žaidimų aikštelę, vieno „durniau, eik iš čia“, ir viską pradedi iš naujo“2

Visai neseniai rašiau apie Gytį ir Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno rožes. Žadėjau tęsti šią temą ir papasakoti dar daugiau. Šį kartą – mamos ir sūnaus istorija. Kodėl? Todėl, kad šeima susiduria su šiuo sutrikimu tiesiogiai.

Gytis ir Šv. Pranciškaus vienuolyno rožės3

Kai pamatai vaiką, intuityviai nori jam nusišypsoti. Ir lauki atsako. Tačiau jis nebūtinai tau nusišypso. Gali kalbinti, tačiau jis gali net nemirktelėti.

Vysk. Kęstutis Kėvalas: „Visus yra ištikusi įsimylėjėlio dalia“70

Bet ar tikrai Šv. Valentino diena džiugi tik įsimylėjėlių poroms? Ar švęsti galima tik būnant poroje? Apie tai, kam skirta ši diena ir kaip ją gali švęsti ne tik poros, kalbamės su Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru Kęstučiu Kėvalu.

Pranciškoniškasis jaunimas ugdėsi Panevėžyje1

Vasario 19–20 dienomis Panevėžyje vyko Nacionalinis Jaupra ugdymo seminaras apie užtarimo maldą bendruomenių gyvenime.

Klaipėdiečiai vėl kviečiami bėgti už viltį2

Vasario 4-ąją, Pasaulinės kovos su vėžiu dieną, pristatytos devintojo „Vilties bėgimo“ naujovės, suvalgytas simbolinis šimtadienio tortas.

Žvilgsnis į jaunimo Žiemos akademiją Kretingoje

O štai XXI amžiuje vis daugiau ir daugiau žmonių patys renkasi būti žuvelėmis tinkluose. Tuose, kuriuose galima „taginti“, „laikinti“, „instagraminti“... Visas privilegijas sunku net išvardinti. Tačiau yra metuose dienų, kada jaunimas palieka tinklus ir iškeliauja.

Regos negalia neuždarė durų svajonėms

Vaida nuo pat gimimo nematė saulės šviesos, nežino, kaip atrodo blakstienos, kurias labai mėgsta prisiauginti. Ir nors ją supančių spalvų Vaida nemato, jos kasdienybė – įvairiaspalvė.