2014 m. balandžio 19 d., šeštadienis

GAMTA IR SVEIKATA » PSICHOLOGIJA

Kodėl pykstasi broliai ir seserys? 2014-04-19
vaikai

Atlikti gausūs tyrimai parodė, kad 3–7 metų broliai ir seserys stipriau ar mažiau pykstasi vidutiniškai 3,5 karto per valandą. Taigi, vidutiniškai po 10 minučių kiekvieną valandą. Ir tik 1 iš 8 konfliktų baigiasi kompromisu arba susitarimu...

Greta Lietuvninkaitė. Skambus „taip“ žodžiui „ne“ 2014-04-18
taip ir ne

Trumpučiai žodžiai „taip“ ir „ne“ augant tampa vis galingesni. Šiandien dažnam mūsų drąsa, iššūkiai, laisvė bei atvirumas gyvenimo patirčiai asocijuojasi su žodeliu „taip“. O koks yra „ne“? 

Pasenusių prietaisų kaupimas perspėja apie galimą psichologinį sutrikimą 2014-04-17
perdirbimas

Tūkstantis specialių konteinerių, įrengtų 10-tyje Lietuvos regionų, pasiekiami didžiausio žmonių srauto sulaukiančiose vietose: mokyklose, savivaldybėse, seniūnijose, bibliotekose, verslo centruose ir kitose viešose įstaigose.

Viktor E. Frankl. Kančios prasmė 2014-04-15
Viktor Frankl

Priėmus iššūkį narsiai kentėti, gyvenimas turi prasmę iki pat paskutinės akimirkos.

Jurga Lūžaitė. Apie rutiną (2) 2014-04-09
rutina

Kiek svarbu kasdienybės rutinoje nepanikuoti ir išbūti nuobodžias akimirkas? Kiek viskas gali keistis, kai į priprastus artimuosius pažvelgi tarsi iš naujo? Taigi, šiek tiek pasvarstymų apie rutiną.

Aurelija Umbrasienė. Ką daryti, kai paaugliai „slysta iš rankų“ 2014-04-07
paauglystė

Neseniai viename straipsnyje perskaičiau moters, kuri netikėtai susipažino su tikruoju savo penkiolikmetės dukros gyvenimu, liudijimą. Pamąstymus šia tema norėčiau išguldyti be didesnių išvedžiojimų. 

Psichoterapeutė Ieva Bieliauskienė: Pažinti antrąją pusę (2) 2014-04-03
santykiai

Psichoterapeutė Ieva Bieliauskienė sako, kad paprastai moterys labiau nei vyrai linkusios aiškintis iškilusių problemų priežastis. Ar konsultacijos gali padėti?

Pasirodė naujas žurnalo „Aš ir psichologija“ numeris – 2014 Nr. 4 2014-04-01
„Aš ir psichologija“ 2014 kovas

Žurnalo redaktorė šįkart bevartant žurnalą rankose linki stabtelėti prie to straipsnio ar temos, kuriuos paprastai praverstumėte. Gali būti, kad būtent ten slepiasi žinutė, kurią Jums dabar siunčia gyvenimas.

Psichoterapeutė Vida Kilikevičienė: nerimą jaučia pusė žmonių 2014-03-31
Audros debesys

Apie 60 proc. žmonių jaučia nerimą, o iki 80 proc. pacientų, atėjusių pas terapeutą, iš tikrųjų turėtų kreiptis visai kitur, teigia gydytoja psichoterapeutė, psichiatrė Vida Kilikevičienė.

Zita Vasiliauskaitė. Džiaugsmo anatomija, arba Džiaugsmas... džiaugtis 2014-03-26
gyvas Gedimino prospektas

Šventė yra tiesiog būtina mūsų gyvenimo dalis. Ji atlieka mažiausiai dvi funkcijas – tai džiaugsmo šaltinis ir atokvėpio būdas. Kiekvienoje kultūroje ir religijoje yra šventinių dienų, į kurių prasmę ne visada įsigiliname.

Pasitikėjimas – santykiuose su kitais ir savimi 2014-03-26
pasitikėjimas

Pasitikėti malonu. Pasitikėti – reiškia būti atviram – šalia esančiam, netikėtiems įvykiams ir naujai informacijai. Tai reiškia – nepasikliauti vien ankstesne patirtimi, o peržengti savo galimybes čia ir dabar...

Aldona Steponavičiūtė. Apie rašymą: kai plunksna kutena sielą 2014-03-19
kūryba

Jausmas, kad turi ką nors parašyti, pažįstamas kiekvienam rašančiam žmogui, kaip ir palengvėjimas, kai popieriuje pasirodo tai, ką ilgai nešiojaisi galvoje. Rašymas nėra terapija, tačiau rašymo procesas gali turėti terapinį poveikį.

Šv. Pranciškaus onkologijos centras – nemokama pagalba ir Vilties kompasas ligos kelionėje 2014-03-15
Onkologijos centras

Centre teikiama profesionali psichologinė pagalba padeda sušvelninti psichologines vėžio ligos pasekmes ir išgyventi jos sukeltus sunkumus, suvaldyti užplūdusias neigiamas emocijas ir baimes, išmokti priimti pakitusią gyvenimo situaciją. 

Edukologė Laima Abromaitienė: Būti kitokiam (1) 2014-03-14
būti kitokiam

Įvairiais amžiais į turinčius fizinę negalią žmones buvo žiūrima su baime, panieka ar tiesiog laikomasi atokiau nuo jų. Galbūt pasidalinimas skirtinga patirtimi paskatins mus kitaip vertinti kai kuriuos dalykus, su kuriais susiduriame patys?

Arti – atskirai: pokalbis apie artumą 2014-03-12
Pora

Psichologai Vilija Girgždė ir Viktoras Keturakis sako, kad pora neturėtų vien tik siekti išlaikyti artumą. Pasak jų, būnant kartu reikia ne tik artumo, bet ir atskirumo.

Pasirodė žurnalo „Aš ir psichologija“ KOVO numeris 2014-03-12
Aš ir psichologija 2014 kovas

Pasirodė pavasariškas žurnalo „Aš ir psichologija“ KOVO mėnesio numeris. Kviečiame pasižvalgyti.

Jurga Lūžaitė. Pavasario darbai ir kt. 2014-03-12
Lūžaitė

Žiemą išvarėm jai kaip reikiant nė neparodžius savo „dantų“, paskutiniai ledo ir sniego (neneikime, itin negausūs) ženklai baigia nunykti, baigus darbus jau galima pasidžiaugti, kad dar šviesu – žodžiu, pavasaris. Tikrai. Metas apsikuopti ir pasidžiaugti.

Darkart apie vyrus ir moteris 2014-03-05
Pora

Fiziologiniai skirtumai tarp vyrų ir moterų neapsiriboja vien lyties skirtumais. Pasirodo, kad net spalvų ir kvapų suvokimas, gebėjimas matyti tamsoje bei daugybė kitų dalykų pakankamai stipriai mus atskiria. Bet apie viską iš eilės.

Krizių Įveikimo centras – pagalba čia ir dabar 2014-03-04
kėdės

„Jeigu man skauda čia ir dabar, negaliu laukti mėnesio eilėje“, – teigia psichologas Giedrius Dvilaitis. Tai tik vienas iš bene dešimties specialistų, savanoriškai dirbančių VŠĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ Krizių Įveikimo Centre (KĮC).

Apie manipuliavimą jausmais (1) 2014-03-04
emocijos

Jei aplinkiniai į mūsų jausmus reaguotų abejingai, tai jausmai ir emocijos tiesiog nustotų egzistavę... Tačiau reiškiant emocijas egzistuoja visiškai maža, bet raktinė riba tarp ketinimo paveikti ir ketinimo manipuliuoti.

Susirūpinimas dėl klaidų perfekcionistų gyvenimus paverčia apgailėtinais 2014-03-02
bendravimas, darbas, vadyba, planavimas, vyras ir moteris

Niekada negalintys atsipalaiduoti perfekcionistai nuolat jaudinasi dėl ateities ir išgyvena klaidas, kurių galbūt niekada nepadarys, sako perfekcionizmo reiškinį tyrinėjantis psichoterapeutas iš Argentinos Eduardas Keeganas.

Jurga Lūžaitė. Apie juoką rimtai 2014-02-24
juokas

Juoktis, tiesą sakant, taip pat natūralu, kaip ir kvėpuoti. Tačiau kas yra juokas? Susimąstėte? Kodėl vaikai juokiasi žymiai dažniau, ar juokas gali pagelbėti sergant, kas yra juoko terapija? Taigi, šįkart į juoką pabandysime pažvelgti rimtai.

Psichologė: kaip susidraugauti su Šešėliu (5) 2014-02-23
Šešėlis

Ypač liūdna, kai dėl savo paties nepažintų ir nepripažintų trūkumų negalime atsiverti meilei ir iš tikrųjų pažinti ir mylėti savo, vaikų ar tėvų; nekenčiame brolių ar seserų.

Karolina Šiaulytė. Atleiskite mums mūsų laimę (3) 2014-02-17
Šviesų festivalis

Yra sukurta daugybė „laimės receptų“ įvairių straipsnių, knygiūkščių pavidalais ir laimės formulės buvo išrandamos visais laikais, tačiau man rūpimas klausimas yra ne toks, kaip būti laimingam, o kaip galima būti nelaimingam?

Vaikas, kuris visada su tavimi 2014-02-14
balionai

Kaip kiekviename iš mūsų gyvenantis vaikas, veikia mūsų gyvenimus šiandien?Ar mes, suaugusieji, tampame išmintingesni, kai stebime vaikus, o ne bandome juos perlaužti, stengdamiesi padaryti juos patogius dabartiniams mums?

Antanas Rybelis. Carlo Gustavo Jungo psichologinių tipų teorija (1) 2014-02-12
C. G. Jungas „Psichologiniai tipai“

Neseniai leidykla „Margi raštai“ išleido jau trečią vieno žymiausių XX a. psichologų C. G. Jungo knygą – „Psichologiniai tipai“. Tai pats didžiausias ir, ko gera, reikšmingiausias Jungo veikalas, kuriame pateikta išsami asmenybės tipų analizė

Kartų polilogas. Kaip ugdyti šiuolaikines kartas? (1) 2014-02-10
Paroda Mokykla

Ugdymo plėtotės centro filmas „Kartų polilogas. Kaip ugdyti šiuolaikines kartas?“ kelia klausimą, kaip mokykloje po vienu stogu sugyventi skirtingų kartų atstovams – mokytojams ir mokiniams.

Knyga „Gyvenimas po vieną“: esate vieni, bet ne vieniši (1) 2014-02-06
Eric Klinenberg. Gyvenimas po vieną: mūsų laikų pasirinkimas?

Beveik 31 milijonas amerikiečių šiuo metu gyvena vieni. Vienas iš septynių žmonių mėgaujasi savo paties draugija ir neketina nieko keisti. Tačiau 1950 m. tokių žmonių JAV buvo tik 4 milijonai.

Ar suderinami darbas ir laimė? 2014-02-05
darbas

Kaip darbas veikia gyvenimo kokybę? Į ką panaši šiuolaikinio statistinio darbuotojo veikla? Kaip mus veikia kultūrinis stereotipas, jog darbas neturi būti mėgstamas? Ar suderinami ilgalaikiai darbo ir gyvenimo tikslai?

Išleista monografija apie Lietuvos gyventojų psichologinę gerovę 2014-02-05
Monografija "Lietuvos gyventojų psichologinė gerovė"

Monografijos autorių teorinė nuostata yra tokia: psichologinė / subjektyvi / emocinė gerovė, laimė arba laimingas gyvenimas yra daugiamatis, daugiaaspektis ir daugiaveiksnis reiškinys. 

A. C. Marazza. Norime kitą sumažinti, kad nereikėtų augti patiems (1) 2014-02-04
Smurtas

Kalbėdama su labai žiauriu žmogumi, kuris bandė nužudyti savo dvejų metų vaiką, aš paklausiau: „Ar kada nors pagalvojai, kad yra ir kitas būdas mylėti šį vaiką?“ Jis pasižiūrėjo ir atsakė: „Niekada apie tai nebuvau pagalvojęs.“

Vytis Valantinas. Kraustymasis: kai aptrupėjusios sienos šildo labiau nei naujos 2014-02-03
šeima

Straipsnyje – svarbiausi dalykai, kurių skausminga netekti vaikui, išgyvenančiam persikraustymą.

Praloštas gyvenimas. Apie priklausomybę nuo lošimo ir sveikimo kelią (1) 2014-01-29
lošimas

JAV kompulsyvus lošimas yra trečioji pagal gausumą priklausomybė po alkoholizmo ir narkomanijos, Lietuvoje specialistai taip pat perspėja, kad kompulsyvių lošėjų sparčiai daugėja. Sveikstanti lošėja Jolanta pasakoja savo istoriją.

Keletas žodžių apie vaikų dėkingumą... 2014-01-25
vaikas

Mes, suaugusieji, neretai dėkingumą iš vaikų norime gauti nedelsiant. Bet ar gali vaikai dar būdami maži ir jauni būti dėkingi suaugusiesiems už rūpinimąsi jais, vaikais? Išvis – ar dėkingumo galima išmokti, jei taip – tai kaip?

ISC „Bendrakeleiviai“ kviečia į kontempliacinės maldos mokyklą 2014-01-22
Bendrakeleiviai

Kviečiame susipažinti su kontempliacijos arba vidinės (kitaip – tylos, širdies) maldos praktika. Ši malda yra siejama su mistiškąja Naujojo Testamento tradicija...

Vytis Valantinas. Vaikas mokosi pykti 2014-01-21
emocijos

Vaikai mažai supranta apie save ir savo emocijas, nežino, ką jos reiškia ir kaip reikia susivaldyti, kai stipriai supyksti. Psichologo Vyčio Valantino straipsnyje – patarimai, titpinės situacijos, kūrybingi sprendimai.

Laima Bulotaitė. Ką turėtume žinoti apie psichologinį lošimų poveikį 2014-01-21
Lošimai

Manau, kad lošimo automatams viešose vietose turėtų priešintis ir tėvai, nes jie nebegalės sukontroliuoti savo vaikų elgesio, nežinos, ar pinigai, duoti vaikui pavalgyti mokyklos bufete, nebus panaudoti lošimams.

Psichoterapeutė: tarp vaiko padarytų klaidų visada yra ir tėvų klaidų (1) 2014-01-18
Tėvystė

Vaikų ir suaugusiųjų psichoterapeutė, gydytoja psichiatrė Vida Kilikevičienė per savo praktiką teigia padariusi didelį atradimą – supratusi, kad tarp vaiko padarytų klaidų visada yra ir tėvų klaidų.

Kristina Augustinaitė. Vaikų peštynės šeimoje 2014-01-16
pykstasi

Psicgologė Kristina Augustinaitienė rašo apie vaikų peštynes namuose. Juk neretai tėvams atrodo, kad peštynės namuose niekada nesiliauja. Tad kyla klausimas, ką daryti, kad tų peštynių būtų mažau?

Psichologo patarimai: kaip nugalėti pošventinį slogutį 2014-01-15
emocijos

Praūžus švenčių maratonui ir nurimus šventiniam šurmuliui, padaugėja sezoninį nerimą ir apatiją išgyvenančių žmonių: padidėja dirglumas, įtampa, stresas, įprasta veikla kelia vis didesnį nuobodulį.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »

REKOMENDUOJAME

taip ir ne

Trumpučiai žodžiai „taip“ ir „ne“ augant tampa vis galingesni. Šiandien dažnam mūsų drąsa, iššūkiai, laisvė bei atvirumas gyvenimo patirčiai asocijuojasi su žodeliu „taip“. O koks yra „ne“? 

Markas Stevensonas

Sokratas baiminosi, kad rašytinis žodis sunaikins žmogaus intelektą ir prisiminimus, bet aš šios minties teisingumu įsitikinau tik perskaitęs kai kurių politikų memuarus...

Ortoreksija 2

Posakis „Sveikame kūne – sveika siela“ – tai perfrazuota antikinio romėnų poeto Juvenalio ištarmė, kuri iš tiesų skamba taip: „Patariu melsti, kad sveikame tavo kūne sveikas būtų ir protas.“

Jerome Lejeune

Dakataras Jerome‘as Lejeune‘as  buvo ne tik medikas ir mokslininkas, vadinamas moderniosios genetikos tėvu, bet visų pirma – tikėjimo, pagarbos žmogaus gyvybei ir jo orumui bei tiesios ieškojimo moksle pavyzdys.

Dauno sindromas

Dauno sindromo diagnozė nepaverčia žmogaus ligoniu. Dauno sindromas – tai genetinė būklė, bet ne liga. Turintieji Dauno sindromą labiausiai išiskiria savo meile, užuojauta, atvirumu, noru padėti, intuicija ir kūrybiškumu.

PARTNERIAI

BEF

Judėjimas „Už gamtą“

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Lututė

Bird pix

Žurnalas „Miškai“

VGTU žurnalas „Sapere Aude“

EkoDiena

Ekoidejos.lt

Quo Vadis LT- Kelionių ir renginių organizatorius

NUORODOS