2014 m. liepos 23 d., trečiadienis

GAMTA IR SVEIKATA » PSICHOLOGIJA

Mamų ir dukrų santykių labirintai 2014-07-23
Moterys

Motinos ir dukters santykiai yra unikalūs. Juose pakanka vietos kaltei ir atleidimui, prisirišimui ir maištui, neišvengiamam panašumui ir nuožmiam jo neigimui. Tačiau tai vieninteliai santykiai, kai du žmonės taip artimai vienas kitą pažįsta...

Nieko nedaryk, tiesiog sėdėk! 2014-07-22
Psichoterapija ir vienatvė

„Visos žmonijos problemos kyla dėl to, kad žmogus nesugeba tyliai vienas pasėdėti kambaryje“, – rašė prancūzų filosofas Blaise’as Pascalis. 

Genovaitė Petronienė. Apie pyktį ir teisybės paieškas (3) 2014-07-22
Genovaitė Bončkutė Petronienė

Įdomu tai, kad šie žmonės nebūtų laimingi net ir tuo atveju, jei pasaulis taptų toks, kokį jie įsivaizduoja – jie yra įpratę kovoti, kovojimas jiems įdomus, prasmingas, ir jie ras naujų problemų, kur pasaulį galima būtų patobulinti dar.

Liepa Teresė Raškevičienė. Apie meilės kišenes 2014-07-21
šeima

Prisiekiame mylėti ir turte, ir skurde, kol mirtis mus išskirs, bet finansinių šešėlių ir pragiedrulių fone vienos poros suglaudžia pečius, o kitos – atsuka nugaras. Kodėl? Šįkart straipsnyje apie pinigus – ne visai apie juos.

Gintautas Vaitoška. Berniukams moterų paplūdimyje ne vieta (2) 2014-07-21
vaikai

Jei tėvai yra tokie įsitikinę savo teisumu ir „natūralumu“, kad net neabejoja vaikščiojimo nuogiems nauda ir privalumais, galbūt tai galima perteikti ir vaikams. Visgi dažniausiai drovos jausmas yra slopinamas dėl ideologijos.

Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Paauglystė – puikus laikas atrasti save (1) 2014-07-18
JUozapa SF Mieliauskaitė

Bėda ta, kad nėra paprasta jaunam žmogui parodyti Dievą tokį, kuriuo jis galėtų pasitikėti, priimti kaip savą. 

Jurga Dapkevičienė. Princo belaukiant, princesės beieškant... 2014-07-17
svajonė

Šį straipsnį rašiau galvodama apie tuos, kurie kantriai ar mažiau kantriai ilgisi, laukia ar ieško žmogaus, su kuriuo užmigtų ir pabustų, dalintųsi buitimi ir būtimi.

Vytis Valantinas. Ar vaikai „ramiai žaidžia“, kol tėvai barasi? 2014-07-16
konfliktas

Tėvai susipyko, tėvai pykstasi labai dažnai, tėvai nebesišneka. Kiekvienam mažam vaikui tokia situacija yra nelaimė, nes jie trokšta gerai sutarti su tėvais, matyti juos mylint ir jį, ir vienas kitą. 

Greta Lietuvninkaitė. Mažiau yra daugiau 2014-07-14
balansas

Posakis „mažiau yra daugiau“ skamba išties teisingai. Tačiau ar taikome jį kasdienybėje? Ar tik ne jūs iki vėlumos ruošiate darbo ataskaitas, vis ieškodami pasislėpusių klaidų?..

Jurga Lūžaitė. Skirtumai 2014-07-11
langai

Kasdien atvira širdimi patirdami, kokie esame skirtingi, bandydami priimti ir suprasti kito individualumą, mokomės būti kartu ir gauname neįkainojamą dovaną – įvairų ir nenuobodų pasaulį šeimoje. 

Unė Kaunaitė. Įžymybių kultas: kai visuomenė normalizuoja psichinius sutrikimus (16) 2014-07-10
Unė Kaunaitė

Tad kitą kartą perskaitę apie lietuvišką žvaigždę užsipuolusius internautus, pabandykit pajusti jai empatiją, o ne panieką. Taip bent trumpai būsime patys savimi, o ne dar vienu atspindžiu.

Andrejus Lorgusas. Kodėl Bažnyčioje daug sergančiųjų ir ar galima jiems padėti? 2014-07-07
bažnyčia

Bet vis dėlto – kodėl Bažnyčioje tiek daug ligonių? Vienas iš atsakymų – sergantieji nori pagyti. Jie tikisi, kad Bažnyčia padės įveikti ligą, kaip ir giminaičiai, kurie juos atveda prie ikonų, į Mišias, tikėdamiesi ne dvasinės pagalbos, o fizinio išgijimo.

Aleksandras Tkačenka. Nėra gyvenime laimės? (13) 2014-07-07
Apšviestas langas

Susidaro paradoksali situacija: juk visi, absoliučiai visi žmonės siekia laimės, visi ją laiko svarbiausiu tikslu ir savo gyvenimo prasme, stengiasi iš visų jėgų, kartais rizikuoja, aukojasi tik dėl to, kad taptų laimingi. O rezultatas – nusivylimas…

Jurga Dapkevičienė. Reklamos manipuliacijos arba svajonių išpardavimas 2014-07-04
išpardavimas

Visi žino – reklama meluoja. Kai kurios jos manipuliacijos įkyrios ir lengvai pastebimos. Tačiau joje naudojami ir ne tokie akivaizdūs poveikio būdai. Kokia ta nematoma įtaka? Kaip ji kuriama ir koks jos poveikio pagrindas?

Pasirodė liepos „Aš ir psichologija“ 2014-07-03
 „Aš ir psichologija“, 2014 liepa

Pasirodė liepos „Aš ir psichologija“. Kviečiame susipažinti: vyr. redaktorės palydėjimas ir turinys.

Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė. Laikas svajoti ir fantazuoti (1) 2014-07-03
Vasara

Mes svajojame ir fantazuojame dažniau nei įsivaizduojame tai darą. Neurofiziologų teigimu, nuo 15 iki 50 procentų būdravimo laiko praleidžiame „skraidydami padebesiais“.

Kodėl barame vaikus? (5) 2014-06-30
vaikystė

Jei susikrimtusių tėvų, kurie ką tik išbarė savo vaiką, paklaustumėte, ko jie tikėjosi tuo pasiekti, greičiausiai išgirstumėte, kad vaikus reikia auklėti ir nubrėžti ribas. Bet ar padeda barimas auklėti vaikus?

Atleidimas, arba Kaip išvengti nuoskaudų 2014-06-27
atleidimas

Daugelis žmonių tikrai yra turėję rakštį. Ir jei laiku neištrauksi, tai prasidės uždegimas. Panašiai ir su atleidimu. Jis veikia panašiai. Mūsų emocinė trauma – tai signalas, pranešantis, kad reikia „traukti rakštį“.

Psichologė E. Dereškevičiūtė: su savimi turime elgtis taip, kaip elgiamės su geriausiais draugais 2014-06-25
poilsis parke

„Patarimas – elgtis su savimi taip, kaip elgtumeisi su geriausiu savo draugu. Jei žiūri į save kaip į geriausią savo draugą, pradedi domėtis, kas tinka, kas ne, globoti, rūpintis, atrandi laimės, džiaugsmo, pasitenkinimo jausmus ir vidinę darną“

Sonata Aleksandravičienė. Tėčio įtaka mažam vaikui (II) 2014-06-24
tėvystė

Tęsiame S. Aleksandravičienės pamąstymus tėvystės tema. Antrojoje dalyje svarstoma apie mamos ir tėvo vaidmenų skirtumus, ypatumus, poreikį.

Kai nepavyksta susikalbėti su tėvais... (1) 2014-06-23
paauglys

Paaugliai, nesiskundžiantys santykiais su tėvais, dažniausiai su jais daug bendrauja ir kalba apie savo kasdienybę. Tik tuomet tėvai yra pajėgūs suprasti, kaip ir kuo jų sūnus ar dukra gyvena.

Vasaros „Tapati“ jau džiugina skaitytojus 2014-06-18
žurnalas „Tapati“

Vasarą TAPATI pasitinka kalbėdama apie vidinę piligrimystę. Juk  jums būna akimirkų, kai pajuntate, kad trūksta vidinių resursų ir Dievo nebesigirdi, nes pervargote, užsiblokavote ir tik sukatės savo kasdienybėje?

Sonata Aleksandravičienė. Tėvo įtaka mažam vaikui 2014-06-17
tėvas

Kartą teko matyti šmaikštų užrašą: „Tėvu tapti lengva, bet būti sunku“. Ar tikrai būti tėčiu sunku? Kokia tėčio įtaka mažam vaikeliui, kuris kūdikystės, ankstyvosios vaikystės periodu labiau priklauso nuo mamos? 

Kodėl mes slapta puikuojamės savo užimtumu? (4) 2014-06-17
burbule

Mes turime problemą ir keisčiausia tai, jog ne tik apie ją žinome, bet ir ja puikuojamės.

Vilma Varkulevičienė. Apie lietuvišką moteriškumo mokyklą 2014-06-17
Moteris gamykloje

Lietuva tebėra emigracijos valstybė. Pagal 2011 m. surašymo duomenis, per 22 nepriklausomybės metus, iš šalies išvyko apie 769 tūkstančiai asmenų, arba apie penktadalis Lietuvos gyventojų .

Psichologas: rašymas gydo 2014-06-15
rašymas

Rašymas turi gydomąją galią, padeda spręsti įvairias problemas ir yra kaip smegenų mankšta, todėl galima rašyti bet ką, sako psichologas psichoterapeutas Julius Kvedarauskas.

Jurga Lūžaitė. Svajonės ne tik vaikams 2014-06-13
svajonė

Ne vieni tėvai turbūt bent kartkartėmis susimąsto, ar svajoti kartu su vaiku, ar nerealiais atvejais „nutupdyti ant žemės“, kada tai tėra tik tuščios iliuzijos ir skraidymas padebesiais, kaip mokyti vaiką siekti tikros svajonės, o ne vien laukti?

Jurga Dapkevičienė. Santuokinio gyvenimo pasaka (2) 2014-06-12
meilė

Ar šiuolaikinė santuoka galėtų būti harmonijos, santarvės, pilnatvės ir ramybės simboliu? Ką galime padaryti, norėdami pasiekti šį idealą? svarsto psichologė-psichoterapeutė Jurga Dapkevičienė.

 

Gintautas Vaitoška. Dar apie berniuko kentėjimą (1) 2014-06-09
vaikas

Praeitame skyriuje aprašę svarbiausius ir dažniausiai pasitaikančius homoseksualaus potraukio kryptimi besivystančio berniuko išgyvenimus, pažvelkime į juos dar atidžiau.

Psichologija: kodėl mes kaltiname aukas? (4) 2014-06-09
Smurtas

Aukos kaltinimas nėra susijęs vien su bandymu išvengti kaltės, tai – taip pat būdas pabėgti nuo savo paties pažeidžiamumo. Nuo tikėjimo praradimo, kad pasaulis tai – saugi ir morali vieta, kur geriems žmonėms nutinka gera, o blogiems – bloga.

Vytis Valantinas. Kada pareis tėtis? (1) 2014-06-06
Tėvystė

Vyrų, norinčių išeiti tėvystės atostogų, šalyje daugėja. Vis daugiau vyrų ateina į tėvams skirtus seminarus ir mokymus. Skeptikai abejoja: vyrų buvimo priežastys su vaikais – „pašalpinės“, finansinės, ekonominės. O gal mėginkime iš šių faktų „išpešti“ kitą istoriją?

Pasirodė birželio „Aš ir psichologija“ 2014-06-05
„Aš ir psichologija“, 2014 birželis

Vasariškas „Aš ir psichologija“ numeris. Kviečiame pasižvalgyti po temas.

Zita Vasiliauskaitė. Žodis žudo, žodis gydo 2014-06-04
žodžiai

Žodis kritika dažniausiai siejasi su nesėkme, vidine įtampa, pykčiu, kartėliu, nuoskauda, priešiškumu... Ir ne be pagrindo. Dauguma turime tokios mums išsakytos kritikos patirties; mūsų gyvenime jos neproporcingai daug. 

Vaikams internetas sukelia tokią pat priklausomybę kaip alkoholis ir narkotikai 2014-06-04
kompiuteris

Praėjusiais metais į pagalbos tarnybą „Vaikų linija“ dėl šios problemos telefonu ir elektroniniais laiškais kreipėsi keturis kartus daugiau vaikų ir paauglių nei 2012 metais.

Per metus priklausomų nuo interneto paauglių padaugėjo keturis kartus 2014-06-03
socialiniai tinklai

Tyrimai rodo, kad vaikai ir paaugliai, turintys priklausomybę nuo interneto, dažniau patiria mokymosi sunkumų, suprastėja jų darbinė veikla, vargina miego, mitybos sutrikimai, galvos ar nugaros skausmai.

Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė. Gyvenimo žaidimai 2014-05-30
žaidimas

Kokie būna vaikų žaidimai, aišku visiems. O suaugusiųjų? Juk žaismė, žaidimas pasireiškia (arba gali pasireikšti) daugelyje gyvenimo sferų. Taigi, apie žaismingą žvilgsnį į gyvenimą psichologės Egidijos Šeputytės-Vaitulevičienės straipsnyje.

Gordon Neufeld. Vaikams tėvų reikia labiau nei bendraamžių 2014-05-30
vaikystė

Kai man sakoma, kad vaikas pabėgo iš namų, atsakau: vaikai nebėga iš namų. Vaikai bėga namo. Mes esame sukurti būti prisirišę. Pasakykite, prie ko prisirišęs jūsų vaikas, tada pasakysiu, kur jis pabėgo. Taigi vaikams reikia jaustis namuose su mumis.

Marija Vitkutė. Senstantys tėvai – kaip su tuo susitaikyti (3) 2014-05-30
Vienatvė

Tėvų senatvė ir ligos – skausminga ir vengiama tema, nes su tėvais siejame gyvenimą, gyvybę. „Mes stengiamės negalvoti apie savo senstančius ir numirsiančius tėvus.

Ar tikrai esame geri tėvai? Atsakymas – knygoje „Dėmesio: paauglystė. Tėvų knyga“ 2014-05-28
 Dėmesio: paauglystė. Tėvų knyga

Nors visi mes esame išgyvenę paauglystę, sutrinkame, kai paaugliais tampa mūsų vaikai. Imame blaškytis kaip automobilio vairuotojas, kelyje susidūręs su netikėta kliūtimi...

Vaikų ir suaugusiųjų savivertė. Ko moko nesėkmės? (1) 2014-05-28
gėlės

Sėkmingi žmonės viską stengiasi atlikti puikiai, todėl jie dar vadinami perfekcionistais. Bet paprastai tokių žmonių savivertė žema. Kodėl taip įvyksta? Ar visomis pastangomis vengti klaidų ir nesėkmių – geriausiai kelias į sėkmę?

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »

REKOMENDUOJAME

Rūta Barkauskaitė

Kai matome mieste einančią merginą plika galva, greičiausiai pagalvojame, kad ji arba maištaujanti pankė, arba onkologinė ligonė. Tačiau būna ir kitaip. Alopecija – tai lyg iš niekur atsirandanti liga, kurios vienintelis simptomas – plaukų netekimas.

Patrick Moore

Bėgant metams Greenpeace nuėjo iki to, kad pradėjo laikyti žmones Žemės priešais. Tai visiškai kitoks požiūris, kuriam aš nepritariu. Žmonės yra Žemės dalis.

langai

Kasdien atvira širdimi patirdami, kokie esame skirtingi, bandydami priimti ir suprasti kito individualumą, mokomės būti kartu ir gauname neįkainojamą dovaną – įvairų ir nenuobodų pasaulį šeimoje. 

Semiotikas Stocingeris

Skaitmeninė atskirtis, skaitmeninė ir laikraštinė žiniasklaida, humanitarų indėlis į technologijas ir kultūriniai skirtumai – pokalbis su Paryžiuje gyvenančiu austru semiotikos profesoriumi paliečia daugelį šiuolaikinio gyvenimo aspektų.

Skraidantis kilimas

Esame užaugę su knygų adaptacijomis, tik galbūt to nežinome, sako vaikų literatūros specialistė, kritikė Danguolė Šakavičiūtė. Anot jos, Homerą ir apskritai mitologiją pažįstame tik iš adaptacijų, o vaikams pritaikytose „Guliverio kelionėse“ praleista visa politika.

PARTNERIAI

BEF

Judėjimas „Už gamtą“

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Lututė

Bird pix

Žurnalas „Miškai“

VGTU žurnalas „Sapere Aude“

EkoDiena

Ekoidejos.lt

Quo Vadis LT- Kelionių ir renginių organizatorius

NUORODOS