2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

GAMTA IR SVEIKATA » PSICHOLOGIJA

Kviečia programa Kūrėjo kelias (Praktinės kūrybingumo pamokos) 2014-08-30
kūryba

Sielovados centras „Bendrakeleiviai“ kviečia į kūrybingumo išlaisvinimo programą Kūrėjo kelias (Praktinės kūrybingumo pamokos).

Wenceslao Vial: Tikėjimas – nėra vaistas nuo depresijos, bet gali suteikti jėgų kovojant su ja (7) 2014-08-29
tyla

Visuomet galima patarti žmogui, kankinamam depresijos, melstis. Tačiau negalima užmiršti, kad pati liga gali veikti santykį su malda, kuri gali atrodyti kaip sunki našta. Taip pat negalima manyti, kad malda privalėtų panaikinti depresijos simptomus.

Renkama grupė suaugusiems, patyrusiems tėvų skyrybas ar santykių nedarną šeimoje 2014-08-27
Bendrakeleiviai

Vilniuje renkama grupė tėvų skyrybas patyrusiems suaugusiems.

Ruošiamės į mokyklą – be baimės (3) 2014-08-27
mokiniai

Ddabar pats laikas pasvarstyti, kokius klausimus ar net baimes gali kelti artėjanti rugsėjo pirmoji. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Ramunė Žumbakienė. Vaikai išeina į visuomenę 2014-08-26
vaikai mokykloje

Tėvai, besiruošiantys išleisti savo vaiką į darželį ar mokyklą, paprastai nerimauja net labiau už savo atžalą. Jie abejoja vaiko sugebėjimu prisitaikyti naujoje aplinkoje ir gerai joje jaustis, dažnai jaudinasi, ar pasikeitimai jo netraumuos.

Sielovados centras „Bendrakeleiviai“ renka naują išėjimo iš skyrybų krizės grupę 2014-08-25
Bendrakeleiviai

Kviečiame vyrus ir moteris, patyrusius skyrybas, išgyvenančius santuokos griūties sukeltą krizę ar tebejaučiančius jos padarinius, į savipagalbos grupę. 

Psichiatras: išmanieji telefonai suteikia galimybių, bet bukina vaikus 2014-08-25
mobilusis

Išmanieji telefonai turi daug galimybių, bet, deja, mažina pačių vaikų galimybes. Taip teigia Vilniaus Psichikos sveikatos centro direktorius, gydytojas-psichiatras Martynas Marcinkevičius.

Skaitytojų prašymu – pakartotas A. Alekseičiko knygos leidimas 2014-08-24
Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną: pokalbiai su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku

Prieš dvejus metus pasirodęs pirmasis knygos leidimas tirpo greičiau nei sniegas pavasarį ir iškilo nelengva dilema – ar susitaikyti su tuo, kad knyga tapo sunkiai pasiekiama, ar parengti pakoreguotą, papildytą knygos leidimą?

Dainius Baltrušaitis. Užuot kapstęsi problemose, analizuokite savo sėkmes 2014-08-24
Džiaugsmas

Pajutę, kad gyvena kažkaip ne taip, ir nežinodami, ko imtis, kad padėtis pasikeistų, žmonės paprastai padaro esminę klaidą – ima nagrinėti tai, kas nesiseka, ir kapstytis problemose, sako psichologas Dainius Baltrušaitis.

Jurga Dapkevičienė. Gyvenimo prasmė – atgyvena ar būtinybė? 2014-08-23
medis

Kokia yra gyvenimo prasmė? – štai klausimas, kurį mes pametame ir vėl atrandame keliaudami per gyvenimą. Ar šis klausimas yra reikšmingas ir svarbus? Kaip mes ieškome prasmės ir kaip ją atrandame? Ir kam viso to reikia?

Sigita Lesinskienė. Ar vaikai serga depresija? (1) 2014-08-22
mergaitė

Kai matome dėl kažko trumpam nuliūdusį vaiką, suprantame, kad taip, deja, nutinka, kad liūdesys – gyvenimo dalis. Tačiau, kaip elgtis, jei vaikas nuolat liūdi ar pernelyg retai džiaugiasi?

Bernardinai.lt archyvas. Hara Estroff Marano. Ištižėlių karta (15) 2014-08-19
Gatvės vaikai

Stengdamiesi pašalinti kliūtis iš savo vaikų gyvenimo, tėvai pasirengę padaryti bet ką. Tačiau taip patys tėvai paspendžia spąstus: gali būti, jog dėl perdėto rūpestingumo vaikai tampa dar pažeidžiamesni.

Genovaitė Petronienė. Psichologinės nevaisingumo priežastys ir pasekmės (2) 2014-08-19
nevaisingumas

Nevaisingumo problema tampa vis didesnė. Dalis nepastojimo priežasčių yra vienareikšmiškai biologinės, tačiau nemaža dalis būna nenustatyta: arba gydytojai iš viso neranda biologinės problemos, arba problemą galima priskirti prie psichosomatinių.

Antoni Kempinski. Apie psichiatrus 2014-08-18
karikatura psichiatras

Apie psichiatrus žmonės kalba kaip apie šiek tiek „trenktus“. Tai aiškinama dvejopai. Viena vertus, esą psichiatriją renkasi tik tie, kurie šiek tiek „trenkti“. Kitas aiškinimas – nuolatinis bendravimas su sutrikusios psichikos žmonėmis daro psichiatrą „trenktą“.

Rugpjūčio „Aš ir psichologija“ – apie lemiamus „skambučius“ 2014-08-18
Rugpjūčio „Aš ir psichologija“

Pristatome rugpjūčio „Aš ir psichologija“ temas. Pradžiai – redaktorės Egidijos palydėjimas.

Psichologas R. Kočiūnas: sakantys, kad nori gyventi vieni, nemoka kurti santykių 2014-08-18
bendrystė

Pasak R. Kočiūno, užsidirbti ar padaryti karjerą paprasčiau, nei sutikti žmogų, su kuriuo galėtum gerai jaustis, dalintis gyvenimu, todėl klientai dažnai klausia, kur ieškoti to kito, su kuriuo norėtųsi būti. Tik universalių atsakymų nėra.

Jolita Zykutė. Žema savigarba iš arti 2014-08-14
savivertė

Pokalbis su Individualiosios psichologijos instituto direktore Erika Kern apie žmogaus savigarbą bei savivertę.

Psichologė Joana Grygutis. Verkimas ramina. Ašaros nuplauna liūdesį 2014-08-13
liūdesys

Kaip sunku klausyti vaiko verkimo, žino kiekviena mama. Kiekvienas žmogus sunerimsta, išgirdęs verkiantį vaiką. Daugelis tėvų yra įsitikinę, kad verksmas – tai dvasios ir kūno būsena, kurią nedelsiant reikia nutraukti. Tačiau ar visada?

Zita Vasiliauskaitė. Būti ar nebūti egoistu? 2014-08-07
Moteris ir veidrodžiai

Kai kuriems žodžiams tiesiog nepasisekė, nes prie jų taip prilipo neigiama prasmė, kad, rodos, jokios kitos prasmės ir būti negali. Taip atsitiko ir žodžiui „egoizmas“. 

Aldona Steponavičiūtė. Auginti save 2014-08-06
svajonės

Ar prisimenate, kuo svajojote būti vaikystėje? O ar dar pamenate, kokia veikla jums teikdavo daugiausia džiaugsmo? Kiek kartų per savaitę dabar pasimėgaujate tokia veikla?

Metropolitas Antonijus iš Surožo. Vaikų kančia ir mirtis 2014-07-30
Vaikas

Ortodoksų teologas teigia, jog dažnai dvasinė tėvų kančia, regint mylimo vaiko skausmą, atrodo, viršija žmogiškas jėgas. Regint vaiko kančią, labai trikdo ir klausimas: kodėl Dievas tai leidžia? Negi tai gali turėti kokią nors prasmę?

Paul Bloom. Malonumo šaknys (4) 2014-07-29
Poezijos pavasaris 2011

Net patys, atrodytų, paprasčiausi malonumai yra veikiami mūsų įsitikinimų apie juos. Kaip padaryti, kad žmogui labai patiktų vynas? Paprasčiausiai įpilti jį iš brangaus vyno butelio. Jei žmogus tiki, kad geria brangų vyną, smegenų dalys, atsakingos už malonumą, nušvinta lyg Kalėdų eglutė.

Jurga Dapkevičienė. Ką slepia seksualinis potraukis? (4) 2014-07-25
meilė

Siūlau dar kartą peržiūrėti, kas gali slėptis už vieno iš kertinių motyvų – seksualinio potraukio. Tekste kursyvu pateikiami jaunų ir vyresnių žmonių pasisakymai, surinkti individualių pokalbių ir seminarų metu.

Sigita Valevičienė. Neplanuotas nėštumas – emocijų audra (3) 2014-07-24
širdis

Savitas, analitikės E. P. Zojos tyrimais paremtas pasakojimas apie neplanuotą nėštumą.

Mamų ir dukrų santykių labirintai 2014-07-23
Moterys

Motinos ir dukters santykiai yra unikalūs. Juose pakanka vietos kaltei ir atleidimui, prisirišimui ir maištui, neišvengiamam panašumui ir nuožmiam jo neigimui. Tačiau tai vieninteliai santykiai, kai du žmonės taip artimai vienas kitą pažįsta...

Nieko nedaryk, tiesiog sėdėk! 2014-07-22
Psichoterapija ir vienatvė

„Visos žmonijos problemos kyla dėl to, kad žmogus nesugeba tyliai vienas pasėdėti kambaryje“, – rašė prancūzų filosofas Blaise’as Pascalis. 

Genovaitė Petronienė. Apie pyktį ir teisybės paieškas (5) 2014-07-22
Genovaitė Bončkutė Petronienė

Įdomu tai, kad šie žmonės nebūtų laimingi net ir tuo atveju, jei pasaulis taptų toks, kokį jie įsivaizduoja – jie yra įpratę kovoti, kovojimas jiems įdomus, prasmingas, ir jie ras naujų problemų, kur pasaulį galima būtų patobulinti dar.

Liepa Teresė Raškevičienė. Apie meilės kišenes 2014-07-21
šeima

Prisiekiame mylėti ir turte, ir skurde, kol mirtis mus išskirs, bet finansinių šešėlių ir pragiedrulių fone vienos poros suglaudžia pečius, o kitos – atsuka nugaras. Kodėl? Šįkart straipsnyje apie pinigus – ne visai apie juos.

Gintautas Vaitoška. Berniukams moterų paplūdimyje ne vieta (2) 2014-07-21
vaikai

Jei tėvai yra tokie įsitikinę savo teisumu ir „natūralumu“, kad net neabejoja vaikščiojimo nuogiems nauda ir privalumais, galbūt tai galima perteikti ir vaikams. Visgi dažniausiai drovos jausmas yra slopinamas dėl ideologijos.

Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Paauglystė – puikus laikas atrasti save (1) 2014-07-18
JUozapa SF Mieliauskaitė

Bėda ta, kad nėra paprasta jaunam žmogui parodyti Dievą tokį, kuriuo jis galėtų pasitikėti, priimti kaip savą. 

Jurga Dapkevičienė. Princo belaukiant, princesės beieškant... 2014-07-17
svajonė

Šį straipsnį rašiau galvodama apie tuos, kurie kantriai ar mažiau kantriai ilgisi, laukia ar ieško žmogaus, su kuriuo užmigtų ir pabustų, dalintųsi buitimi ir būtimi.

Vytis Valantinas. Ar vaikai „ramiai žaidžia“, kol tėvai barasi? 2014-07-16
konfliktas

Tėvai susipyko, tėvai pykstasi labai dažnai, tėvai nebesišneka. Kiekvienam mažam vaikui tokia situacija yra nelaimė, nes jie trokšta gerai sutarti su tėvais, matyti juos mylint ir jį, ir vienas kitą. 

Greta Lietuvninkaitė. Mažiau yra daugiau 2014-07-14
balansas

Posakis „mažiau yra daugiau“ skamba išties teisingai. Tačiau ar taikome jį kasdienybėje? Ar tik ne jūs iki vėlumos ruošiate darbo ataskaitas, vis ieškodami pasislėpusių klaidų?..

Jurga Lūžaitė. Skirtumai 2014-07-11
langai

Kasdien atvira širdimi patirdami, kokie esame skirtingi, bandydami priimti ir suprasti kito individualumą, mokomės būti kartu ir gauname neįkainojamą dovaną – įvairų ir nenuobodų pasaulį šeimoje. 

Unė Kaunaitė. Įžymybių kultas: kai visuomenė normalizuoja psichinius sutrikimus (16) 2014-07-10
Unė Kaunaitė

Tad kitą kartą perskaitę apie lietuvišką žvaigždę užsipuolusius internautus, pabandykit pajusti jai empatiją, o ne panieką. Taip bent trumpai būsime patys savimi, o ne dar vienu atspindžiu.

Andrejus Lorgusas. Kodėl Bažnyčioje daug sergančiųjų ir ar galima jiems padėti? 2014-07-07
bažnyčia

Bet vis dėlto – kodėl Bažnyčioje tiek daug ligonių? Vienas iš atsakymų – sergantieji nori pagyti. Jie tikisi, kad Bažnyčia padės įveikti ligą, kaip ir giminaičiai, kurie juos atveda prie ikonų, į Mišias, tikėdamiesi ne dvasinės pagalbos, o fizinio išgijimo.

Aleksandras Tkačenka. Nėra gyvenime laimės? (13) 2014-07-07
Apšviestas langas

Susidaro paradoksali situacija: juk visi, absoliučiai visi žmonės siekia laimės, visi ją laiko svarbiausiu tikslu ir savo gyvenimo prasme, stengiasi iš visų jėgų, kartais rizikuoja, aukojasi tik dėl to, kad taptų laimingi. O rezultatas – nusivylimas…

Jurga Dapkevičienė. Reklamos manipuliacijos arba svajonių išpardavimas 2014-07-04
išpardavimas

Visi žino – reklama meluoja. Kai kurios jos manipuliacijos įkyrios ir lengvai pastebimos. Tačiau joje naudojami ir ne tokie akivaizdūs poveikio būdai. Kokia ta nematoma įtaka? Kaip ji kuriama ir koks jos poveikio pagrindas?

Pasirodė liepos „Aš ir psichologija“ 2014-07-03
 „Aš ir psichologija“, 2014 liepa

Pasirodė liepos „Aš ir psichologija“. Kviečiame susipažinti: vyr. redaktorės palydėjimas ir turinys.

Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė. Laikas svajoti ir fantazuoti (1) 2014-07-03
Vasara

Mes svajojame ir fantazuojame dažniau nei įsivaizduojame tai darą. Neurofiziologų teigimu, nuo 15 iki 50 procentų būdravimo laiko praleidžiame „skraidydami padebesiais“.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »

REKOMENDUOJAME

mokiniai

Ddabar pats laikas pasvarstyti, kokius klausimus ar net baimes gali kelti artėjanti rugsėjo pirmoji. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

kelio ženklai

Pirmąjį studijų semestrą nebūtina žinoti viską. Bet suprasti, kaip funkcionuoja universiteto sistema, – privalumas. Štai dešimt taisyklių, galinčių palengvinti perprasti studijų kasdienybę.

visos rugpjūčio knygos vaikams

Nauji mokslo metai jau visai čia pat. Kiek knygų per vasarą perskaitė jūsų vaikai? – šį klausimą, turbūt, išgirsite iš lietuvių kalbos mokytojos, klasės auklėtojos ar bibliotekininkės. Gal ir gerai – tai priverčia vis ir vis galvoti apie knygas, rinktis, ieškoti man, mano vaikui tinkančios, įtraukiančios, sujudinančios knygos...

kaimas

Tik čia ir pamatai, kaip gera vaikui basomis ryte išlėkti į lauką patikrinti, koks oras arba nulėkti pas kaimynę, paklausti, kaip ji gyvena. Čia bendraujama su kaimynais, kalbamasi apie rūpesčius, dirbami bendri darbai, padedama vieni kitiems, patariama...

laikas

Kodėl prieš atostogas padidėja darbo efektyvumas? Kaip teisingai susidaryti dienos planą ir kuo čia gali pagelbėti pasąmonė? Efektyvumo mokymų vadovas Rodžeris Saipas tvirtina, jo įtvirtinti metodai padeda pasiekti puikių rezultatų.

PARTNERIAI

BEF

Judėjimas „Už gamtą“

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Lututė

Bird pix

Žurnalas „Miškai“

VGTU žurnalas „Sapere Aude“

EkoDiena

Ekoidejos.lt

Quo Vadis LT- Kelionių ir renginių organizatorius

NUORODOS